ВВП єврозони та ЄС у поточному році зросте на 0,8%

Економіка Металургія Новини
ВВП єврозони та ЄС у поточному році зросте на 0,8%

Єврокомісія погіршила прогноз зростання економіки єврозони на 2023 та 2024 роки, оскільки інфляція все ще занадто висока, споживчі витрати зменшуються, а Німеччина, найбільша економіка регіону, скочується до рецесії. Про це йдеться в огляді інституції.

Очікується, що ВВП єврозони у 2023 році зросте на 0,8%, у 2024-му – на 1,3%. Ці цифри нижчі від травневих прогнозів ЄК – 1,1% та 1,6% відповідно. Єврокомісія також прогнозує споживчу інфляцію в єврозоні на рівні 5,6% у 2023-му та 2,9% – у 2024-му. Це значно перевищує мету Європейського центробанку у 2,0%.

Прогноз збільшення економіки ЄС на поточний рік погіршено до 0,8% з 1%, на наступний – до 1,4% з 1,7%.

Як йдеться в огляді, економіка Німеччини у 2023-му скоротиться на 0,4% проти травневого прогнозу зростання на 0,2%, ВВП Франції у зазначений період зросте на 1,0% (раніше очікувалося 0,7%), Італії – на 0,9% (проти 1,2%, прогнозованих у травні).

Ціни на енергоносії до кінця 2023 року, йдеться в огляді, продовжать знижуватися, але повільніше. У 2024-му вони знову дещо зростуть через можливе підвищення цін на нафту.

Перспективами, що викликають ризики та невизначеність для економіки, називають триваючу війну РФ проти України та ширшу геополітична напруженість.

«Крім того, жорсткість монетарної політики може вплинути на економічну активність сильніше, ніж очікувалося, але також може призвести до швидшого зниження інфляції, що прискорить відновлення реальних доходів. Навпаки, ціновий тиск може виявитися більш стійким», – зазначають у ЄК.

Економічний спад у Німеччині може сильно вплинути на європейську металургійну промисловість та її економічні, зауважив керівник Duferco Антоніо Гоцці в інтерв’ю Kallanish. Він нагадав, що минулого року італійський експорт до Німеччини досяг €80 млрд, що становить майже 20% від загальних обсягів експорту країни. Окрім того, деякі італійські провінції – Брешія та Бергамо – сильно пов’язані із німецьким ринком.

За словами Гоцці, економіка Німеччини раніше трималася на трьох стовпах: реформах ринку праці, що вивільнили промисловий потенціал країни, дешевій енергії з РФ та потужному експорті до Китаю продукції автопрому.

Проте наразі кілька слабких місць німецької промисловості загрожують її майбутньому зростанню. Це старіння населення, нестача робочої сили, високі витрати на енергоносії, надмірність у боротьбі зі зміною клімату, що призвело до закриття АЕС, і брак державних інвестицій в інфраструктуру.

Новини

22 Вересня 2023

U.S. Steel зупинить останню діючу домну на меткомбінаті Granite City

Експорт конструкційних труб зі США впав на 1,5%

УДП возитиме зерно з Середнього Дунаю до порту Констанца

У II кварталі ВВП України збільшився на 19,5% у порівнянні з минулорічним показником

Перевалка залізної руди у порту Риги за 8 місяців зменшилась на 63%

Нацполіція підозрює посадових осіб Полтавського ГЗК в незаконному використанні корисних копалин

Укренерго заборгувало Гарантованому покупцеві 30 млрд грн

У липні цього року імпорт залізної руди до Туреччини знизився на 12,2%

ArcelorMittal закриє домни на ремонт

Tesla планує збудувати в Індії завод з виробництва акумуляторів

У грудні країни-члени ЄС обговорять членство України в ЄС

Чверть українських видобувних компаній стягуватимуть з рф збитки за шкоду активам

Енергетики відновили роботу пошкодженого ракетною атакою об’єкта

За тиждень бензин на заправках подорожчав на грівню

Індійська JSW Steel продає свої вугільні шахти у США

Дві філіппінські компанії інвестують 2 млрд долл у виробництво нікелю

ВСІ НОВИНИ ⇢