ВВП єврозони та ЄС у поточному році зросте на 0,8%

Економіка Металургія Новини
ВВП єврозони та ЄС у поточному році зросте на 0,8%

Єврокомісія погіршила прогноз зростання економіки єврозони на 2023 та 2024 роки, оскільки інфляція все ще занадто висока, споживчі витрати зменшуються, а Німеччина, найбільша економіка регіону, скочується до рецесії. Про це йдеться в огляді інституції.

Очікується, що ВВП єврозони у 2023 році зросте на 0,8%, у 2024-му – на 1,3%. Ці цифри нижчі від травневих прогнозів ЄК – 1,1% та 1,6% відповідно. Єврокомісія також прогнозує споживчу інфляцію в єврозоні на рівні 5,6% у 2023-му та 2,9% – у 2024-му. Це значно перевищує мету Європейського центробанку у 2,0%.

Прогноз збільшення економіки ЄС на поточний рік погіршено до 0,8% з 1%, на наступний – до 1,4% з 1,7%.

Як йдеться в огляді, економіка Німеччини у 2023-му скоротиться на 0,4% проти травневого прогнозу зростання на 0,2%, ВВП Франції у зазначений період зросте на 1,0% (раніше очікувалося 0,7%), Італії – на 0,9% (проти 1,2%, прогнозованих у травні).

Ціни на енергоносії до кінця 2023 року, йдеться в огляді, продовжать знижуватися, але повільніше. У 2024-му вони знову дещо зростуть через можливе підвищення цін на нафту.

Перспективами, що викликають ризики та невизначеність для економіки, називають триваючу війну РФ проти України та ширшу геополітична напруженість.

«Крім того, жорсткість монетарної політики може вплинути на економічну активність сильніше, ніж очікувалося, але також може призвести до швидшого зниження інфляції, що прискорить відновлення реальних доходів. Навпаки, ціновий тиск може виявитися більш стійким», – зазначають у ЄК.

Економічний спад у Німеччині може сильно вплинути на європейську металургійну промисловість та її економічні, зауважив керівник Duferco Антоніо Гоцці в інтерв’ю Kallanish. Він нагадав, що минулого року італійський експорт до Німеччини досяг €80 млрд, що становить майже 20% від загальних обсягів експорту країни. Окрім того, деякі італійські провінції – Брешія та Бергамо – сильно пов’язані із німецьким ринком.

За словами Гоцці, економіка Німеччини раніше трималася на трьох стовпах: реформах ринку праці, що вивільнили промисловий потенціал країни, дешевій енергії з РФ та потужному експорті до Китаю продукції автопрому.

Проте наразі кілька слабких місць німецької промисловості загрожують її майбутньому зростанню. Це старіння населення, нестача робочої сили, високі витрати на енергоносії, надмірність у боротьбі зі зміною клімату, що призвело до закриття АЕС, і брак державних інвестицій в інфраструктуру.

Новини

13 Грудня 2024

Словаччина експортуватиме пальне з російської нафти в Чехію ще півроку

Китайська Valin Steel Pipe планує будівництво нової лінії безшовних труб

На кордоні з Румунією у лютому 2025 року відкриють мультимодальний термінал

США зберегли антидемпінгові мита на постачання арматури з України

За 11 місяців залізницею експортовано 30 млн тонн залізної руди

Рішення щодо тарифу на передачу електроенергії має ухвалюватися після консультацій з бізнесом – експерт

П’ять із дев’яти енергоблоків АЕС України знизили потужність через російську атаку – МАГАТЕ

Свириденко назвала три галузі в українській економіці, найбільш привабливі для німецьких інвесторів

В Україні впав імпорт бітуму

Вчені знайшли несподіване джерело дефіцитних металів, необхідних для зеленого переходу

Через Український морський коридор у 2024 році експортовано 73,4 млн тонн вантажів

Метінвест закрив шахту під Покровськом

12 Грудня 2024

В Україні різко впали темпи встановлення вітрових електростанцій – експерт

Каметсталь продовжує розширювати асортимент продукції

Україна в січні-листопаді наростила імпорт коксу вдвічі

Інтерпайп розробив два маршрути доставки своєї продукції залізничним транспортом до Європи

ВСІ НОВИНИ ⇢