ВВП єврозони та ЄС у поточному році зросте на 0,8%

Економіка Металургія Новини
ВВП єврозони та ЄС у поточному році зросте на 0,8%

Єврокомісія погіршила прогноз зростання економіки єврозони на 2023 та 2024 роки, оскільки інфляція все ще занадто висока, споживчі витрати зменшуються, а Німеччина, найбільша економіка регіону, скочується до рецесії. Про це йдеться в огляді інституції.

Очікується, що ВВП єврозони у 2023 році зросте на 0,8%, у 2024-му – на 1,3%. Ці цифри нижчі від травневих прогнозів ЄК – 1,1% та 1,6% відповідно. Єврокомісія також прогнозує споживчу інфляцію в єврозоні на рівні 5,6% у 2023-му та 2,9% – у 2024-му. Це значно перевищує мету Європейського центробанку у 2,0%.

Прогноз збільшення економіки ЄС на поточний рік погіршено до 0,8% з 1%, на наступний – до 1,4% з 1,7%.

Як йдеться в огляді, економіка Німеччини у 2023-му скоротиться на 0,4% проти травневого прогнозу зростання на 0,2%, ВВП Франції у зазначений період зросте на 1,0% (раніше очікувалося 0,7%), Італії – на 0,9% (проти 1,2%, прогнозованих у травні).

Ціни на енергоносії до кінця 2023 року, йдеться в огляді, продовжать знижуватися, але повільніше. У 2024-му вони знову дещо зростуть через можливе підвищення цін на нафту.

Перспективами, що викликають ризики та невизначеність для економіки, називають триваючу війну РФ проти України та ширшу геополітична напруженість.

«Крім того, жорсткість монетарної політики може вплинути на економічну активність сильніше, ніж очікувалося, але також може призвести до швидшого зниження інфляції, що прискорить відновлення реальних доходів. Навпаки, ціновий тиск може виявитися більш стійким», – зазначають у ЄК.

Економічний спад у Німеччині може сильно вплинути на європейську металургійну промисловість та її економічні, зауважив керівник Duferco Антоніо Гоцці в інтерв’ю Kallanish. Він нагадав, що минулого року італійський експорт до Німеччини досяг €80 млрд, що становить майже 20% від загальних обсягів експорту країни. Окрім того, деякі італійські провінції – Брешія та Бергамо – сильно пов’язані із німецьким ринком.

За словами Гоцці, економіка Німеччини раніше трималася на трьох стовпах: реформах ринку праці, що вивільнили промисловий потенціал країни, дешевій енергії з РФ та потужному експорті до Китаю продукції автопрому.

Проте наразі кілька слабких місць німецької промисловості загрожують її майбутньому зростанню. Це старіння населення, нестача робочої сили, високі витрати на енергоносії, надмірність у боротьбі зі зміною клімату, що призвело до закриття АЕС, і брак державних інвестицій в інфраструктуру.

Новини

3 Травня 2024

Ferrexpo скоротила викиди вуглецю на 32%

Тарифи на електроенергію швидко та суттєво зростуть – НБУ

Нафтогаз запропонував Туреччині зберігати газ в українських підземних сховищах

Інфляція в єврозоні у квітні 2024 року зросла на 2,4%

Зеленський вимагає поєднати захист енергетики та забезпечення українців електрикою

ОЕСР очікує на пришвидшення темпів зростання світової економіки

Туреччина призупинила всю торгівлю з Ізраїлем

2 Травня 2024

Запоріжкокс з початку року збільшив обсяги виробництва

Україна в квітні збільшила імпорт електроенергії на третину

ArcelorMittal очікує на відновлення попиту на сталь у ЄС

Аграрії просять уряд на три місяці продовжити чинне бронювання працівників

ДТЕК Енерго спрямував прибуток за минулий рік на відбудову ТЕС

В Брюселі пройде форум ЄС-Україна з питань оборонної промисловості

Через активну роботу СЕС вдень в Україні зафіксований профіцит електроенергії

Іспанська Tubos Reunidos заявляє про намір стати першім у світі виробником труб без викидів вуглецю

ArcelorMittal закрил коксохімічне виробництво у місті Зениця

ВСІ НОВИНИ ⇢