Одеса та Київ можуть залишитися без тепла та світла взимку - експерти

Економіка Новини ТЕК
Одеса та Київ можуть залишитися без тепла та світла взимку - експерти

На думку директора Центру дослідження енергетики Олександра Харченко, найбільша загроза замерзнути та сидіти в темноті взимку нависне над двома великими містами – Одесою і Києвом.

Окрім цього, досить напружена ситуація із електропостачанням буде в Запоріжжі, Житомирі, Кропивницькому і Кременчуці. Проте, очевидно, що під максимальним ризиком перебуватимуть і прифронтові регіони: Харків, Суми, Чернігів, Херсон, Миколаїв, Запоріжжя.

"Енергетична інфраструктура кожного міста України може бути вражена окупантами, тож українцям варто готуватись до відключень електрики", - вважають експерти.

У свою чергу оператор об’єднаної енергомережі держкомпанія "Укренерго" готується до найгіршого сценарію проходження зими з масованими атаками ракетами та дронами і тому готує резервні шляхи живлення споживачів.

За словами голови правління НЕК "Укренерго" Володимира Кудрицького, якщо говорити про сценарій без обстрілів, то енергетики знають яким чином покривати взимку зростаюче споживання. Але обстріли можуть сильно змінити ситуацію.

"Тому ми повинні бути готовими до найгірших сценаріїв. В чому полягає найгірший сценарій? Це повторення масованих атак ракетами, дронами саме проти енергосистеми", - сказав він в ефірі телемарафону.

Саме для цього компанія готує резервні схеми живлення споживачів. Також готується запас матеріалів, обладнання для того, щоб швидко лагодити пошкоджені мережі і електростанції.

Крім того, за його словами, готуються відповідні сили протиповітряної оборони. Споживачі також можуть долучитися до допомоги енергетикам: в першу чергу, завдяки ощадливому, раціональному споживанню, особливо це стосується періоду з листопада, коли почнеться похолодання. Голова "Укренерго" також порадив українцям підготуватися до зими в побутовому плані.

Кудрицький повідомив, що на сто відсотків відновити енергосистему до стану, як до повномасштабного вторгнення за 7 місяців неможливо. Проте, в компанії був план з відновлення об’єктів енергетики і він виконаний на 90%.

"Магістральна мережа до зимових режимів практично готова. Наразі нарощуємо запас міцності щоб мати резерв", - сказав він.

Новини

3 Жовтня 2023

Через чорноморські порти Україна у вересні експортувала 50 тисяч тонн агропродукції

Чорноморські порти відновили приймання суден для експорту зерна

Шведське ЕКА надаватиме гарантії компаніям, які торгують з Україною

Україна зберігатиме за кордоном резервні трансформатори

Японські виробники кольорових металів очікують на збільшення обсягів виробництва

Попит на нові авто зріс: українці обирають Toyota

Три найбільші нафтогазові компанії з КНР внесено до списку міжнародних спонсорів війни

Перевезення вантажів залізницею у вересні зросли на 3%

Tata Steel завершить декарбонізацію заводу в британському Порт-Талботі за три роки

За підсумками січня-вересня випуск продукції на Запоріжсталі зріс на 32,6%

У серпні Туреччина скоротила імпорт металобрухту через слабкий попит

Україна забезпечує себе своїм газом на 90%

Україна домовилась про спрощення транзиту агровантажів до порту Клайпеди

Експорт електроенергії з України в Європу зріс у 555 разів

Укрзалізниця знизила ставки плати за використання напіввагонів

В Південно-Східній Європі скорочуються обсяги виробництва сталі

ВСІ НОВИНИ ⇢