Розвинені країни повинні прискорити свій зелений перехід

Екологія Новини
Розвинені країни повинні прискорити свій зелений перехід

В Міжнародному енергетичному агентстві закликали багаті країни та країни, що розвиваються, різко посилити цілі щодо зменшення викидів, щоб обмежити глобальне потепління до 1,5°C.

Різке зростання потужностей відновлювальної енергії є основною причиною того, що обмеження зміни клімату ще можливе, однак для цього багаті країни мають досягти кліматичної нейтральності до 2045 року, а Китай – до 2050, повідомляє RTÉ.

Зазначається, що розвинені країни мають досягти вуглецевої нейтральності на пʼять років раніше, а Китай – на 10.

“Світ вже надто довго зволікав, щоб уникнути важкого вибору”, – заявили в МЕА.

За прогнозами МЕА зростання потужностей сонячної енергії, продажів електромобілів, промислова декарбонізація та трансформація енергетичного сектору забезпечать третину необхідного скорочення викидів до 2030 року.

У відомстві попередили про негативний вплив збільшення інвестицій у викопне паливо та високих викидів вуглецю на тлі відновлення економіки після пандемії та енергетичної кризи внаслідок повномасштабного вторгнення росії в Україну.

“Шлях до 1,5°C звузився за останні два роки, але технології чистої енергії тримають його відкритим”, — сказав керівник МЕА Фатіх Бірол.

Біроль підкреслив, що країни повинні обʼєднати зусилля заради кліматичної мети. Навіть невелика затримка у скороченні викидів понад поточні обіцянки призведе до того, що глобальна температура перевищить 1,5°C протягом 50 років.

В МЕА попередили, що якщо нинішні світові родовища нафти та газу та вугільні електростанції працюватимуть до кінця свого терміну служби, світ значно перевищить вуглецевий бюджет, щоб залишитися в межах 1,5°C.

“При потеплінні трохи менше ніж на 1,2°C світ уже пережив наростання смертоносних і руйнівних екстремальних погодних умов, і найбільше постраждало від цього найбільш уразливе населення”, – йдеться у матеріалі.

Зазначається, що поступова відмова від викопного палива, викиди якого неможливо вловити або компенсувати, ймовірно, буде в центрі дебатів на кліматичному саміті COP28 ООН у Дубаї.

В МЕА також розкритикували технології видалення вуглецю, які набули широкої популярності. Адже сценарій відстрочених кліматичних заходів змусить світ покладатися на ці дорогі та неперевірені в масштабі технології.

Якщо вони не зможуть досягти необхідного масштабу, включаючи ефективну фільтрацію 0,1% атмосфери Землі щороку до 2100 року – повернення температури до 1,5°C буде неможливим.

Новини

30 Листопада 2023

Україна в 2024 році отримає від Нідерландів додаткові 2,5 млрд дол

Туреччина може запровадити анти демпінг на г/к рулон з чотирьох країн

УЗ в грудні підвищує ціни на зерновози і піввагони

У листопаді бензин та дизпаливо подешевшали на гривню

Економіка США продемонструвала швидке зростання

Укренерго прогнозує дефіцит в енергосистемі у вечірні години

Liberty Ostrava домоглася мораторію на виплату боргів за електроенергію

ArcelorMittal закриває два заводи в ПАР

Британські профспілки пропонують Tata Steel альтернативний шлях декарбонізації комбінату Port Talbot

Польща вимагатиме відновити дозвільну систему для українських перевізників 

Європейські металурги вимагають перегляду правил експорту сталі до США

Країни в усьому світі повинні скоротити викиди вуглецю на 7 млрд тонн

Майже 8 тисяч бізнесів змінили регіон реєстрації від початку війни

Україна в разі дефіциту може імпортувати з Європи 1700 мВт електроенергії

В Європі закінчилася енергетична криза

Іспанський виробник сортового прокату підняв ціни на всю продукцію

ВСІ НОВИНИ ⇢