Експерт пояснив зниження кількості успішних аукціонів УЗ з продажу брухту

Металургія Новини
Експерт пояснив зниження кількості успішних аукціонів УЗ з продажу брухту

Різке падіння кількості успішно проведених аукціонів “Укрзалізниці” з продажу брухту чорних металів пов’язано із некомпетентністю менеджерів залізниць, які роблять одні й ті самі помилки, та незнанням ринку металобрухту.  Таку думку висловив економіст Олексій Кущ.

“Починаючи із травня цього року ми бачимо різке падіння кількості успішно проведених аукціонів “Укрзалізниці” з продажу металобрухту. Якщо до цього цей показник складав майже 50-80% від оголошених тендерів, то після він впав до катастрофічних 2-13%. Тобто, споживачі майже перестали купляти брухт в УЗ”, – зазначив він.

Такий стан речей він пов’язує із низькою обізнаністю менеджерів УЗ щодо тенденцій на світовому ринку брухту.

“Наприклад, на початку цього року, коли світові котирування на брухт коливалися у межах $400-450/т, “Укрзалізниця” продавала свою сировину по 400 грн/т, і на ці аукціони приходили покупці та купляли її. Але у травні УЗ раптово підняла ціни на до 630 грн/т, тоді як світові ціни впали до $370-380/т. Зрозуміло, що така цінова політика призвела до того, що покупці відмовились приходити на аукціони”, – каже Олексій Кущ.

Він звернув увагу на низьку металургійну цінність сировини, яку залізниця почала виставляти на продаж: “Українські металургійні заводи, перш за все, цікавить брухт під назвою “Вид 510”, витрати якого на переробку та підготовку до плавки порівняно низькі. Водночас, “Укрзалізниця” пропонує, головним чином, “Вид 3”, Вид “500”, “Вид 501”, тощо. Цей брухт не є “чистим” з точки зору металургів”.

На думку фахівця, остання серія аукціонів красномовно демонструє провал менеджменту УЗ.

“Замість запланованих мінімальних 215 млн грн від 56 аукціонів отримала лише 21,6 млн грн від 4 тендерів. Це дуже мало, і вочевидь в “Укрзалізниці” не розуміють, що із цим робити далі. Вважаю, що це радже некомпетентність, аніж саботаж. Я пам’ятаю, як раніше керівництво УЗ проводило регулярні наради із покупцями брухту, приймало гнучкі рішення та отримувало результат”, – констатував економіст.

Як повідомив раніше голова правління “Укрзалізниця” Євген Лященко, наразі на різноманітних майданчиках залізниць по всій країні накопилися величезні залишки металобрухту обсягом 184 тис. т.

“Це дуже багато… Якщо ми не можемо реалізувати його за економічно обґрунтованою ціною, це реально гальмує процес подальшої заготівлі, що безпосередньо пов’язано і з безпекою руху, звільненням заставлених колій”, – підкреслював він.

Новини

30 Листопада 2023

Промислове виробництво Японії у вересні зросло на 0,2%

Україна в 2024 році отримає від Нідерландів додаткові 2,5 млрд дол

Туреччина може запровадити анти демпінг на г/к рулон з чотирьох країн

УЗ в грудні підвищує ціни на зерновози і піввагони

У листопаді бензин та дизпаливо подешевшали на гривню

Економіка США продемонструвала швидке зростання

Укренерго прогнозує дефіцит в енергосистемі у вечірні години

Liberty Ostrava домоглася мораторію на виплату боргів за електроенергію

ArcelorMittal закриває два заводи в ПАР

Британські профспілки пропонують Tata Steel альтернативний шлях декарбонізації комбінату Port Talbot

Польща вимагатиме відновити дозвільну систему для українських перевізників 

Європейські металурги вимагають перегляду правил експорту сталі до США

Країни в усьому світі повинні скоротити викиди вуглецю на 7 млрд тонн

Майже 8 тисяч бізнесів змінили регіон реєстрації від початку війни

Україна в разі дефіциту може імпортувати з Європи 1700 мВт електроенергії

В Європі закінчилася енергетична криза

ВСІ НОВИНИ ⇢