Україна продовжує працювати над поновленням судноплавства через чорноморські порти – Качка

Новини Транспорт
Україна продовжує працювати над поновленням судноплавства через чорноморські порти – Качка

Україна працює з ЄС та партнерами для розвитку сухопутних шляхів вивезення зерна, але продовжує наполегливо працювати над поновленням судноплавства через чорноморські порти та розглядає це як «план А» для вирішення «зернової» проблеми.

Про це в четвер під час зустрічі з журналістами у Брюсселі в кулуарах міжнародного форуму «Поля змін: окреслюючи шлях для українського сільського господарства», заявив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тарас Качка, повідомляє Укрінформ.

«Варто спостерігати за розвитком торговельних маршрутів в українські порти та у зворотному напрямку. Вже три порти відкриті для заходу й виходу торгових суден, це було публічно оголошено. Ми вже маємо десятки суден, що прибули в Одесу та вийшли з неї безпечно, за підтримки та нагляду з боку наших військових – з безпекових причин. І це дійсно є показовим. Ми поступово відновлюємо судноплавство і пряме сполучення з українськими портами. Сподіваємося, що далі буде більше. Для нас це є «планом А», щоб відновити логістику», – сказав урядовець.

Він визначив також як дуже важливий напрямок розвиток «коридорів солідарності», зокрема оптимізацію логістичної інфраструктури в дельті Дунаю та збільшення пропускної спроможності румунських морських портів.

«Ми маємо дуже добрий план дій, як збільшити такі спроможності. Безумовно, це причина, чому Росія обстрілює річкові порти в дельті Дунаю. Частина завданої шкоди, яка вже підрахована, окрім фізичних руйнувань, становить понад 60 тисяч тонн зерна. Ця цифра може різнитися у різних джерелах, але реальний показник є дуже близьким до цього. Більша небезпека виходить з розуміння, що це залишається ціллю для подальших обстрілів. Саме тому ми сподіваємося на покращення протиракетної оборони в цьому регіоні і бачимо, що наші партнери підтримують нас у цьому», – зауважив Качка.

Він нагадав, що забезпечення продовольчої безпеки є другим з десяти пунктів мирного плану Президента Зеленського. Продовольча безпека, в усіх її елементах, є однією з основ зупинення російської агресії, досягнення стійкого миру в Україні та для нормалізації торгівлі через Чорне море.

За словами урядовця, весь світ бачить, що Україна докладає всіх зусиль, щоб забезпечити максимальні обсяги продовольчого експорту та знизити продовольчу небезпеку у світі. Обсяг лише зернових та олійних культур з України становитиме понад 50 мільйонів тонн, але на додаток вивезенню підлягають й інші товари, наприклад, 6-7 мільйонів тонн рослинної олії, шрот та інша продукція.

 «У цьому вимірі взаємодія між Європейським Союзом й Україною є дуже важливою, тому що, попри функціонування нашого власного коридору для експорту, левова частка товарів вивозиться через порти Чорного моря в Румунії, а також через балтійські порти та автомобільну систему ЄС», – додав заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

Новини

30 Листопада 2023

Vale не зможе уникнути позову про катастрофу на Маріанській греблі

У листопаді Україна отримала 2 млрд дол зовнішнього фінансування

Понад 160 суден пройшли українським морським коридором

Гарантований покупець за 11 місяців сплатив виробникам зеленої енергії 27 млрд

Промислове виробництво Японії у вересні зросло на 0,2%

Україна в 2024 році отримає від Нідерландів додаткові 2,5 млрд дол

Туреччина може запровадити анти демпінг на г/к рулон з чотирьох країн

УЗ в грудні підвищує ціни на зерновози і піввагони

У листопаді бензин та дизпаливо подешевшали на гривню

Економіка США продемонструвала швидке зростання

Укренерго прогнозує дефіцит в енергосистемі у вечірні години

Liberty Ostrava домоглася мораторію на виплату боргів за електроенергію

ArcelorMittal закриває два заводи в ПАР

Британські профспілки пропонують Tata Steel альтернативний шлях декарбонізації комбінату Port Talbot

Польща вимагатиме відновити дозвільну систему для українських перевізників 

Європейські металурги вимагають перегляду правил експорту сталі до США

ВСІ НОВИНИ ⇢