Підвищення тарифів на залізничні вантажні перевезення завдасть удару для виробників

Економіка Новини Транспорт
Підвищення тарифів на залізничні вантажні перевезення завдасть удару для виробників

Від підвищення тарифу на залізничні перевезення наша держава програє, оскільки втратить тисячі суб’єктів господарювання. Тому тут необхідне втручання уряду, який має приборкати апетити “Урзалізниці”. Таке переконання висловив економіст Андрій Новак. 

“Укрзалізниця” дуже неадекватно користується своїм монопольним становищем на ринку перевезень в Україні. І цю ситуацію неможливо ніяк інакше вирішити економічно, крім як допустити на цей ринок всіх бажаючих гравців. Тільки конкуренція, тільки взаємний контроль за цінами і тарифами, які завжди є при високій конкуренції, мінімізує можливі ціни в кожний період часу і максимізує якість надання послуг. Поки конкуренції не буде на ринку як пасажирських, так і вантажних перевезень в Україні, ми й далі будемо мати таку ситуацію”, – зауважив Новак. 

Він попередив, що зростання тарифу на перевезення призведе до подорожчання собівартості української продукції, а відповідно – втрати нашими підприємцями своїх конкурентних переваг на зовнішніх ринках, та низки банкрутств, які не можна допустити.

“Укрзалізниці” вигідне підвищення тарифів. Але це удар для всіх, хто користується “Укрзалізницею”. І якщо співставити вигоди для державного підприємства, монополіста, і шкоду для всіх інших економічних суб’єктів, то це порівняння неспівмірне. Вигода від вищих прибутків “Укрзалізниці” набагато менша для держави, ніж втрати тисяч, якщо не десятків тисяч українських суб’єктів господарювання, які користуються перевезеннями “Укрзалізниці”. Тому тут треба реакція уряду: як мінімум треба приборкати ці апетити керівництва “Укрзалізниці”. А як максимум – компенсувати частину тарифів самій “Укрзалізниці” з держбюджету”, – резюмував експерт. 

Нагадаємо, нещодавно стало відомо про намір “Укрзалізниці” збільшити тарифи на вантажні перевезення на 20%. Рік тому, у липні, компанія вже підвищувала тарифи на 70% – це призвело до зростання собівартості української продукції та скорочення обсягів виробництва підприємств.

У свою чергу, директор Центру транспортних стратегій Сергій Вовк заявив, що підвищення тарифів на залізничні вантажні перевезення є недоцільним, адже промисловість України наразі перебуває у вкрай важкому стані. В цій ситуації потрібно готувати пакет стимулів для виробників, а не завдавати їм нового удару.

Новини

1 Грудня 2023

Турецький ринок чекає мита на гарячекатані рулони

Швейцарія заморозила російські активи на 8,8 млрд дол

США надали Україні два нові потужні автотрансформатори

Україна та Польща напрацьовують заходи для розблокування кордону

Туреччина імпортує з росії обладнання для АЕС

США встановили новий історичний рекорд з видобутку нафти 

За час війни в Україні ввели в експлуатацію три вітроелектростанції

Норвегія допоможе Україні забезпечити продовольчу безпеку

Nippon Steel має намір придбати вугільні та залізорудні активи по всьому світу

Україна продовжує нарощувати видобуток газу

Україна планує побудувати завод з виробництва зеленого водню

Франція хоче врятувати нікелеві копальні Нової Каледонії

Імпорт електроенергії у листопаді зріс у 3,5 раза, експорт впав на 41%

Єврокомісія може покарати Польщу через блокування кордону з Україною

Фонд держмайна планує відновити велику приватизацію

Індійська JSW вирішила увійти до автомобільного сектору

ВСІ НОВИНИ ⇢