Логістика є однією з головних проблем в роботі металургів

Металургія Новини Теми дня Транспорт
Логістика є однією з головних проблем в роботі металургів

Головними проблемами в роботі українських металургійних заводів є логістика та постійна ракетна загроза: експорт продукції ускладнюється через блокаду чорноморських портів Росією та обстріли дунайського порту Ізмаїлу, де працівники бояться працювати під прицілом Москви. Про це говориться в матеріалі французької інформаційної агенції AFP, журналісти якої відвідали Запоріжсталь групи Метінвест та завод АрселорМіттал у Кривому Розі.

“Минулого місяця Метінвесту вдалося відправити вантаж на трьох суднах, які застрягли в чорноморських портах ще з початку війни, але судновласники бояться відправляти більше суден”, – пише AFP і додає, що наразі Метінвест покладає надії на альтернативний чорноморський маршрут, який тестує Україна.

Французькі журналісти зазначають, що на АрселорМітталі також зізналися, що у “надзвичайно складних умовах” було створено “альтернативні логістичні схеми” для заводу. Адже раніше комбінат експортував 85% готової продукції переважно на Близький Схід і до Африки, а зараз більша частина йде до Європи.

“Обсяги виробництва на АрселорМіттал Кривий Ріг незначні проти довоєнного часу. Але сталь заводів буде потрібна потім – для повоєнної відбудови України”, – пише AFP. 

Журналісти вказують: такі металургійні заводи є ключовими для економіки України та підтримання виробництва. Саме їх робота навіть на знижених потужностях свідчить про стійкість галузі.

“Від початку війни металургійна промисловість України, що розташована переважно в прифронтових регіонах, втрачала заводи, персонал, постачальників та доступ до надважливих експортних хабів. Такі втрати допомагають зрозуміти підрахунки Світового банку, за даними якого економіка України зазнала величезних збитків у розмірі 411 мільярдів доларів за перший рік війни”, – написало видання.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що Україна з початку роботи тимчасового гуманітарного коридору експортувала майже 90 тисяч тонн металопродукції та понад 172 тис. тонн залізорудної сировини. Балкери Primus, Anna Theresa, Оcean Courtesy, Puma та Ying Hao01 вивезли продукцію меткомбінатів Азовсталь, Запоріжсталь, Каметсталь та АрселорМіттал Кривий Ріг, а також залізорудну сировину ГЗК групи Метінвест.

Новини

2 Травня 2024

Одеський Стальканат у 2023 році скоротив чистий прибуток на 13,8%

Україні треба приєднуватись до світового тренду захисту від імпорту китайської сталі

Ворог пошкодив половину украінської енергосистеми

Укргазвидобування сягнуло рекордних показників буріння під час війни

Після розблокування кордону держбюджет додатково отримав 2,5 млрд грн

Свириденко прогнозує зростання економіки на рівні 4,6%

1 Травня 2024

НКРЕКП нарешті затвердила обсяг підтримки зелених електростанцій за 5 місяців 2023 року

Через санкції прибуток Металоінвесту скоротився на 36%

У Чилі розраховують на збільшення обсягів видобутку міді

Vale, BHP та Samarco пропонують $25,4 млрд на ремонт після обвалення греблі у 2015 році

Вступ України обійдеться Євросоюзу у кругленьку суму – Deutsche Welle

Підвищення акцизу на пальне стане ударом для всіх українців

Австрійська влада застерігає Raiffeisen bank від угоди з Дерипаскою – Reuters

У квітні бізнес позитивно оцінив поточні результати своєї діяльності

Україна вийшла на довоєнні показники експорту – Свириденко

Samarco, Vale та BHP запропонували сплатити 25 млрд дол штрафу за прорив дамби в 2015 році

ВСІ НОВИНИ ⇢