Ціни на сталеву продукцію у Європі впали нижче собівартості

Економіка Металургія Новини
Ціни на сталеву продукцію у Європі впали нижче собівартості

Цінам на сталеву продукцію на європейському ринку вже нікуди падати. Вони й так опустилися нижче за рівень собівартості. Про це повідомляє італійська металоторговельна асоціація Assofermet, яка поділилася своїми даними з агентством Kallanish.

Як зазначають італійські фахівці, вартість металургійної сировини є відносно стабільною. Ціни на енергоносії та ставки за кредитами перебувають на високому рівні. Європейські металурги змушені спрямовувати значні кошти на проекти, пов’язані з декарбонізацією, та підтримують низький рівень завантаження потужностей через слабкий попит. Усі ці чинники підвищують собівартість металургійного виробництва, у Європі.

За оцінками Assofermet, видиме споживання сталевої продукції є низьким у всіх сегментах європейського ринку. Через невизначену макроекономічну ситуацію промислові компанії відкладають на невизначений термін нові інвестиції. Внаслідок цього постачальники металопродукції не отримують нових замовлень.
Тим не менш, Assofermet сподівається, що в листопаді поточного року видимий попит на ринку листового прокату зросте, оскільки сервісні металоцентри приступлять до закупівель сталевої продукції наступного року. Водночас, низка європейських меткомбінатів зменшила обсяги випуску.

Позитивним чинником асоціація також називає обмежені обсяги імпорту. У третьому кварталі 2023 р. квота на імпорт гарячекатаного прокату з «третіх» країн, до яких, зокрема, належать Японія, Тайвань, В’єтнам, Єгипет, було повністю витрачено до 25 липня. Але у четвертому це сталося вже 1 жовтня. Європейські споживачі не зможуть більше отримати менш дорогий гарячекатаний прокат з-за кордону до січня, тому для покриття поточних потреб вони купуватимуть європейську продукцію.

У середині жовтня базові котирування на гарячекатаний прокат в Італії вперше з грудня 2020 р. опустилися нижче за відмітку 600 євро за т EXW. У Німеччині та Бенілюксі вони поки що трохи перевищують цей рівень.

Новини

29 Листопада 2023

Індія розпочала процес продажу деяких стратегічних родовищ корисних копалин

Вартість імпорту сталі до Туреччини знизилася на 17%

ОГТСУ представив проект реверсу Трансбалканського газопроводу

Україна виконала майже всі вимоги для початку переговорів про вступ до ЄС 

Понад 20% російського СПГ, імпортованого ЄС, перепродається за кордон

Україна потребує міжнародної допомоги у захисті довкілля

Французький BNP Paribas не фінансуватиме проекти з видобутку вугілля для металургії

Прокладання євроколії до Львова коштуватиме 1,8 млрд грн

Китай хоче знизити залежність від імпорту ЗРС

Укренерго закликає до економії у зв’язку з збільшенням споживання

Україна працює над створенням системи торгівлі викидами парникових газів

Канада ввела ретроспективне мито на турецьку арматуру

Металургійні підприємства Польщі скоротили виробництво сталі на 17,5%

Єврокомісія не бачить ризиків для фермерів ЄС від української продукції 

Каметсталь завершує капітальний ремонт повітронагрівачів доменних печей

Польські міністри шукають вихід, як розблокувати кордон з Україною

ВСІ НОВИНИ ⇢