Сумарний збиток глобального ринку морських перевезень у 2024 році може досягнути 15 млрд долл

Економіка Новини Транспорт
Сумарний збиток глобального ринку морських перевезень у 2024 році може досягнути 15 млрд долл

Згідно з прогнозом консалтингової агенції Drewry, сумарний збиток глобального ринку морських контейнерних перевезень у 2024 році може досягнути $15 млрд. Про це пише The Loadstar.

Цього року фрахтові ставки (спотові та контрактні) знизяться на 60%, а у 2024 році — на 33%. Це не просто виклик 2024 року, він повториться і наступні роки. Перевізники зіштовхнуться з постійною проблемою утримання ставок фрахту вище за собівартість”, — зазначив старший менеджер відділу аналітики ринку контейнерних перевезень Drewry Саймон Хіні.

Низькі фрахтові ставки відображають глибокий розрив між попитом та пропозицією: глобальний індекс попиту та пропозиції Drewry впаде до рекордно низького рівня — у 2024 році прогнозується зростання пропозиції на 6,4% при зростанні попиту на 2%.

Перевізники сильно запізнилися з реакцією на надлишок провізних потужностей. Єдиний реальний варіант відновлення балансу — утилізація контейнеровозів, уповільнення руху суден та скасування великої кількості рейсів. Але це буде надто складно здійснити. Навіть за найоптимістичнішого розвитку подій не вдасться навіть наблизитися до збалансованого ринку”, — Хіні.

Перевізники оновлюють флот, щоб привести його у відповідність до екологічних норм, але утилізація старих контейнеровозів йде не так швидко. У 2023 році планується відправити на злам контейнеровози сумарною місткістю 115 тис. TEU, а наступного року прогнозується значне зростання обсягів утилізації — до 600 тис. TEU.

Очікується, що сумарно операційний прибуток (EBIT) контейнерних ліній у 2023 році становитиме $20 млрд, а 2024 року перевізники втратять $15 млрд, оскільки ставки фрахту продовжують падати.

У попередні роки падіння вантажообігу портів швидко відновлювалося, особливо у 2009 та 2020 роках, але найближчими роками такого ми не побачимо”, — зауважив Хіні, порівнявши 2022 та 2023 роки з «важким похміллям після марнотратних витрат на новий тоннаж».

У Drewry зазначають, що неприродний сплеск попиту в 2020-2021 роках спричинив подальше скорочення споживчих витрат і залишив пролом на контейнерному ринку. Вона ще довго зберігатиметься, навіть незважаючи на те, що «світова економіка рухається вперед, ще раз демонструючи, що зник взаємозв’язок між ВВП та обсягами контейнерних перевезень».

Новини

29 Листопада 2023

Україна виконала майже всі вимоги для початку переговорів про вступ до ЄС 

Понад 20% російського СПГ, імпортованого ЄС, перепродається за кордон

Україна потребує міжнародної допомоги у захисті довкілля

Французький BNP Paribas не фінансуватиме проекти з видобутку вугілля для металургії

Прокладання євроколії до Львова коштуватиме 1,8 млрд грн

Китай хоче знизити залежність від імпорту ЗРС

Укренерго закликає до економії у зв’язку з збільшенням споживання

Україна працює над створенням системи торгівлі викидами парникових газів

Канада ввела ретроспективне мито на турецьку арматуру

Металургійні підприємства Польщі скоротили виробництво сталі на 17,5%

Єврокомісія не бачить ризиків для фермерів ЄС від української продукції 

Каметсталь завершує капітальний ремонт повітронагрівачів доменних печей

Польські міністри шукають вихід, як розблокувати кордон з Україною

З початку року Туреччина скоротила імпорт труб на 8%

Україна запропонує створити єдиний євроатлантичний простір оборонної промисловості

Шведська SSAB розпочала будівництво нової електродугової печі

ВСІ НОВИНИ ⇢