Сумарний збиток глобального ринку морських перевезень у 2024 році може досягнути 15 млрд долл

Економіка Новини Транспорт
Сумарний збиток глобального ринку морських перевезень у 2024 році може досягнути 15 млрд долл

Згідно з прогнозом консалтингової агенції Drewry, сумарний збиток глобального ринку морських контейнерних перевезень у 2024 році може досягнути $15 млрд. Про це пише The Loadstar.

Цього року фрахтові ставки (спотові та контрактні) знизяться на 60%, а у 2024 році — на 33%. Це не просто виклик 2024 року, він повториться і наступні роки. Перевізники зіштовхнуться з постійною проблемою утримання ставок фрахту вище за собівартість”, — зазначив старший менеджер відділу аналітики ринку контейнерних перевезень Drewry Саймон Хіні.

Низькі фрахтові ставки відображають глибокий розрив між попитом та пропозицією: глобальний індекс попиту та пропозиції Drewry впаде до рекордно низького рівня — у 2024 році прогнозується зростання пропозиції на 6,4% при зростанні попиту на 2%.

Перевізники сильно запізнилися з реакцією на надлишок провізних потужностей. Єдиний реальний варіант відновлення балансу — утилізація контейнеровозів, уповільнення руху суден та скасування великої кількості рейсів. Але це буде надто складно здійснити. Навіть за найоптимістичнішого розвитку подій не вдасться навіть наблизитися до збалансованого ринку”, — Хіні.

Перевізники оновлюють флот, щоб привести його у відповідність до екологічних норм, але утилізація старих контейнеровозів йде не так швидко. У 2023 році планується відправити на злам контейнеровози сумарною місткістю 115 тис. TEU, а наступного року прогнозується значне зростання обсягів утилізації — до 600 тис. TEU.

Очікується, що сумарно операційний прибуток (EBIT) контейнерних ліній у 2023 році становитиме $20 млрд, а 2024 року перевізники втратять $15 млрд, оскільки ставки фрахту продовжують падати.

У попередні роки падіння вантажообігу портів швидко відновлювалося, особливо у 2009 та 2020 роках, але найближчими роками такого ми не побачимо”, — зауважив Хіні, порівнявши 2022 та 2023 роки з «важким похміллям після марнотратних витрат на новий тоннаж».

У Drewry зазначають, що неприродний сплеск попиту в 2020-2021 роках спричинив подальше скорочення споживчих витрат і залишив пролом на контейнерному ринку. Вона ще довго зберігатиметься, навіть незважаючи на те, що «світова економіка рухається вперед, ще раз демонструючи, що зник взаємозв’язок між ВВП та обсягами контейнерних перевезень».

Новини

13 Грудня 2024

Через Український морський коридор у 2024 році експортовано 73,4 млн тонн вантажів

Метінвест закрив шахту під Покровськом

12 Грудня 2024

В Україні різко впали темпи встановлення вітрових електростанцій – експерт

Каметсталь продовжує розширювати асортимент продукції

Україна в січні-листопаді наростила імпорт коксу вдвічі

Інтерпайп розробив два маршрути доставки своєї продукції залізничним транспортом до Європи

Два феросплавні заводи Коломойського викрили у несплаті майже ₴1,2 млрд податків

JSW Steel наростила виробництво сталі на 5%

Без індексації тарифів на перевезення вантажів УЗ може бути збитковою у 2025 році

Наступного року обсяг вантажних перевезень залізницею може скоротитися до 165 млн тонн

Українські морські порти обробили вантажів на 70% більше, ніж торік

Китай почав скорочувати закупівлі російського вугілля

ЄС оцінив, як на них вплине припинення транзиту російського газу через Україну

В Україні може зупинитися єдиний завод, що виготовляє компоненти для броні

ВВП України з початку року зріс на 4%

Економіка України демонструє дуже високу стійкість – експерт

ВСІ НОВИНИ ⇢