У жовтні Марганецький ГЗК призупинив видобуток та переробку марганцевої руди

Металургія Новини
У жовтні Марганецький ГЗК призупинив видобуток та переробку марганцевої руди

У жовтні 2023 року Марганецький ГЗК призупинив видобуток та переробку сирої марганцевої руди. Про це повідомляє пресслужба підприємства.

Серед причин зупинки на підприємстві називають військову агресію зі сторони російської федерації. “Дії окупантів призвели до втрати води в Каховському водосховищі, через що неможливо поповнити запаси технічних резервуарів води, яка використовується для збагачення сирої марганцевої руди Грушівською збагачувальною фабрикою”, – йдеться у повідомленні.

Також до основних причин зупинки відносяться артилерійські обстріли армії рф по об’єктах та інфраструктурі промислового майданчика комбінату.

“Ворожі обстріли, які фіксуються поліцією міста, пошкодили комунікації, будівлі та споруди цехів підприємтства. На жаль, для відновлення інфраструктури комбінату треба дуже багато часу, фінансів та сил, і поки окупанти знаходяться на лівому березі Дніпра, ці дії виконувати неможливо. Найбільше через артилерійські обстріли постраждала Грушівська збагачувальна фабрика, оскільки за декілька обстрілів вона отримала значні пошкодження. Там частково пошкоджене перекриття на корпусі приймання руди ГЗФ-1, де, до речі, два роки тому проведено капітальний ремонт, а також на 90% зруйновано віконні отвори”, – повідомляє підприємство.

Також відключене газове та мазутне опалення по всьому проммайданчику та шахтам комбінату, тому що опалювати цими видами палива вкрай ризиковано в умовах війни.

“Особливою проблемою стала відсутність води для проведення ГЗФ мокрого збагачення видобутої шахтами та кар’єром руди. Дефіцит води з’являвся не відразу, а поступово. Ще минулого року ГЗФ вимушена була зупинитися через те, що у зворотному циклі підприємства технічної води ставало все менше, але комбінат тримався на плаву за рахунок придбання технічної річкової води з централізованих мереж міськводоканалу. Після того, як росіяни підірвали Каховську ГЕС і було випущено дзеркало води з Каховського водосховища, місто Марганець і всі прилеглі до нього території залишилися без води. В тому числі і Марганецький ГЗК”, – підкреслили у пресслужбі.

Наразі комбінат знаходиться в простої, але під час нього частина робітників займається ремонтно-відновлювальними роботами для вдалого запуску в роботу в майбутньому. Головні об’єкти ремонту – Грушівський кар’єр і дільниця шламового господарства та зворотного водопостачання.

Новини

30 Листопада 2023

Liberty Ostrava домоглася мораторію на виплату боргів за електроенергію

ArcelorMittal закриває два заводи в ПАР

Британські профспілки пропонують Tata Steel альтернативний шлях декарбонізації комбінату Port Talbot

Польща вимагатиме відновити дозвільну систему для українських перевізників 

Європейські металурги вимагають перегляду правил експорту сталі до США

Країни в усьому світі повинні скоротити викиди вуглецю на 7 млрд тонн

Майже 8 тисяч бізнесів змінили регіон реєстрації від початку війни

Україна в разі дефіциту може імпортувати з Європи 1700 мВт електроенергії

В Європі закінчилася енергетична криза

Іспанський виробник сортового прокату підняв ціни на всю продукцію

У вересні США збільшили експорт нафтогазових труб

Укренерго в черговий раз довелося залучати аварійну допомогу

Кадровий голод гальмує виробництво FPV-дронів в Україні

МАГАТЕ зафіксувало декілька вибухів поблизу Хмельницької АЕС

Завантаження потужностей турецької металургії скоротилось до 55%

Водоканали хочуть підвищити тарифи на 50% 

ВСІ НОВИНИ ⇢