Велика сімка працює над залученням приватного сектору для відновлення України

Економіка Новини
Велика сімка працює над залученням приватного сектору для відновлення України

РФ має припинити агресію проти України й понести правову відповідальність за всі свої міжнародні протиправні дії, включно з компенсацією завданих Україні збитків, ідеться в заяві міністрів закордонних справ країн “Великої сімки” (G7), ухваленій за підсумками їхньої зустрічі в Токіо в середу.

“Ми підтверджуємо, що згідно з нашими відповідними правовими системами суверенні активи Росії в наших юрисдикціях залишатимуться нерухомими доти, доки Росія не заплатить за шкоду, якої вона завдала Україні. Ми підтверджуємо нашу прихильність притягненню винних до відповідальності згідно з міжнародним правом, зокрема шляхом підтримання зусиль міжнародних механізмів, таких як Міжнародний кримінальний суд”, – зазначено в документі, повідомляє “Інтерфакс-Україна”.

Глави МЗС заявляють, що зобов’язуються підтримувати довгострокове відновлення України. “Ми також працюємо над залученням нашого приватного сектору до сталого економічного відновлення України”, – йдеться в заяві.

Лідери зовнішньополітичних відомств країн G7 підтвердили, що їхня прихильність підтримці боротьби України за її незалежність, суверенітет і територіальну цілісність “ніколи не похитнеться” й узяли зобов’язання “підтримувати Україну стільки, скільки буде потрібно, водночас посилюючи економічний тиск і запроваджуючи жорсткі санкції та інші обмеження проти Росії”.

Глави МЗС також заявили про наміри вживати подальших дій, щоб запобігти ухиленню й обходу заходів проти РФ. “Ми повторюємо наш заклик до третіх сторін негайно припинити надавати матеріальну підтримку російській агресії, інакше їм доведеться зіткнутися з серйозними витратами. Щоб скоротити доходи, які Росія отримує від свого експорту, ми прискоримо наші консультації щодо енергетики, металів і всіх нетехнічних алмазів, включно з тими, що видобувають, обробляють або виробляють у Росії”, – зазначено в документі.

У G7 підтвердили мету обмежити доходи РФ від енергетики й майбутні можливості видобутку корисних копалин, спираючись на вже вжиті заходи. “Ми продовжуємо зменшувати нашу залежність від російських енергоресурсів, щоб Росія більше не могла використовувати свої енергетичні ресурси проти нас. Ми зобов’язуємося працювати з країнами всього світу для підвищення глобальної продовольчої й енергетичної безпеки”, – йдеться в заяві.

Новини

30 Листопада 2023

Британські профспілки пропонують Tata Steel альтернативний шлях декарбонізації комбінату Port Talbot

Польща вимагатиме відновити дозвільну систему для українських перевізників 

Європейські металурги вимагають перегляду правил експорту сталі до США

Країни в усьому світі повинні скоротити викиди вуглецю на 7 млрд тонн

Майже 8 тисяч бізнесів змінили регіон реєстрації від початку війни

Україна в разі дефіциту може імпортувати з Європи 1700 мВт електроенергії

В Європі закінчилася енергетична криза

Іспанський виробник сортового прокату підняв ціни на всю продукцію

У вересні США збільшили експорт нафтогазових труб

Укренерго в черговий раз довелося залучати аварійну допомогу

Кадровий голод гальмує виробництво FPV-дронів в Україні

МАГАТЕ зафіксувало декілька вибухів поблизу Хмельницької АЕС

Завантаження потужностей турецької металургії скоротилось до 55%

Водоканали хочуть підвищити тарифи на 50% 

Підприємства Німеччини скоротили споживання металопрокату на 12,9%

Укрнафта збільшила добовий дебіт однієї зі свердловин завдяки ремонту

ВСІ НОВИНИ ⇢