Будь яке підвищення залізничних тарифів зараз не на часі – Гусак

Економіка Новини Точка зору Транспорт
Будь яке підвищення залізничних тарифів зараз не на часі – Гусак

Будь яке підвищення залізничних тарифів зараз не на часі, оскільки воно скоротить темпи відновлення української економіки. Таку думку в коментарі МінПрому висловив генеральний директор Федерації роботодавців транспорту України Володимир Гусак.

Він також звернув увагу на те, що Укрзалізниця фактично засекретила всі свої дані щодо структури собівартості та інвестицій. “Цього року Укрзалізниця збирається поставити рекорд інвестицій, а наступного року його побити. Інвестиції плануються понад 30 млрд грн. Причому куди і на що ідуть ці гроші, невідомо, – зазначив він. – Так само не можна підтвердити, що ці гроші використовуються ефективно, оскільки всі ми знаємо, що коли в Україні щось робиться в умовах великої секретності, то є дуже великий корупційний ризик. І безперечно в усіх споживачів залізничних послуг є справедливі побоювання, що можливо якісь речі УЗ робить не дуже ефективно і намагається прикрити це підвищенням тарифів”.

На думку В.Гусака сьогодні в діяльності Укрзалізниці має бути відновлена прозорість, проведений відкритий діалог з урядом і зі споживачами залізничних послуг. “Не слід забувати, що у гонитві за короткостроковою вигодою або простими рішеннями такими як підвищення тарифів, Укрзалізнниця буквально підрубає сук, на якому сидить руйнуючі свою власну вантажну базу. Бо частина підприємств, ще якісь підприємства, можуть закритися і вже не відновити свою роботу після перемоги України через підвищення тарифів залізниці та інших державних монополій”, – резюмував він.

В самій Укрзалізниці поки не підтверджують інформацію про підвищення вантажних залізничних тарифів на 20% з 1 січня. Заступник директора департаменту комерційної роботи УЗ Валерій Ткачов заявив, що за фінпланом компанії ніякого підвищення не передбачено. “Але стоїть відкритим питання можливої індексації. Але ця індексація, застосовувати її чи ні, вирішить наш акціонер – Кабінет міністрів”, – відзначив він. Слід також нагадати, що ще у вересні віце-прем’єр-міністр з відновлення України Олександр Кубраков у наступному році зосередитись на проєктах, які сприятимуть економічному зростанню.

Новини

19 Грудня 2023

ЄС скоротив імпорт українських напівфабрикатів на 11,6%

Споживчі ціни в єврозоні у листопаді збільшилися на 2,4% 

Україна втратила понад 1 млрд євро внаслідок блокади кордону з Польщею

Болгарія заборонила експорт палива з російської нафти

Саудівська Аравія планує різке збільшення виробництва сталі

Новим коридором у Чорному морі пройшли вже понад 300 суден

Метінвест готовий виробляти більше військової продукції за умови державної підтримки

Уряд Великої Британії з 2027 року запровадить свій СВАМ

ЄБРР збільшив капітал на 4 млрд євро для підтримки України

ЄС у жовтні збільшив імпорт залізної руди з України на 9%

Україна в листопаді скоротила імпорт плоского прокату на 21,5%

Україна та Румунія владнали екологічну суперечку щодо каналу Дунай-Чорне море

Енергетики вивели три блоки ТЕС у ремонт

Найбільші судноплавні компанії припиняють рух Суецьким каналом

Китайські автомобілі вироблятимуть із зеленої сталі компанії Baosteel

ВМС США будуть супроводжувати судна в Червоному морі

ВСІ НОВИНИ ⇢