На Сахалінському родовищі зупинили видобуток газу 

Економіка Новини ТЕК
На Сахалінському родовищі зупинили видобуток газу 

ПрАТ “ВК “Укрнафтобуріння”, яке раніше було відчужене у Ігоря Коломойського та передано в управління “Укрнафті”, з 1 грудня зупинило видобуток на Сахалінському нафтогазоконденсатному родовищі. Про це повідомляє пресслужба компанії.

Зазначається, що підставою для цього стала постанова Шостого апеляційного адміністративного суду України, якою був анульований спеціальний дозвіл на користування надрами № 6349 від 10 липня 2019 року.

У компанії таке рішення суду вважають необгрунтованим та таким, що несе в собі ризики не тільки для функціонування компанії, але і для сталого проходження опалювального сезону.

До того ж наголошується, що рішення було ухвалено у справі, яка стосується іншого спецдозволу, який вже був анульований у 2019 році.

“Таким чином, відмінивши новий спецдозвіл, хоча справа стосувалася виключно старого, суд зупинив видобуток газу компанією, що входить до 5 найбільших приватних газовидобувних компаній в країні, яка бореться за енергонезалежність після того, як зіскочила з “газової голки” агресора”, – йдеться у повідомленні.

Тож, 1 грудня “Укрнафтобуріння” вимушено виконало вимоги законодавства, яке забороняє здійснення діяльності з видобутку вуглеводнів без спеціального дозволу на користування надрами.

“Варто зазначити, що від технологічних комунікацій підприємства забезпечується газопостачання села Китченківка Харківської області. Іншої технічної можливості забезпечити газом жителів на даний момент не існує”, – підкреслили в компанії.

У разі зупинки “Укрнафтобуріння” йдеться про втрату близько 500 млн кубометрів природного газу на рік, уточнили в пресслужбі.

Зараз “Укрнафтобуріння” подає звернення до касаційної інстанції – Верховного суду, а також просить Кабінет міністрів та Офіс президента звернути увагу на цю справу.

Крім того, компанія розраховує на висновки від правоохоронних органів щодо ситуації, яка підриває енергонезалежність України під час війни.

Новини

21 Грудня 2023

Марченко заявив про ризики фінансування держбюджету у началі наступного року

Чеський меткомбінат Liberty Ostrava залишився без електроенергії

Судна оминають Червоне море 

Ангола вирішила вийти з ОПЕК

Fitch підвищив кредитний рейтинг Нафтогазу

Видобуток залізної руди у Китаї зріс на 6,6%

Через обстріли з боку окупантів знеструмлення зазнали шість шахт

Порт Констанца збільшує перевалку завдяки українській агропродукції

Відновити роботу конфіскованого у Дерипаски глиноземного заводу поки неможливо 

Україна посіла 21 місце в рейтингу світових виробників сталі

Україна отримала 1,5 млрд євро макрофінансової допомоги від ЄС

БЕБ виявив ухиляння від сплати 65 млн грн мита при експорті металобрухту

У чергах на кордоні з Польщею стоять 4 тисячі вантажівок

УЗ в 2023 році експортувала 63 млн тонн вантажів

Канада погодилася купувати до 1 млн тонн вуглецевих квот на рік

Виробництво сталі в Чехії за 9 місяців скоротилось на 21%

ВСІ НОВИНИ ⇢