Рішення про підвищення тарифів повинні прийматися після обговорення з громадськістю – експерт

Економіка Новини Точка зору
Рішення про підвищення тарифів повинні прийматися після обговорення з громадськістю – експерт

Чиновники повинні дивитися на економічну ситуацію в країні максимально широко і прогнозувати її розвиток або занепад, а не концентруватися на короткочасній вигоді від підвищення тарифів державних монополій. Про це заявив президент ОП “Укрметалургпром” Олександр Каленков.  

“У нас, на жаль, чиновник від Мінтрансу думає тільки про те, як закрити дірку у фінплані Укрзалізниці. Причому думає не про те, як підвищити ефективність роботи компанії, а як зайти на ринок і підвищити тарифи. І чиновники кожного з відомств не думають про загальну картину – про те, як підвищення тарифів відіб’ється на економічному зростанні або на падінні. Вони найчастіше дивляться на дуже короткострокові цілі. А думати потрібно про те, як зберегти нашу промисловість і економіку до перемоги”, – підкреслив Каленков. 

Він акцентував, що стабільний розвиток країни – це частина шляху до перемоги, адже саме працююча економіка дає можливість фінансувати нашу армію. Тому будь-яке рішення, яке відіб’ється на її стані, має широко обговорюватися із залученням експертів і учасників ринку.  

“Ми повинні відновлювати Україну за рахунок нашої промисловості, нашої економіки і трудових ресурсів. Тому рішення про підвищення тарифів держкомпаній має прийматися з якомога ширшим залученням експертів, чиновників, і клієнтів цих компаній. Чим ширше буде дискусія, тим з великих сторін можна підійти до проблеми і побачити, як тарифна політика вплине на баланс компаній не тільки в цьому році, але і в наступному”, – упевнений Каленков.  

Як приклад він навів Укрзалізницю, у якої в 2022 році товарообіг зменшився в два рази. Але якщо компенсувати збитки підвищенням тарифів, то товарообіг падає ще більше, і так закручується спіраль. 

“Те ж саме і в енергетиці. Тут державі потрібно приймати рішення, як поводитися в середньостроковій перспективі з тарифами населення і зеленою енергетикою, як реструктуризувати борги Укренерго. Це все довгострокові державні рішення. Так, під час великої війни складно планувати довгостроково. Але якщо не робити це зараз, то ми просто можемо не зберегти промисловість і економіку до перемоги”, – резюмував Каленков. 

Як відомо, НКРЕКП підвищила тариф Укренерго на послуги з передачі електроенергії з 1 січня 2024 року до 528,57 грн/МВт-год. Також було підвищено тариф на диспетчерське управління до 104,57 грн/мВт-год.

Новини

Рішення про підвищення тарифів повинні прийматися після обговорення з громадськістю – експерт

Туреччина скоротила імпорт брухту на 12,7%

США та Україна скоординували кроки для посилення розвитку української економіки

9 Січня 2024

Світовий банк оновив прогноз глобального ВВП на 2024 рік

Шмигаль попередив про загрозу аварій через велике навантаження на енергосистему

Bahrain Steel залучила кредит на 450 млн дол на скорочення викидів вуглекислого газу

Alcoa зупинить виробництво глинозему на одному з трьох своїх австралійських заводів

ArcelorMittal підвищив ціни на гарячекатаний рулон на ринку ЄС

У Мінвідновлення назвали умови для відновлення Херсонського порту

В Україні капітально відремонтували ще два мости пошкоджені під час російської агресії

Ще один український банк почав страхувати судна в Чорному морі

Видобуток газу на нових свердловинах УГД перевищив 1 млрд куб на рік

Генерал армії США у відставці Веслі Кларк увійшов до Консультативної ради Велти

У минулому році бізнес отримав 181 млн грн за працевлаштування переселенців

Вантажообіг дунайських портів сягнув рекордних 29 млн тонн

В Україні продовжується стрімке зростання споживання електрики

ВСІ НОВИНИ ⇢