Продовольча безпека потребує розмінування та захисту портів Чорного моря

Економіка Новини
Продовольча безпека потребує розмінування та захисту портів Чорного моря

Першочерговими завданнями для вирішення проблеми глобальної продовольчої небезпеки є розмінування Чорного моря, посилення протиповітряного захисту портової інфраструктури України та гуманітарної допомоги для найбільш вразливих країн.

Про це у Давосі за підсумками четвертої зустрічі радників з національної безпеки та політичних радників лідерів держав світу щодо реалізації української Формули миру сказала перша віцепрем’єр-міністр — міністерка економіки України Юлія Свириденко, повідомляє Укрінформ. 

«Продовольчу небезпеку відчувають нині принаймні 40 країн, тому що Росія атакує не лише мирних українців, а й інших людей у глобальному вимірі, за тисячі кілометрів від України. Заміновані поля, зруйновані зернові сховища, блокада судноплавства – все це спричинило дефіцит продовольчих товарів. Ми обговорили це питання під час дискусії навколо Формули миру», – зазначила представниця українського уряду. 

Вона нагадала, що після російського вторгнення ціни на продовольство злетіли до рекордного рівня. Наприклад, ціна на зерно зросла до понад 400 доларів за тонну. Це мало найбільш важкі наслідки для великої кількості людей. Число тих, хто потерпає від продовольчої небезпеки, зросло до 324 мільйонів по усьому світу. Саме тому продовольча безпека стала однією з головних тем під час конференції радників у Давосі.

«Це все дуже конкретні речі, і, як на всіх зустрічах з національної безпеки, ми відпрацьовуємо дуже чіткий план. Перш за все, маємо розмінувати Чорне море, забезпечити страхування для суден, надати більше засобів протиповітряного захисту для портової інфраструктури. Безумовно, ми також маємо збільшити обсяги допомоги для найбільш вразливих споживачів. Ми говорили про це, і це єднає країни», – зазначила Свириденко. 

За її словами, у перший рік після російського вторгнення українська економіка впала на 28%, у минулому році вона вже зросла на 5%.

«Продовження боротьби для нас має екзистенційне значення, в той час, як у Росії є вибір – воювати або не воювати. Тому настільки важливо долучити (до обговорення Формули миру – ред.) якомога більше країн. Ми раді бачити, що кожного разу кількість країн-учасниць збільшується, і ми сподіваємося на значний результат наступних зустрічей», – додала Свириденко. 

Як повідомлялося, сьогодні в Давосі, перед початком Всесвітнього економічного форуму, відбулася четверта зустріч радників із питань національної безпеки та політичних радників за участі керівника Офісу Президента України Андрія Єрмака.

Новини

Продовольча безпека потребує розмінування та захисту портів Чорного моря

Польські перевізники продовжують блокувати 3 пункти пропуску на кордоні з Україною

Оборонна промисловість – основний драйверів економіки України в 2023 році 

14 Січня 2024

Якщо боржникам почнуть відключити електрику, то рівень платежів зросте – НКРЕКП

13 Січня 2024

ЄК виділила 126 млн євро на розширення румунських портів для експорту товарів з України 

12 Січня 2024

Велика Британія надає 200 млн фунтів для виробництва українських дронів

З України до морських портів в Румунії будують нову автомагістраль

Cвітові продажі електромобілів зросли на 31%

ДБР підозрює суддю Дніпровського райсуду столиці у прикритті оборудки Жеваго

Відбір газу з українських ПСГ сягнув максимуму за два роки

За тиждень автогаз у мережах АЗС подешевшав майже на гривню

У 2024 році Мінекономіки прогнозує зростання ВВП на 4,6%

Індійська JSW Steel планує побудувати новий завод

У 2023 році імпорт до України перевищив експорт на 27,5 млрд дол

Імпорт електроенергії гарантує великим підприємствам можливість продовження роботи

В НБУ очікують на здешевлення кредитів

ВСІ НОВИНИ ⇢