Система бронювання працівників потребує якісного оновлення – Наталуха

Економіка Новини Точка зору
Система бронювання працівників потребує якісного оновлення – Наталуха

Система бронювання працівників від мобілізації на вітчизняних підприємствах потребує якісного оновлення. Таку думку висловив голова парламентського комітету з питань економічного розвитку Дмитро Наталуха.

“Уряду вдалося внормувати чимало питань, але система все одно потребує якісного оновлення. Одні бізнеси отримали можливість бронювати людей тисячами, коли інші опинилися за бортом, бо недотягували до показника по якомусь одному критерію”, – написав він.

Д.Наталуха підкреслив, що за відсутності законних, правових альтернатив для бронювання, бізнес або опиняється під загрозою зупинки, або ж вимушений буде йти у тінь: не оформлювати працівників, або ж взагалі вдаватися до корупції, щоб їх зберегти. В той же час він відзначив, що кожен бізнес, який готовий створювати білі робочі місця, чесно платити податки, та тим самим фінансувати Сили оборони є важливим.

“Немає різниці, чи це великий експортер з десятком тисяч працівників, чи невелике СТО на п’ять осіб, яке ремонтує волонтерам автівки. Масштаби різні, але кожен робить важливу справу, підтримує роботою наших співгромадян, а податками – наших захисників. Якщо ми хочемо перемогти, то нам доведеться знаходити механізми, як зробити так, щоб завтра на двері такого бізнесу не повісили замок, бо там вже немає кому працювати”, – вважає голова парламентського комітету з питань економічного розвитку.

В той же час він акцентував, що ніхто не знає який саме зі співробітників важливий для бізнесу, краще за самого роботодавця: “Він знає який прибуток приносить працівник, наскільки він є критичним та незамінним в його бізнес моделі. Тому, якщо дати всім бізнесам можливість бронювати, ба більше — самим обирати заброньованих, це принаймні частково прибере тривожність і непередбачуваність, яка склалася довкола мобілізації”.

“Якщо ти чесний бізнес, якщо ти працюєш у білу — немає чого боятись, ти зможеш зберегти критичних працівників, яких ти сам визначиш, і які надалі дозволять тобі працювати. Це про довіру і про чіткі правила гри. І що важливо — це про передбачуваність, якої не вистачає бізнесу в ці часи.

Це також і про справедливість, бо у багатьох звичайних трудяг, чия праця важлива, нарешті може з’явитися такий інструмент. Ми хочемо, щоби бронь перестала бути привілеєм, а стала доступною і тим, кому вона реально збереже виробництво”, – резюмував Д.Наталуха.

Новини

УЗ охоронятиме інфраструктуру за допомогою дронів

Попередньо всі держави ЄС погодили виділення 50 млрд євро Україні

Система бронювання працівників потребує якісного оновлення – Наталуха

Автогаз у мережах АЗС продовжує дешевшати

Вартість фрахту суден з портів Одеси продовжує падати 

США витратить 254 млн дол на декарбонізацію промисловості

Українська промисловість збільшує споживання електроенергії

УГД запустила в експлуатацію нову свердловину

Україна через потепління скоротила споживання електрики

Аграрний комітет Ради схвалив ліквідацію багатомільярдного корупційного ринку – Кисилевський

Tata Steel отримає від Лондону меншу допомогу на декарбонізацію у порівнянні з європейськими компаніями

Підприємства Ostchem збільшили виробництво міндобрив на 19,5% 

Китай тисне на Іран, щоб той стримував хуситів у Червоному морі

У Раді пропонують зміни до закону про бронювання працівників

В Україні зросла кількість випадків рейдерства

Борг перед зеленою генерацією перевищив 19 млрд грн

ВСІ НОВИНИ ⇢