Eurofer закликає Єврокомісію допомогти металургам з декарбонізацією

Екологія Металургія Новини
Eurofer закликає Єврокомісію допомогти металургам з декарбонізацією

Європейська асоціація виробників сталі Eurofer закликала Європейську комісію запровадити “сприятливу для інвестицій структуру з доступною енергією та міжнародним ігровим полем в основі”, щоб допомогти декарбонізувати виробництво сталі в ЄС, повідомляє Argus.

Ця заява була зроблена у відповідь на те, що Європейська комісія підтвердила перевагу чистого скорочення викидів парникових газів на 90% до 2040 року порівняно з рівнем 1990 року.

“Цільовий показник у 90% для всього ЄС до 2040 року означає майже повну декарбонізацію енергоємних галузей, таких як сталеливарна промисловість”, – заявив генеральний директор Eurofer Аксель Еггерт.

“За відсутності належних сприятливих умов і різкого збільшення інвестицій, необхідних для переходу, така мета ставить під сумнів економічну і технічну здійсненність кліматичної політики ЄС та її взаємодію з іншими політиками, такими як енергетична, торговельна та конкурентна, і піддає випробуванню економічну і технічну здійсненність кліматичної політики ЄС. Це може сприяти деіндустріалізації, тим самим підриваючи стійкість і стратегічну автономію ЄС”, – додав він.

Eurofer закликав ЄС забезпечити доступ до екологічно чистої електроенергії, водню, сировини та вторинних матеріалів для виробництва сталі в “безпрецедентних кількостях”, зазначивши, що лише декарбонізація сталеливарної промисловості ЄС потребуватиме обсягів, еквівалентних загальному споживанню електроенергії у Франції.

“Наполеглива торговельна політика, що вирівнює ігрове поле з іншими регіонами, які не поділяють тих самих кліматичних амбіцій, є необхідною”, – сказав Еггерт. За даними Eurofer, більшість інвестицій в країни за межами ЄС зосереджені на вуглецево-інтенсивних технологіях, які можуть поставити Європу в невигідне становище на світовому ринку.

В ЄС існує 60 проектів, спрямованих на виробництво низьковуглецевої сталі. Раніше Eurofer взяла на себе зобов’язання скоротити промислові викиди на 55% до 2030 року порівняно з базовим рівнем 1990 року.

Новини

Eurofer закликає Єврокомісію допомогти металургам з декарбонізацією

Власник російського Металоінвесту залишився під санкціями

Рада продовжила дію мораторію на банкрутство держшахт

Український бюджет втратив 20 млн дол податків через закупівлю УГВ китайських труб

У минулому році Метінвест збільшив експорт металу до Польщі на 16%

Із початку війни Україна отримала від ЄС допомоги на 85 млрд євро

Уряд розраховує на скасуванні мит у угоді про асоціацію з ЄС

Україна та Франція готують декілька проєктів співпраці для відбудови економіки

Енергетики ДТЕК ліквідували наслідки ракетної атаки росіян у Києві

Acerinox придбає американського виробника сплавів

Парламент Канади схвалив оновлену угоду про вільну торгівлю з Україною

Ракетна атака росіян не завдала критичних наслідків для енергосистеми

Ворог влучив у промисловий об’єкт у Дрогобичі

ArcelorMittal отримає від уряду Німеччини 1,3 млрд євро на декарбонізацію

Fitch зберігає нейтральний прогноз щодо банківського сектору України

Єврокомісія рекомендує промисловцям скоротити викиди на 90%

ВСІ НОВИНИ ⇢