Новий власник ЗАлК зможе змінити профіль діяльності підприємства

Металургія Новини
Новий власник ЗАлК зможе змінити профіль діяльності підприємства

Фонд державного майна виставить націоналізований Запорізький алюмінієвий комбінат на повторну приватизацію. Новий інвестор зможе змінити профіль діяльності підприємства.   Про це заявив голова ФДМУ Віталій Коваль в ефірі телемарафону, передає LIGA.net.

“На жаль, маємо визнати, що він в не дуже хорошому стані. Шкода бачити в руїнах те, що раніше було надбанням держави. Але навіть у такому форматі ми не маємо права накопичувати збитки, тому Запорізький алюмінієвий комбінат готується до приватизації і новий власник може його перепрофілювати після аукціону, відкрити нове виробництво”, – сказав Коваль.

На його думку, попередній інвестор умисно довів ЗАлК до такого стану, щоб прибрати конкурента.

У 2001 році Фонд держмайна продав 68,01% акцій заводу компанії “АвтоВАЗ-Інвест”. За умовами договору, інвестор мав заплатити 380 млн грн за акції, а також погасити борги заводу у розмірі $75 млн перед “Укрексімбанком”. Проте “АвтоВАЗ-Інвест”, а також кіпрська Velbay Holdings Олега Дерипаски, на яку в 2007 році переоформили акції, із заборгованістю так і не розібралися.

Окрім цього пакета, Дерипасці вдалося придбати ще 29,5% акцій комбінату на вільному ринку. Внаслідок цього росіянин зосередив контроль над 97,5% акцій ЗАлК.

У 2012 році Україна через суд розірвала договір купівлі-продажу пакета акцій ЗАлК в розмірі 68,01% через невиконання інвестором своїх зобов’язань. У 2015 році після остаточного рішення Верховного суду ці акції перейшли Фонду державного майна.

Водночас у Дерипаски залишилися 29,54% акцій, які були оформлені на кіпрську Velbay Holdings.

На початку 2023 року, вже після початку повномасштабного вторгнення, Україна стягнула ці акції через Вищий антикорупційний суд в межах санкцій проти Дерипаски, а до Фонду держмайна вони потрапили в лютому 2024 року.

За даними ФДМУ, російські власники за 14 років “фактично розграбували підприємство і знищили унікальне виробництво первинного алюмінію”.

У березні 2009 року зупинився глиноземний цех, у квітні 2011 року – електролізний цех, у липні 2014 року – ливарний цех. Станом на квітень 2023 року основними джерелами доходу підприємства були здавання майна в оренду, продаж активів і виробничих запасів.

Новини

15 Квітня 2024

ЄС має надати Україні обладнання для децентралізації генерації електроенергії

Україна збільшила експорт ЗРС у 2,5 раза

Voestalpine зробив першу у світі катанку із зеленої сталі

Герус обіцяє, що тариф на е/е піднімуть не до ринкового рівня

З початку війни в Україні релокувалися майже 19 тис компаній

Усі шість блоків ЗАЕС переведені в холодний зупин

Українські підприємства наростили експорт брухту чорних металів на 52,2%

Українські підприємці отримали понад 27 млрд грн доступних кредитів

Україна у березні експортувала 92 тис тонн чавуну

Імпорт залізної руди в Китай зріс на 5,5%

Thyssenkrupp Steel планує скоротити виробництво на заводі в Дуйсбурзі

Укргідроенерго отримало кошти на захист ГЕС

Україна скоротила експорт феросплавів

Україна наростила імпорт міді на 47%

Металурги у березні скоротили експорт чавуну на 27,6%

В Україні створять перше виробництво водню та аміаку з ВДЕ

ВСІ НОВИНИ ⇢