Україна зацікавлена у врахуванні інтересів бізнесу під час переговорів про вступ до ЄС

Економіка Новини
Україна зацікавлена у врахуванні інтересів бізнесу під час переговорів про вступ до ЄС

Україна зацікавлена у врахуванні інтересів бізнесу і розраховує на його активне залучення до процесу європейської інтеграції, зокрема у межах переговорного процесу про вступ до Європейського Союзу.

На цьому наголосила віцепремʼєр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина під час зустрічі з представниками Європейської Бізнес Асоціації (European Business Association, EBA).

В межах зустрічі Стефанішина розповіла представникам українського бізнесу про прогрес та подальші кроки переговорного процесу про вступ України до ЄС та закликала активно долучатись до нього.

«Хочу окреслити декілька ключових моментів: де ми є зараз і чого очікувати у найближчому майбутньому. По-перше, ми розпочали процес скринінгу за всіма напрямками майбутнього договору про членство, що передбачає визначення обсягу зобов’язань, які має впровадити Україна, переходячи на європейські стандарти», – зазначила віцепрем’єр-міністр.

З її слів, надалі цей процес стане складнішим: йтиметься про визначення зобов’язань, які Україна бере на себе, і початок формування застережень, включень та перехідних періодів, необхідних для переходу на умови внутрішнього ринку Євросоюзу.

«Для нас як для уряду принципово, щоб переговорна позиція формувалась українською економікою, українським бізнесом. Ми зі свого боку забезпечуємо юридичну складову процесу, але першоджерелом позиції даних оцінок має слугувати проактивна позиція і бачення бізнесу. Наша ціль – створити умови для діалогу та обміну між представниками бізнесу та всіма переговорними групами, що покриватимуть глави переговорного процесу», – наголосила Стефанішина.

Віцепрем’єр-міністр також повідомила про ініціативу України щодо зміни графіку розгляду глав під час скринінгу українського законодавства на відповідність до права ЄС.

Так, зокрема, українська сторона звернулась із запитом до Європейської Комісії щодо розгляду у пріоритетному порядку переговорних розділів у сфері аграрної політики, харчової безпеки та транспорту. Також обговорили особливості переходу на стандарти ЄС, пов’язані з реалізацією політики «зеленого курсу».

Окремо під час зустрічі обговорили питання підготовки та очікувань щодо Саміту НАТО у Вашингтоні.

Стефанішина підкреслила, що очікувані від Саміту рішення щодо України слугуватимуть гарантією для залучення додаткових інвестицій.

Новини

13 Квітня 2024

Україна в березні експортувала 3,34 млн тонн залізної руди

На ХАЕС почали підготовку до будівництва двох американських енергоблоків Westinghouse АР1000

12 Квітня 2024

Nippon Steel чекає дозвіл ЄС на придбання US Steel

Ціни на нафту відновили зростання

Нідерланди надали Україні 1 млрд євро військової допомоги та 400 млн на відновлення

У квітні обсяг передачі руди до Словаччини скоротився

Споживачі за все заплатять: Міненергетики готує підвищення тарифу на електрику

Укрзалізниця продовжила обмеження перевезень до порту Чорноморськ

Туреччина у січні-лютому скоротила імпорт заготівки

Державний трейдер збільшує імпорт електроенергії із ЄС

Угода УЗ про купівлю локомотивів без локалізації має бути скасована – Кисилевський

Salzgitter залучив 500 млн євро фінансування для проєкту декарбонізації

Україна у січні-лютому увійшла до значних постачальників залізної руди в Туреччину

Попит на сталь в Німеччині відновиться не раніше 2025 року

Українці отримають компенсацію за встановлення сонячних панелей

Енергетики закликають українців економити світло у вечерні години

ВСІ НОВИНИ ⇢