Україна зацікавлена у врахуванні інтересів бізнесу під час переговорів про вступ до ЄС

Економіка Новини
Україна зацікавлена у врахуванні інтересів бізнесу під час переговорів про вступ до ЄС

Україна зацікавлена у врахуванні інтересів бізнесу і розраховує на його активне залучення до процесу європейської інтеграції, зокрема у межах переговорного процесу про вступ до Європейського Союзу.

На цьому наголосила віцепремʼєр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина під час зустрічі з представниками Європейської Бізнес Асоціації (European Business Association, EBA).

В межах зустрічі Стефанішина розповіла представникам українського бізнесу про прогрес та подальші кроки переговорного процесу про вступ України до ЄС та закликала активно долучатись до нього.

«Хочу окреслити декілька ключових моментів: де ми є зараз і чого очікувати у найближчому майбутньому. По-перше, ми розпочали процес скринінгу за всіма напрямками майбутнього договору про членство, що передбачає визначення обсягу зобов’язань, які має впровадити Україна, переходячи на європейські стандарти», – зазначила віцепрем’єр-міністр.

З її слів, надалі цей процес стане складнішим: йтиметься про визначення зобов’язань, які Україна бере на себе, і початок формування застережень, включень та перехідних періодів, необхідних для переходу на умови внутрішнього ринку Євросоюзу.

«Для нас як для уряду принципово, щоб переговорна позиція формувалась українською економікою, українським бізнесом. Ми зі свого боку забезпечуємо юридичну складову процесу, але першоджерелом позиції даних оцінок має слугувати проактивна позиція і бачення бізнесу. Наша ціль – створити умови для діалогу та обміну між представниками бізнесу та всіма переговорними групами, що покриватимуть глави переговорного процесу», – наголосила Стефанішина.

Віцепрем’єр-міністр також повідомила про ініціативу України щодо зміни графіку розгляду глав під час скринінгу українського законодавства на відповідність до права ЄС.

Так, зокрема, українська сторона звернулась із запитом до Європейської Комісії щодо розгляду у пріоритетному порядку переговорних розділів у сфері аграрної політики, харчової безпеки та транспорту. Також обговорили особливості переходу на стандарти ЄС, пов’язані з реалізацією політики «зеленого курсу».

Окремо під час зустрічі обговорили питання підготовки та очікувань щодо Саміту НАТО у Вашингтоні.

Стефанішина підкреслила, що очікувані від Саміту рішення щодо України слугуватимуть гарантією для залучення додаткових інвестицій.

Новини

26 Квітня 2024

ЄС закликають до більш активних дій щодо припинення імпорту російської сталі та ЗРС

Експорт сталевого брухту з Японії знизився на 4,6%

JSW очікує видобуток вугілля у 2024 році на рівні 13,5 млн тонн

Запоріжсталь має намір підвищити якість металопродукції

Уряд зберіг чинний тариф на електроенергію для населення до кінця травня

Індія дозволила російським компаніям страхувати танкери з нафтою, щоб обійти санкції 

Низька інфляція під час війни може нашкодити – економіст

Посудомоечная машина: мифы и реальность

Україна може втратити до 2% ВВП через обстріли енергетичної інфраструктури

Світове виробництво DRI у січні-березні збільшилось на 7,4%

З початку року машинобудівники ДТЕК виготовили п’ять вугільних комбайнів

Vale за результатами I кварталу скоротила чистий прибуток майже на 13%

Tata Steel відхилила план профспілок щодо збереження доменної печі

Японія інвестує у розвиток чилійських мідних шахт

У енергосистемі зберігається дефіцит – обмежено споживання криворізької промисловості

72% роботодавців в Україні нарікають на дефіцит кадрів

ВСІ НОВИНИ ⇢