У Німеччині ставлять під сумнів ціну на викиди всередині ETS

Екологія Економіка Новини
У Німеччині ставлять під сумнів ціну на викиди всередині ETS

Президентка Конфедерації профспілок Німеччини Ясмін Фахімі заявила, що необхідно переглянути запровадження загальноєвропейського збору на викиди вуглецю для опалення та автомобільного палива у 2027 році.

Хоча Єврокомісія прогнозує розмір додаткових витрат від збору у €45 за тонну CO2, тобто приблизно 10 центів за літр палива, експерти попереджають, що ціни можуть зрости на €100-300 за тонну, повідомляє EURACTIV.

Зазначається, що зростання ціни буде залежати від інших політик скорочення викидів, що реалізуватимуться одночасно з Системою торгівлі квотами на викиди вуглецю ETS. У матеріалі розповіли, що загальноєвропейський збір CO2 на бензин, дизельне паливо, природний газ, мазут тощо узгодили у 2023 році в рамках реформи вуглецевого ринку блоку.

Він не містить жорсткого обмеження додаткових витрат до €45 за тонну CO2. Компанії, що продають пальне повинні будуть купувати сертифікати на викиди кількість яких зменшуватиметься щороку. Очікується, що витрати на придбання сертифікатів будуть покладені на споживачів. Проте цей збір допоможе ЄС досягнути кліматичних цілей, адже стимулюватиме виробників і споживачів віддавати перевагу електромобілям та тепловим насосам.

Фахімі поставила під сумнів заплановане впровадження, зокрема через соціальні наслідки підвищення цін на пальне на промислову конкурентоспроможність, отже деіндустріалізацію ЄС. “Нам терміново потрібно знову поговорити про економічні та промислові політичні наслідки цього шляху”, – сказала вона. Фахімі підкреслила, що Німеччина вже має національний збір у розмірі €45 за тонну CO2, тобто країна вже досягнула межі ціноутворення від збору. Співлідерка німецької партії Зелених Рікарда Ланг також визнала небезпеку зростання цін на АЗС.

“Це насправді те, до чого ми рухаємося в поточній ситуації, коли ціна на вуглець загрожує різким зростанням у 2027 році”, — сказала вона. На її думку, до цього слід підготуватися, створивши механізм, який повертатиме громадянам доходи від вуглецевих квот, відомий як “кліматичний бонус”.

Зазначається, що ETS містить €87 мільярдів соціального кліматичного фонду, який спрямований на обмеження фінансового впливу на бідні домогосподарства.

“Хоча Німеччина наразі використовує доходи від національного та європейського ціноутворення на викиди вуглецю для підтримки зусиль з декарбонізації промисловості та домогосподарств, ці інвестиції мають бути профінансовані іншими способами”, – сказала Ланг.

Вона додала, що необхідна подальша державна підтримка для переходу домогосподарств на екологічні системи опалення.

Нагадаємо, ЄС переглянув Директиву 2003/87/ЄС про Систему торгівлі викидами, щоб скоротити кількість викидів парникових газів на 55% до 2030 року.

Новини

13 Квітня 2024

Україна в березні експортувала 3,34 млн тонн залізної руди

На ХАЕС почали підготовку до будівництва двох американських енергоблоків Westinghouse АР1000

12 Квітня 2024

Nippon Steel чекає дозвіл ЄС на придбання US Steel

Ціни на нафту відновили зростання

Нідерланди надали Україні 1 млрд євро військової допомоги та 400 млн на відновлення

У квітні обсяг передачі руди до Словаччини скоротився

Споживачі за все заплатять: Міненергетики готує підвищення тарифу на електрику

Укрзалізниця продовжила обмеження перевезень до порту Чорноморськ

Туреччина у січні-лютому скоротила імпорт заготівки

Державний трейдер збільшує імпорт електроенергії із ЄС

Угода УЗ про купівлю локомотивів без локалізації має бути скасована – Кисилевський

Salzgitter залучив 500 млн євро фінансування для проєкту декарбонізації

Україна у січні-лютому увійшла до значних постачальників залізної руди в Туреччину

Попит на сталь в Німеччині відновиться не раніше 2025 року

Українці отримають компенсацію за встановлення сонячних панелей

Енергетики закликають українців економити світло у вечерні години

ВСІ НОВИНИ ⇢