Усі шість блоків ЗАЕС переведені в холодний зупин

Економіка Новини ТЕК
Усі шість блоків ЗАЕС переведені в холодний зупин

Окупована росіянами Запорізька атомна електростанція завершила переведення енергоблоку №4 з гарячого зупину на холодний. Уперше з кінця 2022 року усі шість блоків ЗАЕС перебувають у холодному зупині.

За інформацією Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ), 12 квітня вранці станція розпочала переведення енергоблоку №4 з гарячого на холодний зупин. Процес завершився 13 квітня о 7:30.

За даними МАГАТЕ, окупаційне керівництво станції пішло на цей крок після того, як у сусідньому місті Енергодар, де проживає більшість працівників АЕС, нещодавно закінчився зимовий опалювальний сезон.

“Я вітаю це рішення, яке протягом деякого часу рекомендувало агентство, оскільки воно підвищує загальну безпеку об’єкта. Агентство продовжуватиме уважно стежити за станом роботи Запорізької АЕС і забезпечуватиме технічно життєздатні альтернативи в контексті швидких змін і викликів”, – заявив генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Маріано Гроссі..

В агентстві нагадали, що ЗАЕС припинила виробництво електроенергії для української мережі у вересні 2022 року, але з жовтня 2022 року залишала принаймні один із шести своїх енергоблоків у гарячому стані для забезпечення централізованого опалення, а також технологічної пари для обробки рідких відходів на майданчику.

Після того як станція на початку цього року запустила в роботу чотири нещодавно встановлені дизельні парогенератори для виробництва пари для переробки таких відходів, як рекомендовано МАГАТЕ, реакторний блок №4 залишився у гарячому режимі, перш за все, щоб допомогти зберегти тепло в Енергодарі. П’ять інших реакторів були в режимі холодного зупину, і тепер до них приєднався блок №4.

Під час холодного зупину, якщо відведення тепла переривається з будь-якої причини, існує додатковий запас реагування в кілька днів. У холодному режимі реактор також потребує менше води для охолодження, ніж під час гарячого зупину. А ця проблема стала більш складною після руйнування Каховської дамби внизу за течією в середині 2023 року.

Утім у МАГАТЕ зазначають, що ситуація на станції залишається вкрай нестабільною. Адже протягом останнього тижня по об’єкту було завдано кілька ударів безпілотниками.

Зокрема, вранці 13 квітня група експертів МАГАТЕ, що перебуває на ЗАЕС, повідомила, що чула шістнадцять вихідних артилерійських вистрілів менш ніж за пів години. Деякі з них були на близькій відстані, інші далі, але їх було чітко чути.

Як повідомляла “Українська енергетика”, на початку жовтня 2023 року окупована росіянами ЗАЕС завершила переведення енергоблоку №4 з холодного зупину в гарячий, а блок №6, навпаки, перейшов у режим холодного зупину.

Раніше Державна інспекція ядерного регулювання України (ДІЯРУ) видала розпорядження щодо обмеження роботи всіх шести енергоблоків ЗАЕС до режиму холодного зупину.

ЗАЕС залишається окупованою російськими військами з 4 березня 2022 року. З того часу Україна неодноразово закликала світову спільноту невідкладно вжити заходів для якнайшвидшої демілітаризації ЗАЕС, виведення з території станції та міста Енергодар усіх російських військових та повернення станції під повний контроль України. З 1 вересня 2022 року на станції працює місія МАГАТЕ.

Новини

24 Травня 2024

Уряд зареєстрував новий індустріальний парк

Вже по 40 – курс гривні до долара оновив історичний мінімум

Україна відвантажила на ринок ЄС 291,6 тис. тонн сталевих напівфабрикатів

Виробництво сталі в Бразилії знизилося

Через пару років нова розподілена генерація повинна замістити існуючу теплову

Бразильські металурги запланували інвестиції в обсязі 19 млрд дол

Перу планує цього року збільшити виробництво міді до 3 млн тонн

Підвищення акцизу на пальне погіршить стан економіки та населення  – Кінах

До кінця травня уряд ухвалить рішення про підвищення тарифів на е/е для населення

Thyssenkrupp продає 20% сталеливарного бізнесу холдингу EPCG

Польський виробник коксівного вугілля проінвестував в оновлення потужностей 1,3 млрд

Киян взимку чекають тижневі блекаути

Італія планує експортувати зелену енергію з Африки підводними трубопроводами

Укрзалізниця планує придбати 80 електровозів

Цього року Україна розраховує отримати від МВФ ще три транші на 4,5 млрд дол.

Через хмарність СЕС не працюватимуть на повну – енергетики попереджають про відключення

ВСІ НОВИНИ ⇢