На Україну чекає подальша фемінізація чоловічих професій 

Економіка Металургія Новини
На Україну чекає подальша фемінізація чоловічих професій 

Як найбільший роботодавець у галузі, міжнародна гірничо-металургійна Група Метінвест розробила низку інструментів для утримання та залучення персоналу, адже чисельність персоналу зменшилася на 4,8 тис. людей через відтік кадрів та мобілізацію.

Як наголошує директорка зі сталого розвитку і взаємодії з персоналом Групи Метінвест Тетяна Петрук, ситуацію ускладнює й те, що підприємства компанії розташовані поблизу лінії фронту.

“Ми вже відчуваємо кадровий дефіцит. Зараз у компанії відкрито близько 4000 вакансій. Серед причин дефіциту – трудова міграція, мобілізація, виїзд людей до безпечніших регіонів та за кордон”, – пояснює Петрук.

Для подолання дефіциту компанія перенавчає працівників, щоб окрім основної професії, вони здобули додатковий фах, за яким могли б працювати. Також почали наймати більше жінок – там, де це можливо, враховуючи специфіку виробництва.

“Ми почали наймати значно більше жінок, де це можливо. Наприклад, на ремонтні спеціальності – електромонтери, електрослюсарі, машиністи конвеєрів. Таким чином намагаємося вивільнити чоловіків для тих професій, на які не погодяться жінки. Вочевидь, без подальшої фемінізації чоловічих професій не обійтися. Це наше майбутнє”, – каже Петрук.

Також, за її словами, для подолання дефіциту кадрів компанія відкрила університет Метінвест Політехніка: цьогоріч вуз випустив перших 143 магістрів за сучасними інженерно-технічними спеціальностями.

“Зараз триває третій набір студентів до вишу, а також перший набір до аспірантури. Загалом в університеті зараз навчається 690 студентів. Вірю, що Політехніка стане основою для подолання кадрового дефіциту в промисловості та драйвером відбудови України. Сподіваюся, що зможемо побудувати кампус університету, як і планували, в Маріуполі після деокупації міста”, – каже Петрук.

Новини

17 Травня 2024

США не хочуть віддавати U.S.Steel японцям

У I кварталі виручка Vallourec скоротилась на 26%

Шведська компанія хоче побудувати ще чотири заводи водневої металургії

Єврокомісія почала розслідувати імпорт білої жерсті з Китаю

Dunaferr модернізує прокатні стани

Нафтогаз з початку року запустив 7 нових свердловин – Шмигаль

Україна запропонувала Аргентині та Чилі зону вільної торгівлі

Внаслідок бойових дій на території України викиди СО2 сягнули 180 млн тонн

Китай інвестує у зелене авіаційне паливо

російські порти знизили перевалку вантажів на 4%

Виробництво сталі в Китаї скоротилось на 3%

Металурги у квітні збільшили експорт довгого прокату на 7,6%

Уряд змінив порядок бронювання від мобілізації на підприємствах двох сфер економіки

Україна вийшла на максимальну потужність імпорту електроенергії з ЄС

Уряд виділив 1,5 млрд грн для відновлення Зміївської та Трипільської ТЕС

Данія виділить Україні новий пакет військової допомоги на 750 млн євро

ВСІ НОВИНИ ⇢