У Європі вбачають у відновлюваній енергетиці основу для відбудови України

Екологія Економіка Новини
У Європі вбачають у відновлюваній енергетиці основу для відбудови України

Центральною темою Конференції з відновлення України (URC24), яка відбулася у Берліні 11-12 червня, стало питання майбутньої енергетичної політики України, а також потреб та стратегії країни щодо гарантованого постачання електроенергії під час війни. Політики та бізнес-лідери акцентували свою увагу на відновлюваній енергетиці як на ключовому рішенні для забезпечення енергетичної безпеки України та її подальшого відновлення. Про це повідомляє Euractiv.

Конференція, зокрема, була присвячена аспектам стійкості та безпеки відновлюваної енергетики, де міністр економіки та кліматичних дій Німеччини Роберт Хабек пояснив, що “відновлювані джерела енергії також мають аспект безпеки. Одна АЕС – легка мішень, 10 000 сонячних панелей – важче розстріляти”.

Ідея полягає в тому, щоб виробляти децентралізовану вітрову та сонячну енергію, яка легко відновлюється, і здатна постачати електроенергію будь-де за низькою ціною. Максим Бевз, керівник групи кампаній з відновлюваних джерел енергії та зеленої реконструкції України ініціативи Razom We Stand, сказав Euractiv, що для генеруючого майданчика, “якщо туди летить ракета, заміна кількох сонячних панелей не є складним завданням”, але “якщо це генератор на вугіллі, він не підлягає ремонту”.

Наразі існують перешкоди для швидкого розвитку ВДЕ в Україні. По-перше, це питання фінансування. Щоб забезпечити встановлення вітряних турбін і сонячних панелей по всій Україні, необхідно інвестувати до $15 млрд (€13,84 млрд) для запуску енергетичного переходу країни на базі національного оператора енергомережі “Укренерго”.

За словами Бевза, державне фінансування ВДЕ так і не було розпочато.

По-друге, експерт вказав на проблеми зі структурою енергетичного ринку України. Він стверджує, що системи в регіонах залишаються в руках монополій, які претендують на те, щоб бути новим децентралізованим енергетичним ринком.

По-третє, це відсутність правової бази. Український спеціаліст із зеленої енергетики розповів, що деякі громади намагаються створити нові мікромережі за допомогою іноземних грантів та допомоги з-за кордону, але відсутність правової бази не дає прозорих відповідей для роботи таких децентралізованих генераторів.

Подальші плани Окрім мети планування реконструкції, URC24 запропонувала інвесторам можливість потенційно інвестувати в український ринок відновлюваної енергетики, що розвивається.

Вже відомо, що за результатами конференції є низка компаній, які готові заходити на український ринок й допоможуть у перспективі побудувати 1 ГВт генеруючих потужностей. При цьому обсяг потенційних інвестицій може скласти €500-700 млн.

Новини

18 Липня 2024

Металурги збільшили експорт плоского прокату до 832,9 тис тонн

Rio Tinto за підсумками першого півріччя знизила видобуток і відвантаження залізної руди

НКРЕКП відмовилася від ідеї встановлювати єдиний тариф на розподіл е/е для споживачів 1 і 2 класів напруги

Хоч з ремонту й вийшов блок АЕС, а відключення по 6 годин залишились

17 Липня 2024

Японія надасть Україні кредит на $3,3 млрд від заморожених активів РФ 

Україна в січні-червні 2024 року збільшила ввезення цинку та олова

Вирівнювання тарифів на розподіл буде критичною помилкою для української економіки 

У Німеччині стає вигідніше спалювати вугілля, оскільки вартість викидів вуглецю знижується

ПАР закликає використовувати зелену енергію, щоб уникнути податку на викиди вуглецю

Промислове виробництво в ЄС у травні скоротилось на 0,8% 

Нардепи розробляють для бізнесу законопроєкт економічної мобілізації

Thyssenkrupp планує скоротити викиди вуглецю до 3,5 млн тонн на рік

Міноборони анонсувало запуск послуги єБронювання

Бельгія виділяє Україні 150 млн євро: частина з цих коштів піде на відновлення енергетичної інфраструктури

Польська JSW у ІІ кварталі скоротила видобуток коксівного вугілля на 14,4%

Ціни на нафту знижуються на тлі уповільнення попиту в Китаї

ВСІ НОВИНИ ⇢