Промисловці закликають знизити частку імпорту електроенергії для стабільних поставок до 50%
Металургія Новини ТЕКПредставники великих промислових підприємств України закликали уряд України переглянути рішення про збільшення частки імпорту електроенергії з 50% до 80% для відсутності обмежень у постачанні.
Під час робочої наради з проблематики імпорту е/е промпідприємствами, що відбулася в четвер під егідою Федерації роботодавців України (ФРУ), перший заступник глави Міненерго Юрій Власенко констатував наявність значного дефіциту е/е через постійні обстріли.
“Щодо постанови – це не 100%, а 80%. (…) Не йдеться про зменшення 80%, лише про збільшення”, – сказав заступник міністра, додавши, що наразі імпортують 1,7 ГВт*год е/е, тривають переговори щодо збільшення до 2,2 ГВт*год – “обіцяють, що за два-три тижні рішення ухвалять”.
На нараді представники енергоструктур бізнес закликали будувати власні генерації е/е.
Зі свого боку президент “Укрметалургпрому” Олександр Каленков наголосив на необхідності залучення до цього процесу Міністерства фінансів і Міністерства економіки для вирішення питань фінансування. Також закликав відстрочити ремонт енергоагрегатів для зниження дефіциту. Крім того, він констатував, що ухвалення цієї постанови про збільшення частки імпорту е/е до 80% ухвалювалося без обговорення, хоча питання критичне для багатьох енергоємних підприємств.
“80% для всіх було несподіваним. Потрібно було обговорювати”, – сказав Каленков.
Директор із закупівель стратегічної сировини та енергоресурсів групи “Метінвест” Максим Журавльов зазначив, що компанія працює на світових ринках і собівартість випуску продукції, в умовах жорсткої конкуренції, є вкрай важливою. У структурі собівартості продукції понад 40% займає електроенергія.
“Зараз, після ухвалення постанови про 80%, наше виробництво стає збитковим. Ми намагаємося знизити витрати, але виробляти продукцію з від’ємним значенням неможливо. Ми просто будемо зупинятися, і виробництво буде скорочуватися. Компроміс у 50% був би компромісом і для енергетики, і промисловості”, – вважає менеджер.
В.о. директора з маркетингу Ferrexpo Ярославна Блонська констатувала, що компанія дуже страждає від змін, що відбулися в енергетиці. При цьому ситуація з е/е збіглася з падінням цін на залізорудну продукцію на світових ринках.
“І це змушує підприємства галузі замислюватися про зупинку виробництва”, – сказала Блонська, закликавши проаналізувати ситуацію і в міністерствах, і в парламенті.
Раніше Федерація роботодавців України звернулася до Кабінету Міністрів із пропозицією скасувати постанову від 30 травня 2024 року №611, згідно з якою внесено зміни до Положення про особливості імпорту електроенергії в умовах воєнного стану в Україну зі збільшенням частки її імпорту до 80% для відсутності обмежень у постачанні споживачам.
Згідно з постановою уряду від 30 травня 2024 року, внесено зміни до іншої постанови від 27 жовтня 2023 року №1127. Згідно з новою редакцією, НЕК “Укренерго” гарантує забезпечення електроенергією імпортерів, звільняючи їх від планових обмежень споживання, якщо обсяг імпорту становить щонайменше 80% у структурі споживання (раніше було 30% із травня до вересня та 50% із жовтня до квітня).
Підпишіться на Minprom у Telegram, щоб залишатися в курсі важливих новин
Відкрити TelegramНовини
ФДМУ продовжив прийом заявок на участь в аукціоні з приватизації Білгород-Дністровського
Україна може розпочати експорт біометану в Європу
Туреччина збільшила імпорт залізної руди на 58%
Китай за 8 місяців 2024 року експортував в Україну товарів на $8,9 млрд
Україна відвантажила до Болгарії, Туреччини та Єгипту 1,31 млн тонн напівфабрикатів
Тарифи на залізничні перевезення руди та зерна мають бути різними – ФРТУ
Укрзалізниця хоче збільшити тарифи на перевезення будівельних матеріалів на 52%
Верховна Рада прийняла закон про підвищення податків
Більшість бізнесу очікує зростання – ЄБА
Економічне бронювання не вирішить проблему з дефіцитом кадрів – Риженков
Німеччина додатково виділяє Україні 100 млн євро для проходження зими
Британська металургія закликає пришвидшити впровадження аналога CBAM
Металургія Індії потребує $280 млрд інвестицій для декарбонізації
Нафтогаз розраховує пройти зиму за рахунок українського газу
ЄС готується надати Україні 40 млрд євро кредиту до кінця року без участі США
Імпорт холоднокатаних рулонів у США зріс на 60,2%
ВСІ НОВИНИ ⇢