Частка вугільної генерації в країнах ОЕСР скоротиться до 17%

Екологія Новини ТЕК
Частка вугільної генерації в країнах ОЕСР скоротиться до 17%

За даними аналітичного центру Ember, частка вугільної генерації в країнах ОЕСР скоротиться до 17% від загального обсягу виробництва електроенергії у 2023 році порівняно з 36% на піку у 2007 році через стрімке зростання сонячної та вітрової енергетики, повідомляє Argus.

Третина з 38 країн ОЕСР вже відмовилися від вугілля, згідно зі звітом Ember про вугільну генерацію в країнах ОЕСР, опублікованим 1 жовтня. Великобританія закрила свою останню вугільну електростанцію, Реткліфф-он-Суар, 30 вересня, що зробило її 14-ю країною ОЕСР, яка перейшла на безвугільну енергетику. Близько трьох чвертей країн ОЕСР відмовляться від вугілля до 2030 року. Більшість вугілля було замінено вітровою та сонячною енергією, виробництво якої зросло на 1 723 ТВт-год, або в одинадцять разів, за період з 2007 по 23 роки.

Лише Туреччина встановила новий рекордний показник вугільної генерації у 2023 році, що свідчить про те, що вона ще не пройшла свій пік. Країна збільшила частку вугілля у своєму електропостачанні до 37%, обігнавши Польщу і ставши другим найбільшим виробником вугілля в Європі після Німеччини. В ОЕСР є також низка країн, які все ще покладаються на вугілля для задоволення понад чверті своїх потреб в електроенергії, наприклад, Польща, де вугілля становить 61%, Австралія – 46%, Чеська Республіка – 40% і Німеччина – 27%.

Але навіть країни, які повільніше відмовляються від вугілля, все ще планують зменшити його частку в своєму енергобалансі, наприклад, Японія, яка має намір скоротити вугільну генерацію з 32% у 2023 році до 19% до 2030 року, і Південна Корея, яка має намір вдвічі зменшити частку вугілля з 33% у 2023 році до 17% у 2030 році.

Згідно зі звітом, скорочення виробництва електроенергії на вугільних електростанціях також призвело до скорочення викидів в енергетичному секторі ОЕСР на 28% за період 2007-23 років, хоча в ньому не надається більш детальної інформації про скорочення викидів.

Країни збільшують виробництво електроенергії з відновлюваних джерел, щоб задовольнити зростаючий попит на електроенергію, одночасно скорочуючи використання викопних видів палива. Попит на електроенергію в ОЕСР зріс лише на 1 відсоток, тому зростання відновлюваної енергетики змогло замінити викопне паливо, а не “просто задовольнити новий попит”, зазначається у звіті.

Але вугільна генерація в усьому світі досягла нового рекорду у 2023 році, оскільки падіння вугільної генерації в країнах ОЕСР було компенсовано зростанням вугільної генерації в азіатських країнах з економікою, що розвивається.

Країни ОЕСР повинні припинити використання вугілля до 2030 року, щоб досягти межі глобального потепління на 1,5°C вище доіндустріального рівня, як це передбачено Паризькою угодою, заявили енергетичний наглядовий орган МЕА та дослідницький інститут Climate Analytics. ОЕСР працює над “золотим стандартом” для фінансових установ в рамках ініціативи з прискорення відмови від вугілля, і цей стандарт надасть чіткі рекомендації щодо створення надійної фінансової політики або стратегії для переходу від вугілля.

Новини

15 Жовтня 2024

Франція закликала посилити моніторинг експорту російського газу до ЄС

Україна має апелювати до норми щодо форс-мажору у питаннях екологічного мита СВАМ

Виробники з зони бойових дій зможуть отримати гранти від держави

Індія різко скоротила закупівлі вугілля з Росії 

Держбанки готові надавати кредити на встановлення об’єктів генерації у громадах

Worldsteel очікує зниження світового попиту на сталь

Запоріжсталь виділила 8 млн грн на кондиціонер для прокатного стану

Україна накопичила достатньо газу та вугілля для проходження зими

Стефанчук підписав закон про підвищення податків

Уряд дозволив ФДМУ продати підприємство з виробництва газобетону Аерок

Гетманцев підрахував обсяг не задекларованих податків

Інтерпайп займає лідерські позиції на європейському ринку щодо декарбонізації

Acciaierie d’Italia перезапускає доменну піч №1

Nippon Steel має намір отримати держсубсидію на будівництво нових електродугових печей

Ціни на руду знижуються в очікуванні звітів гірничодобувних компаній

Rio Tinto завершила придбання акцій Mitsubishi в австралійському алюмінієвому заводі

ВСІ НОВИНИ ⇢