УАВтормет просить роз’яснень у Держмитслужби України щодо експорту брухту до Придністров’я

УАВтормет просить роз’яснень у Держмитслужби України щодо експорту брухту до Придністров’я

Українська асоціація вторинних металів «УАВтормет» просить Державну митну службу України офіційно роз’яснити порядок митного оформлення металобрухту (код УКТ ЗЕД 7204) при його експорті до проросійського анклаву Придністров’я (пункт призначення – м. Рибниця, отримувач вантажу – Молдавський МЗ).

Про це йде мова у офіційному листі президента «УАВтормет» Володимира Бублея до в.о. голови Держмитслужби України Сергія Звягінцева, текст якого має у своєму розпорядженні МінПром.

Згідно документу, «УАВтормет» просить ДМСУ надати вичерпний перелік документів, які необхідні для здійснення митного оформлення металобрухту при постачанні до Придністров’я; пояснити, чи передбачені додаткові вимоги або обмеження при експорті металобрухту до Придністров’я; повідомити, чи застосовується при експорті при експорті металобрухту до Придністров’я експорте мито, і якщо так – у якому розмірі та відповідно до яких нормативно-правових актів.

Крім того, асоціація хоче знати порядок взаємодії з митними органами України при перетині кордону та оформлення зазначених операцій.

«Враховуючи значний інтерес підприємств-експортерів до даного питання та його безпосередній вплив на здійснення зовнішньоекономічної діяльності, просимо надати офіційну відповідь в найкоротший можливий термін. Працюємо на Перемогу!», – констатував у листі Володимир Бублей.

Нагадаємо, що у липні 2025 року ТОВ «Д-Камет» відновило експорт на Молдавський металургійний завод (м.Рибниця, Придністров’я) металобрухт партіями у залізничних вагонах.

25 серпня 2025 року «УАВтормет» поширила заяву за підписом Володимира Бублея, в якій засудила опублікування та поширення у інформаційному полі фактів відновлення торгівлі брухтом із проросійським анклавом Придністров’ям. При цьому не було висловлено жодного засудження дій експортерів-брухтарів, які почали торгувати із агресором.