У ЄС та США запевняють, що TTIP не знизить стандарти

Точка зору

У ЄС обіцяють, що не поступляться своїми інтересами. У США запевняють, що споживчі стандарти внаслідок укладення угоди про зону вільної торгівлі лише підвищаться.

У Європейському Союзі та Сполучених Штатах Америки заперечують інформацію, що угода про трансатлантичне торговельне та інвестиційне партнерство (Transatlantic Trade and Investment Partnership, TTIP) знизить захист прав споживачів в Європі, а також стверджують, що документи, які оприлюднив рух Greenpeace, не відображають фінальні домовленості.

Як написала в своєму блозі у понеділок, 2 травня, єврокомісарка із зовнішньої торгівлі Сесілія Мальмстрем, ЄС не піде на зниження стандартів якості заради укладення угоди. Вона пояснила, що бажання кожної зі сторін домогтися максимального результату – це нормальний переговорний процес. Це не означає, що одна зі сторін поступиться, зазначила Мальмстрем.

У США також заперечили висновки, що були зроблені на основі документів, які просочилися в ЗМІ, назвавши їх "такими, що вводять в оману". "TTIP збереже, а не підірве, наші споживчі, екологічні стандарти а також стандарти охорони здоров'я. США і ЄС виступають за те, щоб разом працювати для підвищення стандартів у всьому світі", – заявив 2 травня торговельний представник США в ранзі міністра Майкл Фроман, цитує агентство dpa.

Напередодні кілька ЗМІ проаналізували документи, які опинилися в їхньому розпорядженні і які відображають хід переговорного процесу щодо створення зони вільної торгівлі між ЄС та США (TTIP). На основі аналізу можна дійти висновку, що американська сторона чинить неабиякий тиск на Євросоюз щодо низки пунктів. Якщо Брюссель поступиться, це може призвести до суттєвого погіршення споживчих стандартів та послаблення захисту довкілля в ЄС, вважають журналісти німецьких телерадіокомпаній NDR і WDR, а також газети Süddeutsche Zeitung. Представники руху Greenpeace зазначили, що угода ставить інтереси корпорацій вище інтересів щодо збереження довкілля і захисту споживачів.

Максим Сидоржевський

Новини

26 Квітня 2024

ЄС закликають до більш активних дій щодо припинення імпорту російської сталі та ЗРС

Експорт сталевого брухту з Японії знизився на 4,6%

JSW очікує видобуток вугілля у 2024 році на рівні 13,5 млн тонн

Запоріжсталь має намір підвищити якість металопродукції

Уряд зберіг чинний тариф на електроенергію для населення до кінця травня

Індія дозволила російським компаніям страхувати танкери з нафтою, щоб обійти санкції 

Низька інфляція під час війни може нашкодити – економіст

Україна може втратити до 2% ВВП через обстріли енергетичної інфраструктури

Світове виробництво DRI у січні-березні збільшилось на 7,4%

З початку року машинобудівники ДТЕК виготовили п’ять вугільних комбайнів

Vale за результатами I кварталу скоротила чистий прибуток майже на 13%

Tata Steel відхилила план профспілок щодо збереження доменної печі

Японія інвестує у розвиток чилійських мідних шахт

У енергосистемі зберігається дефіцит – обмежено споживання криворізької промисловості

72% роботодавців в Україні нарікають на дефіцит кадрів

Anglo American відхилила пропозицію BHP

ВСІ НОВИНИ ⇢