У ЄС та США запевняють, що TTIP не знизить стандарти

Точка зору

У ЄС обіцяють, що не поступляться своїми інтересами. У США запевняють, що споживчі стандарти внаслідок укладення угоди про зону вільної торгівлі лише підвищаться.

У Європейському Союзі та Сполучених Штатах Америки заперечують інформацію, що угода про трансатлантичне торговельне та інвестиційне партнерство (Transatlantic Trade and Investment Partnership, TTIP) знизить захист прав споживачів в Європі, а також стверджують, що документи, які оприлюднив рух Greenpeace, не відображають фінальні домовленості.

Як написала в своєму блозі у понеділок, 2 травня, єврокомісарка із зовнішньої торгівлі Сесілія Мальмстрем, ЄС не піде на зниження стандартів якості заради укладення угоди. Вона пояснила, що бажання кожної зі сторін домогтися максимального результату - це нормальний переговорний процес. Це не означає, що одна зі сторін поступиться, зазначила Мальмстрем.

У США також заперечили висновки, що були зроблені на основі документів, які просочилися в ЗМІ, назвавши їх "такими, що вводять в оману". "TTIP збереже, а не підірве, наші споживчі, екологічні стандарти а також стандарти охорони здоров'я. США і ЄС виступають за те, щоб разом працювати для підвищення стандартів у всьому світі", - заявив 2 травня торговельний представник США в ранзі міністра Майкл Фроман, цитує агентство dpa.

Напередодні кілька ЗМІ проаналізували документи, які опинилися в їхньому розпорядженні і які відображають хід переговорного процесу щодо створення зони вільної торгівлі між ЄС та США (TTIP). На основі аналізу можна дійти висновку, що американська сторона чинить неабиякий тиск на Євросоюз щодо низки пунктів. Якщо Брюссель поступиться, це може призвести до суттєвого погіршення споживчих стандартів та послаблення захисту довкілля в ЄС, вважають журналісти німецьких телерадіокомпаній NDR і WDR, а також газети Süddeutsche Zeitung. Представники руху Greenpeace зазначили, що угода ставить інтереси корпорацій вище інтересів щодо збереження довкілля і захисту споживачів.

Максим Сидоржевський

Новини

24 Березня 2023

Українці менш песимістично оцінюють економічну ситуацію в країні

Автогаз на АЗС подешевшав до 22 грн за літр

Металургійна галузь відновиться лише після деблокади портів

Виплавка сталі у Китаї зросла на 4,7%

Українська енергетика отримала допомогу від 30 країн

Португалія допоможе Україні запустити систему торгівлі квотами на викиди

Кубраков назвав пріоритетні напрями відновлення України

Сентравіс експортувала на 126 млн євро своєї продукції

ІНГЗК проводить роботи з підвищення надійності обладнання

Переможця аукціону з продажу Білгород-Дністровського порту перевіряють правоохоронці- ФДМУ

Україна отримає від EMSA обладнання для ліквідації забруднень у портах

АМКР завершив 2022 рік з великими збитками

Українська енергосистема працює з резервом потужності

Суд арештував акції Дніпроспецсталі, які належали дружині Медведчука

Бразилія не вводитиме мито на прокат з Китаю

Alcoa назавжди закриває свій алюмінієвий завод у США

ВСІ НОВИНИ ⇢