Не затуляйте їй очі!

Мнение

Суддівські структури скаржаться на тиск.

Учора народні депутати від Блоку Юлії Тимошенко продовжили свою протиправну справу — цього разу у зв’язку з призначеними достроковими виборами блокували ще один суд, Вищий адміністративний. Цінність цього суду полягає в тому, що ВАС є вершиною ієрархії адміністративних судів, а отже, може поставити крапку в нинішній боротьбі за легітимність президентського указу, що був оскаржений БЮТівцями. Вчора “тимошенківці” заблокували кабінет голови суду Олександра Пасенюка.

Це блокада чи черга на прийом?..

Прес—служба ВАСУ повідомила, що біля кабінету Пасенюка ополчилося близько 30 народних депутатів, не дозволяючи нікому потрапити до робочого приміщення. Відтак Пасенюк не міг почати роботи у “нормальному режимі”.

“Тимошенківці” висунули іншу точку зору на події в суді. “Ніхто з депутатів не заблоковував кабінету голови суду. Народні депутати були лише в коридорі, де чекали на прийом до голови”, — заявила, за повідомленням прес—служби БЮТ, нардеп Антоніна Болюра. Трьом парламентаріям нібито вдалося поговорити з головою суду. Інформацію ж про 30 депутатів і перешкоджання Пасенюку соратниця Тимошенко назвала “нісенітницею”. Болюра кинула камінь на сусідський город і сказала, що значно більше людей у суді представляють Управління державної охорони, підконтрольне Президентові.

“БЮТівці просто бояться...”

Тим часом секретаріат Президента за дорученням глави держави звернувся до Олександра Пасенюка з клопотанням заслухати апеляційну скаргу на рішення вже неіснуючого Київського окружного адміністративного суду в приміщенні ВАС. Нагадаємо, слухання апеляції має відбутися завтра в Київському апеляційному адміністративному суді. Однак на Банковій передбачають, що народні депутати від БЮТ знову можуть зірвати засідання — при тому, що час виборчої кампанії невпинно спливає. Втім, як бачимо, і ВАСУ потерпає від “терору” незгодних із проведенням виборів.

Керівник служби з представництва в судах України інтересів Президента Руслан Кирилюк стверджує, що шляхом блокування народні депутати від БЮТ хочуть затягнути судовий процес. “Представники БЮТ просто бояться розгляду справи щодо указу про розпуск парламенту, оскільки розуміють неминучість скасування незаконної ухвали Окружного адміністративного суду столиці”, — цитує Кирилюка прес—служба глави держави.

І ще трохи інформації з Банкової: заступник глави СП Марина Ставнійчук учора підтвердила, що БЮТ не звертався до Конституційного Суду з приводу указу Президента про розпуск ВР, хоча Тимошенко раніше заявила про подачу такої заяви.

Судді не мовчать

У такій напруженій ситуації суддівська гілка влади заявляє про свої порушені права. Пленум Вищого адміністративного суду звернувся до парламенту, Президента, уряду, Ради суддів, Генпрокуратури і Держсудадміністрації з проханням вжити заходів для посилення незалежності судової гілки влади та недопущення тиску на Феміду. Судді нагадують і про парламентаріїв, які, “зловживаючи статусом народного депутата”, набилися в суди, і про те, як вони довели заступника голови ВАС Михайла Цуркана до госпіталізації через гіпертонічий криз. “П’ятеро народних депутатів, за його (Цуркана) словами, ображали суддю, заважали працювати, не давали можливості вийти з кабінету та шляхом застосування насильства заволоділи двома мобільними телефонами — особистим і службовим”, — ідеться в заяві пленуму.

“Ситуація, що склалася навколо оскарження указу Президента України про призначення дострокових парламентських виборів, відвертий тиск на суддів судів адміністративної юрисдикції, які покликані захищати права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб від протиправних дій влади, дестабілізує судову систему”, — зазначено в заяві пленуму ВАС.

Судді також наголошують на недосконалому захисті приміщень судів. Тим самим вони фактично підтримали секретаріат Президента та Управління держохорони, які взялися сильніше охороняти Феміду.

Новости

17 января 2022

ОГКХ в 2021 году увеличила отчисления в бюджет в 2,2 раза, до 834 млн грн

62% угля и антрацита в 2021 году Украина завезла из России

В 2021 году АМКР уплатил в бюджеты всех уровней 14,6 млрд грн налогов и сборов

Украинцам пообещали рост зарплат

Европейские цены на г/к рулон незначительно снизились

Коломойский нагрел бюджет еще почти на 400 млн грн

Розничные цены на бензин и дизельное топливо в Украине продолжили рост

КЖРК сократил производство товарной железной руды на 12,8%

ММКИ Метинвеста будет три года поставлять сталь в Великобританию

Электросталеплавильному комплексу Интерпайп Сталь исполнилось 10 лет

Tokyo Steel сохранит цены на стальную продукцию без изменений в феврале

Газпром отказался от дополнительного транзита через Украину в феврале

Блокирование налоговой счетов АМКР приведет к уходу инвесторов из Украины

Энергетическая система Украины работает уверенно – министр

В Сербии протестуют против планов Rio Tinto начать разработку литиевого рудника

ВостГОК и Энергоатом обсудили дальнейшее сотрудничество

ВСЕ НОВОСТИ ⇢