Попов не збирається виводити парковки з тіні

Точка зору

Столична влада вкотре пообіцяла вивести з «тіні» практично всі київські парковки. Однак, поповнювати міську казну за рахунок цього прибуткового бізнесу Олександр Попов поки не збирається. До бюджету Києва-2012 заплановані надходження від парковок приблизно в дванадцять разів менші ніж реальні доходи.

Головний транспортник столиці Євген Водовозов заявив, що за цей рік він вирішить проблему з нелегальними паркуваннями і виведе їх на «світло». «Не можна за день виправити те, що десятиліттями було так. Але те, що за цей рік ця ситуація повинна бути на 99% в білому руслі, це однозначно», - заявив Водовозов. За його словами, частина парковок і нічних стоянок в столиці працює нелегально, через що бюджет втрачає десятки мільйонів гривень. Однак, незважаючи на обіцяну перемогу над «тіньовими» парковками, доходи від практично повної легалізації цього бізнесу забули внести до столичного бюджету-2012. Київську казну в цьому році планується поповнити паркувальним збором всього на 30 мільйонів гривень.

Це при тому, що ще в жовтні 2011 року начальник столичного главку МВС генерал-лейтенант Олексій Крикун написав службовий лист голові Київської міської державної адміністрації Олександру Попову, в якому навів дані з орієнтовними доходами міських паркувальних майданчиків. «Навіть за приблизними підрахунками, можна зробити висновок, що за послуги паркування транспортних засобів «Київтранспарксервісом» та підприємствами, з якими укладені відповідні договори, а також іншими суб´єктами підприємницької діяльності, щодня виходить близько 1,2 млн. грн., В місяць - 36 млн. грн., на рік - 430 млн. грн.», - наголошується в листі.

Тобто для Попова не новина, що за минулий рік повз бюджет пройшло близько 400 млн. грн. і цього року він не планує виправляти ситуацію. А, враховуючи туристичний наплив під час Євро-2012 і темпи розвитку мегаполіса, сума надходжень від парковок може бути й набагато більшою. Утім, в КМДА вирішили обмежитися деклараціями, що от-от розв’яжуть проблему, яка не вирішувалася «десятиліттями». Найбільш ймовірна причина довше поборотися з «тінню», швидше за все, криється в тому, що ці грошові потоки більш потрібні саме там, де вони є.

«Найбільш дієвий спосіб вивести парковки в легальне поле придуманий вже давно, більш того він у нас закріплений законодавчо - це установка паркоматів. У міської влади було два з гаком роки, щоб знайти кошти і встановити їх у Києві, проте цього не було зроблено. Звичайно, набагато простіше і вигідніше класти гроші собі в кишеню, а не наповнювати бюджет », - говорить головний редактор «Дорожнього Контролю» Олексій Кирієнко. За його словами, не виключено, що для того аби «тіньові» доходи продовжували осідати в кишенях чиновників, Кабмін оголосить 1 квітня, що обов´язкова установка паркоматів була невдалим жартом попереднього уряду і залишить бізнес в «тіні» до виборів, а можливо і до кінця року.

Такий сценарій виглядає цілком реалістичним. Адже, можна не сумніватися, що господарям «тіньових» парковок усі ці «десятиліття» не забували нагадувати про правило «ділення». І тільки не розумний «господарник» буде зараз в умовах бюджетного дефіциту, витрачати гроші на установку паркоматів. Тим більше в такий доленосний рік, коли Олександра Попова чекають важкі та витратні передвиборчі баталії.

Влад Руденко

Новини

29 Листопада 2022

Україна виробляє 70% необхідної електроенергії

Держборг України перевищив 100 млрд дол

Британський виробник сталі купує меткомбінат у Південній Кореї

Суха Балка зупинила технологічні процеси на шахті ім. Фрунзе

Польські компанії доставили понад 700 тонн обладнання для енергооб’єктів України

Каметсталь зупинила виробництво через перебої з енергопостачанням

Метінвест відновив роботу всіх підприємств після аварійних зупинок

Дефіцит потужності в українській енергосистемі збільшився до 30%

Україна скоротила імпорт легкових авто

МАГАТЕ провело інспекцію на Чорнобильській АЕС

Нафтогаз просить США допомогти Україні газом для проходження зими

ЄС поки не узгодив обмеження ціни на російську нафту

Україні потрібні трансформатори та системи ППО – Кулеба

ДТЕК готовий відновити роботу Трифонівської сонячної електростанції

28 Листопада 2022

Польща пропонує направити на допомогу Україні заарештовані російські активи

При екстрених відключеннях мешканці столиці будуть зі світлом по 2-3 години на добу

ВСІ НОВИНИ ⇢