Понад 20% російського СПГ, імпортованого ЄС, перепродається за кордон

Економіка Новини ТЕК
Понад 20% російського СПГ, імпортованого ЄС, перепродається за кордон

В Інституті енергетичної економіки та фінансового аналізу (IEEFA) заявили, що приблизно 21% обсягів російського СПГ, що прямує до Європейського Союзу, є перевалкою, яка не включена в офіційні дані про імпорт і тому ігнорується політиками ЄС.

За останні півтора року ЄС збільшив імпорт російського СПГ, оскільки зараз блок купує значно більше російського СПГ, ніж це було до вторгнення в Україну.

На відміну від російської нафти, російський газ не є забороненим і не під санкціями в Європі. Але в той час як трубопровідне постачання газу з росії сповільнилося, Європа збільшила імпорт СПГ, у тому числі СПГ з росії.

Але ЄС має на меті бути незалежним від російського імпорту викопного палива до 2027 року, як це передбачено в плані REPowerEU.

Комісар ЄС з енергетики Кадрі Сімсон у вересні заявила, що Європейський Союз повинен поступово припинити імпорт СПГ з росії.

Дані, проаналізовані IEEFA, показують, що з усього російського СПГ, отриманого Бельгією та Францією в період з січня по вересень 2023 року, 37% було перевантажено, більшість з яких пішла на ринки поза ЄС.

«Перевантажені вантажі, що надходять на термінали СПГ в Європі, часто не включаються в офіційні дані про імпорт і тому ігноруються політиками», — написала в аналізі Ана Марія Джаллер-Макаревич, провідний енергетичний аналітик європейської команди IEEFA.

Найбільшими імпортерами російського СПГ є Іспанія, Бельгія та Франція, але частина вантажів перевантажується з криголамів на СПГ-судна, а потім відправляється на інші ринки, в тому числі в Азію.

Наприклад, аналіз IEEFA показав, що за перші дев’ять місяців 2023 року обсяг СПГ з російського експортного заводу «ямал СПГ», який надійшов на бельгійський термінал Зебрюгге, майже вдвічі перевищував обсяг імпорту Ямал СПГ на термінал. Це тому, що Зебрюгге все ще дозволяє перевалку ямал СПГ, на відміну від Нідерландів, які припинили пропонувати послуги з перевалки російського СПГ, і Великобританії, яка взагалі заборонила російський імпорт палива, зазначає IEEFA.

Бельгія шукає шляхи вирішення проблеми перевалки, не ставлячи під загрозу безпеку європейських поставок, повідомив Financial Times речник бельгійського міністерства енергетики.

Новини

6 Вересня 2024

У липні інфляція зросла до 5,4%

Зелений перехід сталеливарних виробників під загрозою – EUROFER

Туреччина збільшила імпорт брухту до 11,6 млн тонн

Канада вводить антидемпінгові мита на катанку з Китаю, Єгипту та В’єтнаму

Швеція виділить майже $50 млн на підтримку енергосектору України

Галущенко обіцяє, що зима пройде нормально

Україна домовляється щодо збільшення імпорту електроенергії з ЄС

Уніфікація тарифів на вантажні перевезення УЗ не має економічного обгрунтування – експерт

Європейський ринок г/к рулону найслабший за останні роки

Уряд прийняв всі необхідні рішення щодо релокації шахт – Шмигаль

Галущенко відзвутував про сотні мегават нових потужностей

Linde India придбає промислові газові активи Tata Steel на сталеливарному заводі Kalinganagar

В Бразилії знизились ціни на гарячекатаний рулон

Дніпровський метзавод знизив виробництво прокату на 54,6%

Канадська Cyclone Metals розпочала виробництво окатишів прямого відновлення

Будівництво в Євросоюзі у червні зросло на 1,4%

ВСІ НОВИНИ ⇢