Рішення про підвищення тарифів повинні прийматися після обговорення з громадськістю – експерт

Економіка Новини Точка зору
Рішення про підвищення тарифів повинні прийматися після обговорення з громадськістю – експерт

Чиновники повинні дивитися на економічну ситуацію в країні максимально широко і прогнозувати її розвиток або занепад, а не концентруватися на короткочасній вигоді від підвищення тарифів державних монополій. Про це заявив президент ОП “Укрметалургпром” Олександр Каленков.  

“У нас, на жаль, чиновник від Мінтрансу думає тільки про те, як закрити дірку у фінплані Укрзалізниці. Причому думає не про те, як підвищити ефективність роботи компанії, а як зайти на ринок і підвищити тарифи. І чиновники кожного з відомств не думають про загальну картину – про те, як підвищення тарифів відіб’ється на економічному зростанні або на падінні. Вони найчастіше дивляться на дуже короткострокові цілі. А думати потрібно про те, як зберегти нашу промисловість і економіку до перемоги”, – підкреслив Каленков. 

Він акцентував, що стабільний розвиток країни – це частина шляху до перемоги, адже саме працююча економіка дає можливість фінансувати нашу армію. Тому будь-яке рішення, яке відіб’ється на її стані, має широко обговорюватися із залученням експертів і учасників ринку.  

“Ми повинні відновлювати Україну за рахунок нашої промисловості, нашої економіки і трудових ресурсів. Тому рішення про підвищення тарифів держкомпаній має прийматися з якомога ширшим залученням експертів, чиновників, і клієнтів цих компаній. Чим ширше буде дискусія, тим з великих сторін можна підійти до проблеми і побачити, як тарифна політика вплине на баланс компаній не тільки в цьому році, але і в наступному”, – упевнений Каленков.  

Як приклад він навів Укрзалізницю, у якої в 2022 році товарообіг зменшився в два рази. Але якщо компенсувати збитки підвищенням тарифів, то товарообіг падає ще більше, і так закручується спіраль. 

“Те ж саме і в енергетиці. Тут державі потрібно приймати рішення, як поводитися в середньостроковій перспективі з тарифами населення і зеленою енергетикою, як реструктуризувати борги Укренерго. Це все довгострокові державні рішення. Так, під час великої війни складно планувати довгостроково. Але якщо не робити це зараз, то ми просто можемо не зберегти промисловість і економіку до перемоги”, – резюмував Каленков. 

Як відомо, НКРЕКП підвищила тариф Укренерго на послуги з передачі електроенергії з 1 січня 2024 року до 528,57 грн/МВт-год. Також було підвищено тариф на диспетчерське управління до 104,57 грн/мВт-год.

Новини

9 Травня 2024

Укрзалізниця має продавати металобрухт якнайшвидше – Гусак

У інвесторів є попит на системи накопичення енергії – Кудрицький

Жеваго отримав нову підозру по справі банку Фінанси та Кредит

США у березні скоротили експорт металобрухту

Україна шукає в ЄС кошти для підтримки збройової промисловості

Мексика продовжує збільшувати імпорт сталевого прокату

Внаслідок обстрілів з експлуатації виведені дві ГЕС

Укренерго закликає до дбайливого споживання електрики – у системі дефіцит

Voestalpine отримає контрольний пакет італійського виробника зварювального дроту

Велика Британія надала додаткові кошти на підтримку української енергетики

Рада розширила програму пільгових кредитів на виробників зброї

Міненерго повідомляє про можливі відключення електропостачання для промисловості

Liberty Steel законсервує свій завод у британському Сканторпі

Ізраїль шукає нові канали імпорту через припинення торгівлі з Туреччиною

З початку року металурги збільшили виплавку сталі майже на третину

НКРЕКП спростила процедуру приєднання генеруючих установок до електричних мереж

ВСІ НОВИНИ ⇢