У світі зростатиме конкуренція за високоякісний металобрухт

Металургія Новини
У світі зростатиме конкуренція за високоякісний металобрухт

Зі зростанням потужностей з виробництва плоского прокату в електродугових печах зростатиме конкуренція за високоякісний брухт, який заводи на півдні США почнуть імпортувати. Так вважає голова Турецької асоціації імпорту, експорту та промисловості плоского прокату (Yisad) Тайфун Ісері.

За останні п’ять років американські заводи реінвестували величезні прибутки в будівництво електросталеплавильних потужностей потужністю 10 млн т/рік. Вони вивели з експлуатації застарілі доменні печі та інвестували в електросталеплавильні печі на тлі прагнення до декарбонізації. Європа, за словами Ісері, тим часом відстала, впроваджуючи вдосконалення існуючих виробничих процесів, а не здійснюючи інвестиції з нуля.

Хоча більшість заводів було побудовано на Середньому Заході та в районі Великих озер, нові заводи з виробництва електролізу були побудовані на Півдні. Потужності доменних печей на Середньому Заході та Великих озерах скоротилися з 44,5 млн т/рік у 2019 році до 39,6 млн т у 2023 році, тоді як потужності електросталеплавильних печей на Півдні зросли з 34,8 млн т до 38,3 млн т. Це призведе до скорочення експорту американського брухту.

“Більшість інвестицій в електроплавильні установки в США припадає на плоский прокат. Для цього потрібен кращий брухт. Вищі ноу-хау, краща сировина” сказав Ісері делегатам конференції Kallanish Steel Scrap 2024 в Стамбулі в четвер.

У той час як конкуренція на ринку брухту першосортної сталі зростатиме, місцеве виробництво зменшуватиметься, оскільки споживачі довше користуються своїми автомобілями, а кількість власників автомобілів загалом скорочується. Тому заводи на півдні імпортуватимуть необхідний брухт через порти Мексиканської затоки, продовжив Ісері.

Збільшення потужностей мексиканських електросталеплавильних заводів також конкуруватиме з американськими заводами за постачання брухту, що призведе до зростання цін. Тим часом, “Європа поки що не готова споживати свій первинний брухт”, тому продовжуватиме експортувати матеріал, зазначив Ісері.

Загалом, США та ЄС продовжуватимуть виробляти більше брухту, ніж вони можуть спожити, а це означає, що обмеження експорту навряд чи будуть запроваджені, оскільки “вони не можуть сидіти на цій великій купі брухту”, додав він. Ісері також заперечив твердження, що Туреччина диктує ціни на металобрухт. Оскільки американські заводи викупили численних збирачів брухту, вони контролюють 60% американського ринку брухту. “США диктують, якою буде ціна”, – підсумував він.

Новини

8 Травня 2024

Наразі морський коридор працює стабільно попри атаки росії – НБУ

Єврокомісія готує нові санкції проти суден рф

НКРЕКП планує підвищити тарифи на воду на 54% з червня

Металургійні компанії ЄС збільшили експорт металопрокату на 9%

Обсяг промвиробництва Франції знизився на 2%

Китайські ціни на арматуру зросли на 1,6%

Какие варианты стильных образов можно рассматривать?

Єврокомісія: перший транш від заморожених активів рф Україна може отримати у травні

Україна подвоїла виробництво військової техніки

Окупанти вантажать руду на судно в Маріупольському порту

На Південноукраїнській АЕС планують збудувати два нові енергоблоки

Металурги Австрії виробили 691 тис тонн сталі

ArcelorMittal може вивести з Британії один зі своїх головних підрозділів

В Україні мають бути регуляторні умови для залучення коштів, необхідних для відбудови мереж уже зараз – експерт

Сьогодні по всій Україні можливі відключення світла

Ворог атакував об’єкти енергетики у шести областях 

ВСІ НОВИНИ ⇢