Єврокомісія розглядає можливість розширення захисних квот на сталь

Металургія Новини
Єврокомісія розглядає можливість розширення захисних квот на сталь

Європейська комісія ініціювала перегляд можливого продовження захисних квот на імпорт сталі до Європейського Союзу, згідно з повідомленням в Офіційному віснику від 9 лютого, пише Еurometal.

За даними ЄК, 14 країн-членів ЄС надіслали запит на продовження тарифних квот до 2026 року. “Запит містить достатні докази того, що захисні заходи залишаються необхідними для запобігання або усунення серйозної шкоди, і що виробники ЄС пристосовуються”, – йдеться в повідомленні ЄК.

В рамках розслідування щодо продовження ЄК перегляне розподіл тарифних квот, продуктів, а також категорій. Кінцевий термін подання коментарів – 26 лютого.

Учасники ринку здебільшого привітали розслідування 9 лютого.”Нам потрібне продовження захисних заходів”, – заявило джерело в італійському сервісному центрі з виробництва плоского прокату. “В іншому випадку імпорт заполонить європейський ринок, і ціни обваляться. Ані заводи, ані дистриб’ютори не потребують скасування захисних заходів”.

Європейські учасники ринку попереджають про переорієнтацію торговельних потоків у той час, як США призупиняють дію свого розділу 232 щодо імпорту, оскільки європейські виробники здійснюють дорогі технічні зміни на сталеливарних заводах з метою декарбонізації.

“Металургійним заводам потрібно, щоб ціни на сталь залишалися вищими, щоб покрити витрати на “зелений” перехід, а вразливість європейського ринку до імпорту без захисних заходів ускладнить це завдання”, – заявило джерело на європейському заводі з виробництва плоского прокату.

Один європейський покупець довгого прокату сподівається на оновлення квот для окремих країн.

У поточному квотному періоді, що триває з 1 січня по 31 березня, квоти на гарячекатаний рулон, а також катанку для інших країн були швидко вичерпані після відкриття 3 січня. Також швидко була вичерпана квота на гарячеоцинкований рулон для автомобільної промисловості. Інші квоти на імпорт сталі залишаються відкритими станом на 9 лютого.

“Захисні заходи є законним і незамінним інструментом для стабілізації ринку сталі в ЄС і забезпечення стійкості європейської сталеливарної промисловості, яка перебуває на шляху до декарбонізації”, – заявив 9 лютого Аксель Еггерт, генеральний директор Європейської асоціації виробників сталі (Eurofer).

Новини

9 Травня 2024

Укрзалізниця має продавати металобрухт якнайшвидше – Гусак

У інвесторів є попит на системи накопичення енергії – Кудрицький

Жеваго отримав нову підозру по справі банку Фінанси та Кредит

США у березні скоротили експорт металобрухту

Україна шукає в ЄС кошти для підтримки збройової промисловості

Мексика продовжує збільшувати імпорт сталевого прокату

Внаслідок обстрілів з експлуатації виведені дві ГЕС

Укренерго закликає до дбайливого споживання електрики – у системі дефіцит

Voestalpine отримає контрольний пакет італійського виробника зварювального дроту

Велика Британія надала додаткові кошти на підтримку української енергетики

Рада розширила програму пільгових кредитів на виробників зброї

Міненерго повідомляє про можливі відключення електропостачання для промисловості

Liberty Steel законсервує свій завод у британському Сканторпі

Ізраїль шукає нові канали імпорту через припинення торгівлі з Туреччиною

З початку року металурги збільшили виплавку сталі майже на третину

НКРЕКП спростила процедуру приєднання генеруючих установок до електричних мереж

ВСІ НОВИНИ ⇢