США витратить 425 млн на декарбонізацію вугільних громад

Екологія Економіка Металургія Новини
США витратить 425 млн на декарбонізацію вугільних громад

Міністерство енергетики США виділить $425 мільйонів на фінансування проєктів зеленої енергії та промислової декарбонізації в колишніх вугільних регіонах. Фінансування зможуть отримати проєкти від малого та середнього бізнесу, повідомляє ESG Today.

Зазначається, що такі інвестиції відкриють другий раунд грантової програми з передового виробництва та переробки, яку започаткували в рамках Двопартійного закону про інфраструктуру (BIL).

Вона покликана підтримати виробничі проєкти в енергетичних громадах, які пережили закриття вугільних шахт або вугільних електростанцій. У матеріалі розповіли, що пріорітетне фінансування надаватимуть проєктам з: виробництва зеленої енергії та ресайклінгу, зокрема для проєктів зі створення, переоснащення або розширення існуючих виробничих або переробних потужностей; декарбонізації промисловості, зокрема будівництво або модернізація виробничих потужностей для суттєвого скорочення викидів парникових газів та створення низьковуглецевих матеріалів.

Додається, що програма охоплюватиме громади де вугільні шахти або електростанції закрили після 1999 року. А також для підприємств з річним обсягом продажів менш ніж $100 мільйонів та кількістю працівників до 500 осіб.

“Міністерство енергетики використовує історичні інвестиції в плані президента США Джо Байдена “Інвестиції в Америку”, щоб розширити економічні можливості, щоб колишні вугільні громади могли повною мірою скористатися перевагами переходу на чисту енергію та продовжувати відігравати провідну роль в енергетиці нашої країни”, – сказала міністрка енергетики США Дженніфер М. Гранхольм.

Варто додати, що програму підтримки декарбонізації промисловості також запустили у Німеччині, а саме схему субсидій для стимулювання інвестицій.

Так міністр енергетики Роберт Хабек анонсував виділення €4 мільярдів на програми зі скорочення викидів при виробництві скла, сталі та паперу, повідомляє France 24. Восени виділять додаткові €19 мільярдів субсидій.

“Ми є першою індустріальною країною, яка запровадила це”, – сказав Хабек, назвавши цю схему інноваційним, новим інструментом, який скоротить бюрократію, стимулюватиме технологічні інновації та допоможе Німеччині досягти своїх кліматичних цілей.

За його словами, кліматичні контракти укладатимуться на 15 років, а уряд надаватиме субсидії тим фірмам, які зможуть декарбонізувати свої виробничі процеси з найменшими витратами. Хабек пояснив, що програма, окрім боротьби зі зміною клімату, допоможе стимулювати економіку.

Адже промисловість потерпає від спаду виробництва, інфляції, слабкого світового попиту і стрімкого зростання цін на енергоносії після повномасштабного російського вторгнення в Україну.

Очікується, що схема допоможе скоротити викиди вуглецю в промисловості на 350 мільйонів тонн до 2045 року, згідно з даними міністерства економіки. Хабек додав, що програма субсидій також є відповіддю на зелені стимули, запропоновані Законом про зниження інфляції в США (IRA). Адже деякі німецькі фірми вже розглядають можливість перенесення виробництва за кордон.

Новини

9 Травня 2024

У інвесторів є попит на системи накопичення енергії – Кудрицький

Жеваго отримав нову підозру по справі банку Фінанси та Кредит

США у березні скоротили експорт металобрухту

Україна шукає в ЄС кошти для підтримки збройової промисловості

Мексика продовжує збільшувати імпорт сталевого прокату

Внаслідок обстрілів з експлуатації виведені дві ГЕС

Укренерго закликає до дбайливого споживання електрики – у системі дефіцит

Voestalpine отримає контрольний пакет італійського виробника зварювального дроту

Велика Британія надала додаткові кошти на підтримку української енергетики

Рада розширила програму пільгових кредитів на виробників зброї

Міненерго повідомляє про можливі відключення електропостачання для промисловості

Liberty Steel законсервує свій завод у британському Сканторпі

Ізраїль шукає нові канали імпорту через припинення торгівлі з Туреччиною

З початку року металурги збільшили виплавку сталі майже на третину

НКРЕКП спростила процедуру приєднання генеруючих установок до електричних мереж

У Раді розглядають дві моделі бронювання працівників від мобілізації

ВСІ НОВИНИ ⇢