УСПП і Антикризовий штаб закликають бізнес та громадскість до об’єднання зусиль

Економіка Новини
УСПП і Антикризовий штаб закликають бізнес та громадскість до об’єднання зусиль

Український союз промисловців і підприємців та Антикризовий штаб стійкості економіки в умовах воєнного стану направили бізнес-асоціаціям України, роботодавцям, громадським діловим організаціям відкрите звернення із закликом об’єднувати зусилля задля розвитку економіки України, а також зміцнення принципів верховенства права, партнерства і діалогу.

Напередодні УСПП став підписантом спільної Заяви Уряду і бізнес-асоціацій щодо поглиблення співпраці та активно підтримав ініціативу Президента України по запуску економічної платформи “Зроблено в Україні”.

Діловий союз послідовно відстоює більшу локалізацію виробництва, створення товарів із високою доданою вартістю, модернізацію промисловості. На майданчику Антикризового штабу, що діє під егідою УСПП, було напрацьовано низку рішень, деякі з яких вже знайшли втілення в законодавчих актах, постановах КМУ, рішеннях РНБОУ.

Поруч із тим, вперше за 32 роки своєї діяльності УСПП стикнувся зі складнощами внаслідок спроб блокування своєї роботи та Антикризового штабу з боку окремих представників Секретаріату КМУ.

УСПП закликав партнерські організації підтримати промисловців і підприємців в цій ситуації.

“Закликаємо вас об’єднувати зусилля й надалі і підтримати Український союз промисловців і підприємців, Антикризовий штаб у боротьбі із односторонніми провокативними діями окремих представників урядових структур. Наша єдність та спільна робота є найкращим захистом від зовнішніх загроз, внутрішніх протиріч  та запорукою успіху нашої країни”, – йдеться у зверненні.

УСПП, Об’єднання організацій роботодавців України готують проведення надзвичайного з’їзду, присвяченого негайним заходам щодо збереження стійкості вітчизняної економіки. До участі запрошені представники ВРУ, Офісу президента, КМУ, РНБОУ тощо.

Затримки із наданням зовнішньої фінансової допомоги можуть вкрай негативно позначитися на економіці. Цьогоріч бюджету необхідно більше 3 млрд. доларів партнерської підтримки щомісяця. Негативне сальдо зовнішньої торгівлі України товарами у 2023 році зросло у 2,5 раза порівняно з 2022 роком – до $27,38 млрд з $11,16 млрд. І перший квартал 2024 року тільки поглибив цю тенденцію – ще мінус 3,2 млрд. за січень-лютий.

Імпортозалежність України на дуже високому рівні: 50% ВВП. “Тому потрібні негайні спільні заходи всіх партнерів, спрямовані на посилення локалізації виробництва, пошуку відповідних інвестицій. Зараз час для єдності, співпраці, безумовного дотримання принципів верховенства права. Корупція, чвари, персональні амбіції мають залишитися в минулому заради збереження держави”, – підсумували в УСПП.

Новини

9 Травня 2024

Укрзалізниця має продавати металобрухт якнайшвидше – Гусак

У інвесторів є попит на системи накопичення енергії – Кудрицький

Жеваго отримав нову підозру по справі банку Фінанси та Кредит

США у березні скоротили експорт металобрухту

Україна шукає в ЄС кошти для підтримки збройової промисловості

Мексика продовжує збільшувати імпорт сталевого прокату

Внаслідок обстрілів з експлуатації виведені дві ГЕС

Укренерго закликає до дбайливого споживання електрики – у системі дефіцит

Voestalpine отримає контрольний пакет італійського виробника зварювального дроту

Велика Британія надала додаткові кошти на підтримку української енергетики

Рада розширила програму пільгових кредитів на виробників зброї

Міненерго повідомляє про можливі відключення електропостачання для промисловості

Liberty Steel законсервує свій завод у британському Сканторпі

Ізраїль шукає нові канали імпорту через припинення торгівлі з Туреччиною

З початку року металурги збільшили виплавку сталі майже на третину

НКРЕКП спростила процедуру приєднання генеруючих установок до електричних мереж

ВСІ НОВИНИ ⇢