Підвищення тарифу на е/е не врятує: відключення триватимуть два роки – експерт

Економіка Новини ТЕК
Підвищення тарифу на е/е не врятує: відключення триватимуть два роки – експерт

Відключення світла, які пов’язані з суттєвими руйнуваннями в енергетиці, можуть застосовуватись найближчі два роки. Про це заявив віце-президент Energy Club Максим Немчинов.

“Це наша реальність на найближчі два роки. Тобто треба адаптуватись, треба розуміти, що це буде. Нам треба буде будувати дещо з нуля, дещо відновлювати, дещо перебудовувати, модернізовувати. На це треба кошти і час”, – сказав він.

Немчинов додав, що влітку відключення скоріше за все будуть. Також дуже важливо встигнути підготуватись до наступної зими, бо протягом неї він також очікує відключень.

Експерт наголосив, що внаслідок масованих обстрілів енергосистема втратила 8 ГВт потужностей. Через це доведеться підняти тариф на електроенергію, щоб були гроші на відновлення пошкоджених та зруйнованих енергооб’єктів.

“Це невідворотність. Нам треба платити за товар стільки скільки він коштує, щоб ці кошти направлялись на ремонт, відновлення та будівництво нової генерації”, – підкреслив Немчинов.

Раніше заступник міністра енергетики Микола Колісник заявляв, що завдяки торішньому перегляду тарифу на електроенергію для побутових споживачів українська енергосистема отримала 3 ГВт потужностей.

У той же час, хочемо нагадати, що після поновлення атак на енергетичну інфраструктуру Україна отримала понад 600 тонн допомоги у вигляді енергообладнання.

“До нашої країни надійшло 42 вантажі гуманітарної допомоги, зокрема від  Німеччини, Латвії, Норвегії, ОАЕ, Ірландії, Польщі, Фінляндії, Швеції, Нідерландів. Серед наданого Україні обладнання – понад 230 генераторів, потужний високовольтний трансформатор, 880 бочок трансформаторної оливи, понад 25 км проводів та кабелів, магістральні газові труби, різноманітне електротехнічне обладнання”, – повідомили у Міненерго.

До того ж, навесні 2022 року було створено Фонд підтримки енергетики України, який дає можливість урядам, міжнародним фінансовим організаціям, а також приватним донорам надавати суттєву підтримку українському енергетичному сектору. Наразі міжнародні партнери зробили вклад у фонд на понад 438 мільйонів євро.

До речі, мінімальна заробітна плата в Україні становить всього 8000 грн., а пенсія – 3300 грн. При мінімальному споживанні електрики в 250 квТ/місяць середньостатистичний громадяни отримає платіжку на суму 2000 грн при тарифі 8 грн/кв.

Що стосується заяв відносно того, що тарифи у нас менші, ніж в Європі, то хочемо звернути увагу на те, що мінімальна заробітна плата, наприклад, у Польщі становить 4300 злотих (брутто), що дорівнює 43000 гривень.

Новини

16 Вересня 2024

Канада встановить 18% антидемпінгове мито на болгарську арматуру

Сильні повені на Дунаї не вплинули на роботу УДП

Польська JSW знову знизила план видобутку вугілля 

Індійська RINL опинилась на межі зупинки через брак коксівного вугілля

В Україні запрацювала нова програма кредитування бізнесу

Україна експортувала морським коридором товарів на понад $19 млрд

Металургійні підприємства в січні-серпні збільшили валютну виручку від експорту чорних металів до $2 млрд

Україна наростила імпорт міді на 20%, експорт – на 16%

Україна в січні-серпні подвоїла експорт залізорудної сировини

Укрзалізниця від початку року відремонтувала понад 700 км колій

ЕКА підписало перший договір страхування від воєнних ризиків

Глобальні викиди метану стрімко зростають до рекордних показників – вчені

Профільний комітет Ради схвалив законопроєкт про підвищення податків 

Більшість електроенергії в Україні виробляється без викидів вуглецю – Міненерго

Vale проводить перевірку дамби після виявлення поверхневих тріщин

Україна в січні-серпні експортувала чавун переважно до США, Італії та Туреччини

ВСІ НОВИНИ ⇢