Українська промисловість буде змушена імпортувати вугілля в разі втрати Покровська
Економіка Металургія Новини Теми дняСталеливарна промисловість України може бути змушена перейти на закупівлю вугілля за кордоном, якщо російській окупаційній армії вдасться захопити Покровськ у Донецькій області та навколишні населені пункти. Про це агентству Bloomberg розповіли представники “Метінвест” та Dragon Capital.
Агентство зазначає, що до початку повномасштабного вторгнення сталь становила п’яту частину експорту України. Однак унаслідок бойових дій обсяг виробництва сталі впав більш ніж на 70%.
Це передусім пов’язано з втратою найбільших підприємств, таких як “Азовсталь” та завод “Ілліча”. Обидва розташовані в окупованому росіянами Маріуполі Донецької області.Зараз логістичний ланцюжок сталеливарної промисловості опинився перед новими труднощами. Йдеться про можливу втрату доступу до покладів вугілля в районі Покровська.
Біля цього населеного пункту розташоване підприємство “Метінвесту”, яке виробляє кам’яновугільний кокс. Він потрібен сталеливарним заводам.
Зараз російські війська перебувають приблизно за 9 кілометрів від Покровська. Вугільна шахта і завод із виробництва коксу розташовані за кілька кілометрів на захід від міста.
“Ми впевнені, що збройні сили України захистять Покровськ від триваючого російського наступу”, — відповіли Bloomberg у пресслужбі “Метінвесту”.Аналітик брокерської компанії Dragon Capital Денис Саква сказав у коментарі Bloomberg, що в разі втрати Покровська та підприємств “Метінвесту”, сталеливарні підприємства, ймовірно, будуть змушені імпортувати вугілля.
При цьому він наголосив, що навіть імпорт вугілля призведе до сповільнення виробництва, оскільки навіть у разі закупівель за кордоном однаково виникнуть перебої в постачанні коксівного вугілля.
Як повідомлялось, 13 вересня, голова Покровської районної військової адміністрації Володимир Замотаєв заявив, що російські війська перебувають за 7 кілометрів від Покровська.
Підпишіться на Minprom у Telegram, щоб залишатися в курсі важливих новин
Відкрити Telegram