На Одещині побудують завод із виробництва зеленого водню

Екологія Економіка Новини
На Одещині побудують завод із виробництва зеленого водню

Компанія “Водень України” та AB5 Consulting отримали грант від Великобританії на реалізацію проєкту H2U з виробництва відновлюваного водню в м. Рені Одеської області. Крім будівництва заводу, проєкт також передбачає зведення сонячної та вітрової електростанцій для забезпечення підприємству надійного енергопостачання. Про це повідомила енергетична компанія “Водень України”.

Грант на проєкт H2U надало Посольство Великої Британії у Києві в рамках конкурсу InnovateUkraine. Цей проєкт покликаний революціонізувати виробництво енергії в Україні шляхом використання відновлюваних джерел для виробництва “зеленого” водню – чистого та універсального енергоносія.

Потужність та виробництво Згідно з проєктом, початкова електролізна потужність нового заводу становитиме 100 МВт. Він вироблятиме водень як для внутрішніх потреб, так і на експорт до країн ЄС. На першому етапі планується, що потужність виробництва складатиме 7-8 тис. тонн водню на рік, це 400-750 тонн щомісяця.

Витрати на виробництво 1 куб. м водню становитимуть 1,5-2 л води та 4,5 кВт-год електроенергії. Крім основного продукту – водню, в результаті технологічного процесу будуть утворюватися супутні продукти – кисень та метанол. Їх також можна реалізувати та збільшити прибуток підприємства. Кисень використовують в будівництві, медицині, аграрній сфері.

Метанол як універсальний розчинник можна використати у різних сферах економіки. Поряд із підприємством запроєктоване будівництво сонячної та вітрової електростанцій потужністю 120 МВт і 80 МВт відповідно. Вони забезпечать надійне енергопостачання заводу, здатне протистояти зовнішнім перебоям. МЗС Великобританії профінансує 70% вартості комплексного техніко-економічного обґрунтування (ТЕО), решту покриє компанія “Водень України”.

Розробкою цього документу займається британська компанія AB5 Consulting. Наявність ТЕО також створить можливість залучити зовнішні інвестиції для зведення заводу. Будівництво планують розпочати через 2 роки, після проведення всіх необхідних досліджень та розробки повного пакета документації.

Загальна сума інвестиції у завод, потужності ВДЕ та інфраструктуру для транспортування водню до ЄС становить орієнтовно 300-400 млн євро. Конкурентоспроможність З огляду на порівняно невисоку собівартість, український “зелений” водень може вже зараз конкурувати на європейському ринку, якщо ми говоримо про зріджений продукт для заправки автомобілів.

Так, собівартість водню на заводі в Рені становить 5 євро за кг, а за певних умов вона може бути знижена до 4,5 євро. Це у 2-3 рази нижче, аніж у ЄС.

Наприклад, на заправках у Німеччині водень коштує близько 12 євро за кг і це переважно “сірий” водень, тобто вироблений із природного газу. Експерти зауважують, що за собівартістю виробництва “зелений” водень програє “сірому”.

Тому без підтримки такі проєкти, як цей, розвиватимуться повільно. Утім, зазначають вони, собівартість виробництва водню буде зменшуватися з кожним роком завдяки удосконаленню технології його виробництва.

Новини

6 Вересня 2024

У липні інфляція зросла до 5,4%

Зелений перехід сталеливарних виробників під загрозою – EUROFER

Туреччина збільшила імпорт брухту до 11,6 млн тонн

Канада вводить антидемпінгові мита на катанку з Китаю, Єгипту та В’єтнаму

Швеція виділить майже $50 млн на підтримку енергосектору України

Галущенко обіцяє, що зима пройде нормально

Україна домовляється щодо збільшення імпорту електроенергії з ЄС

Уніфікація тарифів на вантажні перевезення УЗ не має економічного обгрунтування – експерт

Європейський ринок г/к рулону найслабший за останні роки

Уряд прийняв всі необхідні рішення щодо релокації шахт – Шмигаль

Галущенко відзвутував про сотні мегават нових потужностей

Linde India придбає промислові газові активи Tata Steel на сталеливарному заводі Kalinganagar

В Бразилії знизились ціни на гарячекатаний рулон

Дніпровський метзавод знизив виробництво прокату на 54,6%

Канадська Cyclone Metals розпочала виробництво окатишів прямого відновлення

Будівництво в Євросоюзі у червні зросло на 1,4%

ВСІ НОВИНИ ⇢