Китай прискорює перехід на зелену сталь

Екологія Економіка Металургія Новини
Китай прискорює перехід на зелену сталь

Спеціалісти Центру досліджень енергетики і чистого повітря (the Centre for Research on Energy and Clean Air – CREA) у своїй доповіді повідомили, що Китай не схвалив жодного нового проєкту з виробництва сталі на основі вугілля за перше півріччя 2024 року. Вони впевнені, що таким чином країна прискорює свій перехід до “зеленого” виробництва, оскільки готується до впливу механізму транскордонного вуглецевого коригування (CBAM) на експорт в Європу. Про це інформує Euractiv.

У CREA повідомили, що місцеві органи влади затвердили 7,1 млн метричних тонн нових сталеплавильних потужностей з січня по червень, але всі вони були призначені для проєктів з використанням більш чистих електродугових печей (ЕДП) на основі брухту, а не вугільних доменних печей. Фахівці висловили припущення, що Китай може скоротити викиди CO2 від сталеливарної промисловості на 200 млн т до 2026 року, скоротивши виробництво та перероблюючи більшу кількість брухту через електросталеплавильні печі. Вони констатували, що цей обсяг дорівнює всім викидам сталеливарного сектору ЄС. Сталеливарна промисловість Китаю є найбільшою у світі й перебуває під зростаючим тиском щодо декарбонізації, йдеться у доповіді дослідників CREA.

Очікується, що цього року вона приєднається до власної китайської схеми торгівлі квотами на викиди (СТВ), а з наступного року експорт до Європи підпадатиме під дію механізму транскордонного вуглецевого коригування – CBAM, який може підняти його вартість на 11% до 2030 року.

“Китайські виробники сталі, націлені на ринок ЄС, повинні будуть вжити заходів для зниження вуглецевої інтенсивності своєї продукції, щоб зберегти конкурентоспроможність”, – сказав Сіньї Шен, співавтор доповіді.

За оцінками дослідників китайського Інституту глобального прогресу декарбонізації до 2030 року сталеливарна промисловість Китаю може зіткнутися з 5,9 млрд юанів ($811,09 млн) загальних зборів CBAM залежно від того, наскільки вона скоротить викиди.

Новини

16 Вересня 2024

Канада встановить 18% антидемпінгове мито на болгарську арматуру

Сильні повені на Дунаї не вплинули на роботу УДП

Польська JSW знову знизила план видобутку вугілля 

Індійська RINL опинилась на межі зупинки через брак коксівного вугілля

В Україні запрацювала нова програма кредитування бізнесу

Україна експортувала морським коридором товарів на понад $19 млрд

Металургійні підприємства в січні-серпні збільшили валютну виручку від експорту чорних металів до $2 млрд

Україна наростила імпорт міді на 20%, експорт – на 16%

Україна в січні-серпні подвоїла експорт залізорудної сировини

Укрзалізниця від початку року відремонтувала понад 700 км колій

ЕКА підписало перший договір страхування від воєнних ризиків

Глобальні викиди метану стрімко зростають до рекордних показників – вчені

Профільний комітет Ради схвалив законопроєкт про підвищення податків 

Більшість електроенергії в Україні виробляється без викидів вуглецю – Міненерго

Vale проводить перевірку дамби після виявлення поверхневих тріщин

Україна в січні-серпні експортувала чавун переважно до США, Італії та Туреччини

ВСІ НОВИНИ ⇢