Китайський експорт сталі цьогоріч досягне максимуму за 8 років 

Економіка Металургія Новини
Китайський експорт сталі цьогоріч досягне максимуму за 8 років 

У 2024 році експорт сталі з Китаю досягне 8-річного максимуму, заполонивши світ дешевшими пропозиціями, при цьому загрожуючи розпалити напруженість у світовій торгівлі. Про це пише Financial Times.

Згідно з даними шанхайської консалтингової компанії Mysteel, очікується, що експорт сталі з Китаю у 2024 році перевищить 100 млн т, що є найвищим показником з 2016 року.

“Цього року експорт сталі перебуває на історичному максимумі”, – зазначила Вівіан Ян, голова редакційної колегії Mysteel.

При цьому зауважується, що падіння внутрішнього попиту в Китаї, на який припадає понад 50% світового виробництва сталі, змусило виробників експортувати більше матеріалу, переважно до країн Південно-Східної Азії й все більше до Європи.

Експерти очікують, що країни вживатимуть заходів у відповідь, намагаючись захистити своїх вітчизняних виробників сталі від конкуренції з боку найбільшого виробника у світі.

За їх словами, в найближчі місяці проти Китаю буде подано “все більше і більше торгових справ”.

Ці випадки можуть призвести до того, що країни введуть вищі тарифи на китайську сталь, на яку стягуються мита в кількох країнах.

Зростаюча когорта країн з економікою, що розвивається, таких як Мексика і Бразилія, підвищили тарифи цього року, тоді як інші, включаючи В’єтнам і Туреччину, розпочали нові розслідування.

Цього року США втричі підвищили тарифи на китайську сталь, а в травні ЄС розпочав антидемпінгове розслідування щодо китайської сталевої продукції з лудженим покриттям. Минулого тижня Канада оголосила про нові тарифи на сталь.

Нещодавно китайська асоціація чавуну і сталі, яка представляє великі державні заводи країни, закликала виробників сталі припинити “жорстоку конкуренцію” і звинуватила їх у тому, що вони “покладаються на “цінові війни”, щоб захопити частку ринку”.

Станом на 16 серпня індекс цін на сталь у Китаї, який розраховує асоціація, впав майже до 8-річного мінімуму. У Європі спотові ціни на гарячекатаний рулон з початку року впали майже на п’яту частину.

Уповільнення будівельної та економічної активності в Китаї призвело до різкого падіння внутрішнього попиту, тоді як металургійні підприємства повільно стримували своє виробництво, що призвело до надлишку пропозиції.

На знак занепокоєння Пекіна цією проблемою міністерство промисловості та інформаційних технологій у серпні призупинило видачу дозволів на будівництво нових металургійних заводів.

Очікується, що поставки китайської сталі до Європи також зростуть у найближчі місяці, особливо це стосується гарячекатаного рулону, який використовується для виробництва автомобілів і машинобудування.

Новини

18 Вересня 2024

Українські підприємства в січні-серпні збільшили імпорт нікелю майже на 70%

Демократи США закликали Байдена схвалити експорт СПГ до України

Взимку дефіцит електроенергії в системі складатиме близько 4 ГВт

Виробництво сталі у Мексиці за підсумками липня впало на 53%

Державне фінансування отримали ще три індустріальні парки

Інтерпайп використовує морський та автотранспорт для доставки залізничної продукції у США та на Близький Схід

В Україні скорочується будівництво нового житла

Укренерго фіксує збільшення споживання е/е і закликає до економії

У Німеччині планують до 2030 року зробити третину металургії зеленою

Бюджет може отримати додатково 100 млрд грн від економічного бронювання – Свириденко

У липні імпорт гарячекатаного рулону в ЄС перевищив 1,5 млн тонн

Nippon Steel продовжила термін розгляду заявки на придбання US Steel

Ворог атакував енергетичну інфраструктуру у восьми областях

Українська економіка у серпні прискорила темпи зростання

Феросплавні підприємства України з початку року скоротили виробництво продукції

В Конгресі США закликали Байдена прискорити експорт скрапленого газу до України

ВСІ НОВИНИ ⇢