С.Кудрявцев: Складнощі з бронюванням загрожують обернутись дефіцитом спеціалістів

Металургія Публікації
С.Кудрявцев: Складнощі з бронюванням загрожують обернутись дефіцитом спеціалістів

Українські феросплавні підприємства призупинили роботу з початку листопада і загальні обсяги виробництва у минулому році скоротились на 57,4%. За дії яких причин це сталося, що допоможе відновити роботу заводів і з якими проблемами вони ще можуть стикнутись розповів в інтерв’ю МінПрому виконавчий директор Української асоціації феросплавів “УкрФА” Сергій Кудрявцев.

З якими результатами вітчизняна феросплавна галузь закінчила 2023 рік?

Заводи зупинені з листопада місяця. Це пов’язано в першу чергу з активізацією бойових дій – деякі підприємства (Нікопольський феросплавний завод та Марганецький ГЗК) розташовані за 5-6 кілометрів від лінії фронту. Запорізькій завод феросплавів також зупинений головним чином у зв’язку з бойовими діями.

І ще обвалились ринки – відбулось падіння ціни на феросплави і через високу собівартість виробництва воно стало нерентабельним.

Відкриття морського коридору у минулому році якось допомогло галузі?

Від цього трохи легше зітхнули металурги, але логістика все одно важка тому що складно знайти торговельні судна, які будуть заходити до українських портів.

Які експортні ринки у минулому році для галузі були основними?

До зупинки підприємств ми відправляли стабільно продукцію до Європи і зараз вона також стабільно реалізується з європейських складів.

Як вплинуло на галузь рішення підвищити тарифи на передачу електроенергії?

Так, на той момент це рішення дуже негативно вплинуло на роботу феросплавних підприємств, тому що це збільшило собівартість в умовах падаючого ринку. Це одна з головних причин, через які зупинились заводи – інші дві, як я вже казав, обстріли та складнощі з логістикою.

Чи є сьогодні проблеми з бронюванням працівників від мобілізації

Підприємства галузі з цим стикались, до листопада місяця співробітники були заброньовані, але що буде зараз сказати важко, тому що саме бронювання видається на півроку. Тобто строк бронювання повинен закінчитись у травні і важко сказати, що буде далі.

Який на Вашу думку повинен бути ідеальний механізм бронювання?

Сьогодні на підприємствах 50% працівників бронюються, потім інша половина переходить на інший період. Тому одну і ту ж людину важко забронювати на інший раз. І є важливі моменти пов’язані зі спеціалізацією працівника і є спеціалісти, які зокрема працюють у гарячому цеху на пічах, на даний момент вони не працюють, але якщо влітку підприємства зможуть відновити роботу, то відсутність спеціалістів викличе величезні проблеми.

Які на Вашу думку кроки повинен зробити уряд для того щоб підприємства отримали змогу швидше відновити роботу?

Уряд у будь якому разі вдається до кроків з метою запустити промисловість. В першу чергу тих, які працюють на потреби Міністерства оборони. Але щодо феросплавної галузі, вони ж не можуть директивно знизити вартість електроенергії. Щодо логістики, то можна мабуть досягти більшої безпеки з морським коридором, тоді ми отримаємо більше можливості не тільки відправляти продукцію на експорт, але й отримувати імпортну сировину. У минулому році ми фактично отримували імпортну сировину за старими контрактами внаслідок чого собівартість кінцевої продукції була не дуже доброю.

Які плани у феросплавників на наступний рік?

Все залежатиме від вирішення тих самих трьох питань – обстріли, логістика та електроенергія – і поки вони існуватимуть, то заводи навряд чи зможуть відновити роботу.

Василь Январьов

Новини

8 Травня 2024

Наразі морський коридор працює стабільно попри атаки росії – НБУ

Єврокомісія готує нові санкції проти суден рф

НКРЕКП планує підвищити тарифи на воду на 54% з червня

Металургійні компанії ЄС збільшили експорт металопрокату на 9%

Обсяг промвиробництва Франції знизився на 2%

Китайські ціни на арматуру зросли на 1,6%

Какие варианты стильных образов можно рассматривать?

Єврокомісія: перший транш від заморожених активів рф Україна може отримати у травні

Україна подвоїла виробництво військової техніки

Окупанти вантажать руду на судно в Маріупольському порту

На Південноукраїнській АЕС планують збудувати два нові енергоблоки

Металурги Австрії виробили 691 тис тонн сталі

ArcelorMittal може вивести з Британії один зі своїх головних підрозділів

В Україні мають бути регуляторні умови для залучення коштів, необхідних для відбудови мереж уже зараз – експерт

Сьогодні по всій Україні можливі відключення світла

Ворог атакував об’єкти енергетики у шести областях 

ВСІ НОВИНИ ⇢