В першому півріччі українські трубники скоротили виробництво на 27%

Металургія Новини Теми дня
В першому півріччі українські трубники скоротили виробництво на 27%

Підприємства, що входять до об’єднання “Укртрубопром”, у січні-червні 2022 року скоротили виробництво труб, за оперативними даними, порівняно з аналогічним періодом минулого року на 27,1% до 226,9 тис. т.

У 1 півріччі всі заводи продемонстрували негативну динаміку. «Інтерпайп Ніко Тьюб» та “Трубосталь” знизили випуск безшовних труб на 14% і 44,4% відповідно, «Сентравіс» – нержавіючих труб на 25%, «Інтерпайп НМТЗ» – електрозварювальних труб на 37,6%.

Як відзначив генеральний директор об’єднання “Укртрубопром” Георгій Польський, на початку року трубні заводи збільшували випуск продукції на тлі сприятливої кон’юнктури зовнішніх ринків, що пов’язано, головним чином, з посткоронавірусним відновленням світової економіки та високими цінами на вуглеводні. Однак повномасштабне вторгнення російських військ на територію України призвело до найсильнішого спаду виробництва: у березні практично вся галузь зупинилася.

“У квітні українські трубники почали обережно запускати виробничі потужності, а в травні-червні підприємства вийшли на 50% завантаження потужностей від довоєнного періоду. Тим не менш, окремі заводи сильно недозавантажені, оскільки нові ланцюжки поставок та логістичні схеми досі перебувають у процесі перебудови та формування. Наприклад, “Інтерпайп НМТЗ” раніше отримував сировину (штрипс) з “Азовсталі”, але зараз це неможливо через окупацію Маріуполя”, – сказав Г.Польський.

За його словами, сьогодні логістика – головний фактор, чому трубні заводи не можуть вийти на довоєнні обсяги виробництва. Припинення роботи багатьох постачальників на сході та півдні України стало великою втратою для трубників з точки зору традиційних ланцюжків постачання. Крім того, розірвано безліч традиційних логістичних схем: заблоковано українські морпорти на Чорному морі, у країні спостерігається серйозний дефіцит бензину та дизпалива, зруйновано транспортну інфраструктуру ракетними ударами ворога.

“Це змушує підприємства шукати нові, більш витратні маршрути транспортування продукції на експорт через західні прикордонні переходи та європейські морпорти. Крім того, ціни на енергоносії, що постійно зростають, насамперед, природний газ та електроенергію, призводить до додаткового зростання собівартості трубної продукції і знижує її конкурентоспроможність на зовнішніх ринках”, – резюмував Г.Польський.

Новини

2 Травня 2024

Запоріжкокс з початку року збільшив обсяги виробництва

Україна в квітні збільшила імпорт електроенергії на третину

ArcelorMittal очікує на відновлення попиту на сталь у ЄС

Аграрії просять уряд на три місяці продовжити чинне бронювання працівників

ДТЕК Енерго спрямував прибуток за минулий рік на відбудову ТЕС

В Брюселі пройде форум ЄС-Україна з питань оборонної промисловості

Через активну роботу СЕС вдень в Україні зафіксований профіцит електроенергії

Іспанська Tubos Reunidos заявляє про намір стати першім у світі виробником труб без викидів вуглецю

ArcelorMittal закрил коксохімічне виробництво у місті Зениця

Проблеми з судноплавством у Червоному морі можуть тривати до кінця року

Австралія має намір побудувати 25 ГВт вітроенергетичних потужностей

Індійські металурги занепокоєні зростанням імпорту сталі

Одеський Стальканат у 2023 році скоротив чистий прибуток на 13,8%

Україні треба приєднуватись до світового тренду захисту від імпорту китайської сталі

Ворог пошкодив половину украінської енергосистеми

Укргазвидобування сягнуло рекордних показників буріння під час війни

ВСІ НОВИНИ ⇢