Аналітики очікують стабільну ціну на викиди вуглецю до кінця року

Екологія Металургія Новини
Аналітики очікують стабільну ціну на викиди вуглецю до кінця року

Ціна дозволів ЄС на викиди вуглецю залишатиметься стабільною до кінця 2022 року, незважаючи на збільшення споживання електроенергії в Європі через похолодання, такий проноз зробило аналітичне агенство CRU Group.

У холодний період споживання електроенергії у Європі зростає, і це зазвичай компенсується збільшенням споживання палива. Цього року попит на електроенергію перекриють завдяки Франції, яка перезапустить деякі ядерні реактори після техобслуговування. Збалансоване виробництво енергії з відновлюваних джерел і незначні зміни правил матимуть обмежений вплив на вартість EUA.

Як зауважують в агентстві, обсяги запасів газу в сховищах ЄС сягнули 96%. Євросоюз продовжує покладатися на імпорт СПГ і збільшення споживання вугілля. Хоча можливий подальший перехід від газу до вугілля, збільшення попиту на енергію взимку задовольнятимуть за рахунок додаткових вугільних потужностей, що підтримуватиме ціну EUA.

Наразі Франція відстає від свого графіка введення в роботу ядерних реакторів. У листопаді поточного року було додано лише приблизно 3 ГВт генеруючих потужностей, і це робить недосяжною ціль у 18 ГВт на кінець 2022 року. Незважаючи на це, додаткове виробництво атомної енергії зменшить потребу в електроенергії, що виробляється з використанням вугілля. Це може знизити попит на EUA приблизно на 1,5% у грудні 2022 року.

Нині передбачається, що ЄС цієї зими зможе уникнути глибокої рецесії. Нові прогнози підвищили очікування щодо стану економіки Євросоюзу на четвертий квартал 2022-го і перший квартал 2023-го. Вони з’явилися після обнадійливої статистики промислового виробництва за третій квартал поточного року. Оскільки сховища газу майже заповнені, ризик, що економічне виробництво скоротиться протягом зимових місяців, є обмеженим. Ключовими факторами невизначеності залишаються висока інфляція та війна в Україні. Проте аналітики CRU вважають, що європейська економіка буде стабільною до кінця року, підтримуючи ціни на EUA.

Окрім того, лідери ЄС погодилися знизити початкову ціну Резервного фонду стабільності ринку (MSR), щоб уникнути потенційних стрибків цін на викиди вуглецю, що вплине на економічне зростання. Зміни передбачають втручання, якщо ціна дозволів на викиди СО2 торгується більш ніж у 2,4 раза вище за середній рівень у попередні два роки протягом принаймні шести місяців. Це рішення не вплине на ціну EUA в наступні чотири тижні.

Новини

30 Січня 2023

В Україні арештували майно Дерипаски

Міністерство економіки очікує поступової девальвації гривні

У грудні імпорт сталі у США зріс на 8,6%

У минулому році 83% бізнесів зазнали скорочення доходів

Експорт сталі з Японії впав на 6,1%

Китай залишається лідером світового суднобудування 

США відмовилися виконувати рішення СОТ щодо тарифів на сталь та алюміній

Американська NAS збільшить обсяги виробництва на 20%

УЗ закупила газ для виробничих підприємств без участі посередників

Туреччина почала бурові роботи в Чорному морі

Акції компанії Жеваго продовжують падіння

У Чорному морі збудують першу плавучу вітрову електростанцію

На відновлення енергетики Україні необхідно 17 млрд дол

Італійська Eni підписала угоду про видобуток газу у Лівії

Мінекономіки готує скасування майже половини ліцензій та дозволів

27 Січня 2023

УЗ хоче взяти в управління 25% Крюківського вагонобудівного заводу

ВСІ НОВИНИ ⇢