Система контролю за викидами, яку пропонує Мінприроди, не відповідає європейській практиці - Каленков 

Екологія Новини Точка зору
Система контролю за викидами, яку пропонує Мінприроди, не відповідає європейській практиці - Каленков 

Впровадження системи автоматизованого контролю за викидами у тому вигляді, в якому пропонує Міністерство захисту довкілля і природних ресурсів, не відповідає європейським нормам, яким Україна зобов’язалася дотримуватись. Понад те – проєкт Мінприроди несе значні корупційні ризики, а тому має бути відкликаний. Про це заявив президент ОП "Укрметалургпром" Олександр Каленков.

Експерт зазначив: система, яку пропонує Мінприроди, не повністю відповідає європейській практиці, адже спочатку потрібно ухвалити закон про найкращі доступні технології та методи (НДТМ), та впровадити європейські вимоги – причому так, як це відбувалося у Східній Європі, де були передбачені різні вимоги для різних країн, галузей і навіть компаній, зважаючи на економічну доцільність.

"Міндовкілля просто вириває з трансформації нашої промисловості під європейські стандарти один якийсь елемент, робить його абсолютно нездійсненним за різними параметрами – і пропонує впровадити. При тому, що цей проєкт передбачає навіть жорсткіше регулювання, ніж навіть у Європі! І, природно, впроваджувати це підприємствам пропонують власним коштом", - наголосив він.

Каленков уточнив: за попередніми підрахунками, на впровадження такої системи потрібно щонайменше 6 мільярдів гривень. Але де взяти такі гроші підприємствам під час війни – неясно. Тому існує ризик, що вирішувати цю проблему вони намагатимуться незаконним шляхом.

"Я дуже боюся, що в цьому є корупційна складова, тому що вимоги щодо запровадження цієї системи прописуватимуться у дозволах на викиди. А оскільки різні компанії отримують ці дозволи в індивідуальному порядку, я думаю, що підхід буде диверсифікований, що завжди створює передумови для корупції", - заявив Каленков.

Він наголосив: крім того, що ініціатива Мінприроди несвоєчасна та несе потенційні корупційні ризики, вона не наближає Україну до трансформації за європейськими екологічними стандартами.

"Це має бути зроблено на рівні законів, а не підзаконних актів. Тому ми закликаємо Кабінет міністрів та народних депутатів прибрати цю ініціативу, а замість неї – провести системні зміни у природоохоронній політиці держави. Подібне хаотичне внесення проєктів може тільки нашкодити промисловості та економіці", - резюмував експерт. 

Новини

6 Лютого 2023

США планують запровадити 200% мито на російський алюміній - Bloomberg

Корейська YK Steel збудує міні-завод з обладнанням від SMS

ДТЕК повідомив про можливе погіршення ситуації зі світлом в Києві

Міністр сталі Індії занепокоєний глобальним протекціонізмом на ринку металобрухту

У 2022 році глобальні відвантаження залізної руди скоротились на 2,3%

На приватизацію виставлять морський порт Білгород-Дністровський

Металургійні заводи Україні виготовили на фронт 100 мобільних укриттів

СБУ повідомила про підозру керівнику РЖД

Уряд Індіі просить виробників сталі перейти до замкнутого цикла виробництва

У Миколаєві арешовано 170 вагонів з добривом російського та білоруського виробництва — СБУ

Нафтогаз планує цьогоріч збільшити видобуток газу на 1 млрд куб

Мексика збільшила експорт металопродукції на 21,2%

Petronas купує активи австралійської Wirsol, яка працює у галузі ВДЕ

Деякі митниці перешкоджають експорту металобрухту до ЄС – Бублей

Запоріжкокс наростив випуск продукціі на 6,1%

На ЄС припадає більше половини зовнішньоторговельного обороту України

ВСІ НОВИНИ ⇢