CBAM може зашкодити глобальній боротьбі зі зміною клімату

Екологія Новини
CBAM може зашкодити глобальній боротьбі зі зміною клімату

Нещодавно погоджений в ЄС механізм коригування вуглецевих кордонів (CBAM) може уповільнити, а не стимулювати глобальні зусилля з декарбонізації. Вуглецеве мито може створити два окремі ланцюжки поставок, один з яких буде “чистий” для країн зі схемами торгівлі викидами, а інший – “брудний” для бідних країн, написав оглядач Bloomberg Opinion Міхір Шарма в колонці на The Washington Post.

Зазначається, що CBAM покликаний запобігти "витоку вуглецю", щоб виробники товарів з високим вмістом СО2 не мали б переваг над тими, хто інвестував у скорочення свого вуглецевого сліду.

Проте існує ризик, що замість декарбонізації компанії глобального півдня зосередяться на країнах, що розвиваються. “Це саме ті регіони, де протягом наступного десятиліття буде залито найбільше бетону і використовуватиметься сталь. Дійсно, найбільше зростання потенційних викидів протягом наступного десятиліття відбуватиметься за рахунок виробництва та споживання на півдні планети”, – написав Шарма.

Він зазначив, що компанії країн, що розвиваються, можуть відкинути нереалістичні європейські стандарти. Хоча більшість обмежень у торгівлі спричиняють певну несправедливість, науковий аналіз показав, що приріст добробуту в окремих розвинених країнах від CBAM становитиме 141 млрд долл. А щорічні втрати добробуту в країнах, що розвиваються, сягнуть 106 млрд долл.

Окрім того, країнам глобального півдня не вистачає детальних даних про викиди, необхідних для точної сертифікації конкретних виробників. Зазначається, що існують заклики щодо використання частини доходу від CBAM для підтримки декарбонізації на глобальному півдні.

"Глобальний кліматичний альянс", запропонований на Кліматичному самміті COP27, був спрямований на пошук надійних способів стимулювання декарбонізації шляхом розподілу доходів від податків на вуглець.

“На жаль, Європарламент вже щасливо витратив частину цих грошей на підкуп деяких східних членів ЄС, щоб вони погодилися на Європейську “зелену” угоду”, – написав Шарма. 

Він додав, що працездатний кліматичний альянс міг би спиратися на ідею G-7 "кліматичного клубу", пропонуючи різне ставлення до своїх членів. Такі зусилля мають включати створення шляхів відповідності до нових правил Європи для регіону чи країни.

Нижчі вимоги до перевірки можуть бути встановлені для експортерів з Бангладеш, наприклад, разом із менш суворим тарифом на вуглець, ніж той, який стягується з експортерів з Китаю чи Сполучених Штатів.

Шарма зазначив, що Європа повинна знайти способи допомогти іншим країнам дотримуватися її правил. Нагадаємо, у грудні учасники переговорів ЄС досягли угоди щодо CBAM (механізму коригування вуглецевих кордонів), який поширюватиметься на імпорт водню, заліза та сталі, цементу, добрив, електроенергії та алюмінію.

В глобальній боротьбі зі зміною клімату важливим є перегляд стандартів світової торговельної політики. Рішення криється у збільшенні податків для "брудних" товарів та звільненні від тарифів на "зелені".

Новини

7 Лютого 2023

Україна збільшує імпорт електроенергії зі Словаччини

Індійська Tata Steel відзвітувала про збитки у останньому кварталі 2022 року

ВАКС конфіскував активи підконтрольного росіянам Демурінського ГЗК

6 Лютого 2023

США планують запровадити 200% мито на російський алюміній - Bloomberg

Корейська YK Steel збудує міні-завод з обладнанням від SMS

ДТЕК повідомив про можливе погіршення ситуації зі світлом в Києві

Міністр сталі Індії занепокоєний глобальним протекціонізмом на ринку металобрухту

У 2022 році глобальні відвантаження залізної руди скоротились на 2,3%

На приватизацію виставлять морський порт Білгород-Дністровський

Металургійні заводи Україні виготовили на фронт 100 мобільних укриттів

СБУ повідомила про підозру керівнику РЖД

Уряд Індіі просить виробників сталі перейти до замкнутого цикла виробництва

У Миколаєві арешовано 170 вагонів з добривом російського та білоруського виробництва — СБУ

Нафтогаз планує цьогоріч збільшити видобуток газу на 1 млрд куб

Мексика збільшила експорт металопродукції на 21,2%

Petronas купує активи австралійської Wirsol, яка працює у галузі ВДЕ

ВСІ НОВИНИ ⇢