Міністр оборони озвучив суму збитків завданих окупантами екології України

Екологія Новини
Міністр оборони озвучив суму збитків завданих окупантами екології України

Міністр оборони України Олексій Резніков заявив, що російські окупанти завдали збитків екології нашої держави у сумі 35,3 мільярда доларів. Про це він написав у Twitter.

"Збитки української екології, завдані росією, оцінюються в 35,3 мільярда доларів. Під загрозою мільйони гектарів природних заповідників", — сказано в повідомленні.

Він нагадав, що стаття 55 Першого протоколу забороняє вести війну проти природного середовища шляхом репресій, але "росію це не хвилює".

Раніше Кабінет Міністрів 20 березня ухвалив Порядок визначення шкоди та збитків, завданих Україні внаслідок збройної агресії російської федерації, зокрема за напрямками природних ресурсів та інфраструктури.

Протягом шестимісячного строку міністерства, центральні та місцеві органи виконавчої влади повинні були розробити і затвердити відповідні методики.

3 листопада в Міндовкілля затвердили Методику визначення шкоди та збитків, заподіяних лісовому фонду внаслідок збройної агресії рф, яка також враховуватиме неотримані доходи та шкоду за знищення житла тварин.

“Це вже п’ята розроблена міністерством методика визначення шкоди, завданої українському довкіллю від дій агресора. На черзі ще дві – щодо обрахунку збитків надрам та територіям і об’єктам природно-заповідного фонду України.

Ми прагнемо, щоб окупант сповна сплатив за своє свавілля. Враховуючи ту кількість злочинів, яку рф щодня вчиняє на нашій землі, відшкодовувати борги перед Українським Народом росіянам доведеться не один десяток років”, – прокоментував міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець.

На початку листопада заступник міністра захисту довкілля та природних ресурсів Євгеній Федоренко заявив, що за 8 місяців повномасштабного вторгнення росія завдала довкіллю України понад €37 мільярдів збитків. Стрілець же називав суму у 1 трильйон гривень.

Новини

2 Лютого 2023

Укренерго підвищує ліміти споживання електроенергії

Норвегія профінансує закупівлю газу для України майже на 200 млн євро

1 Лютого 2023

Японія направить на відновлення України 170 млн долл

Канадська Ivanhoe Mines планує наростити виробництво міді в Конго

У 2023 році економіка Росії зростатиме, а не падатиме - The New York Times

Болгарія почала будівництво трубопроводу до Сербії

В Україні впав попит на нові автомобілі

Фонд підтримки енергетики України зібрав 144 млн євро 

СБУ викрила привласнення 40 млрд в Укрнафті та Укртатнафті

Австрія передасть 5 млн євро для відновлення енергосистеми України

Китай збільшив експорт та імпорт нержавіючої сталі

В січні середня ціна на російську нафту впала нижче 50 дол/бар

ДТЕК планує збільшити  імпорт електроенергії до 1 млрд кВт-год на місяць

Минулого року дефіцит зведеного платіжного балансу становив 2,9 млрд дол

Перевезення зерновим коридором досягли 19 млн т

В енергосистемі зберігається значний дефіцит потужності

ВСІ НОВИНИ ⇢