З Українських супермаркетів остаточно зникнуть пластикові пакети

Екологія Новини Теми дня
З Українських супермаркетів остаточно зникнуть пластикові пакети

В Україні з 1 січня набрав чинності закон  “Про обмеження обігу пластикових пакетів”, завдяки якому у супермаркетах, закладах харчування тощо зникнуть пакети товщиною до 50 мкм.

Однією з альтернатив таким пакетам є біорозкладні, які можуть сприяти розвитку компостування, йдеться в пресрелізі громадської організації Zero Waste Lviv. Як відомо, заборона стосується усіх надтонких, тонких та оксорозкладних пластикових пакетів, зокрема для пакування льоду, сипучих продуктів, м’яса, свіжої риби. Українцям пропонують використовувати біорозкладні, паперові чи пластикові пакети товщиною понад 50 мкм.

В пресрелізі зазначили, що оскільки у Львові працює перша в Україні муніципальна компостувальна станція, рішення про обмеження пластикових пакетів та перехід на біорозкладні є дуже важливим для міста.

Виконавча директорка Zero Waste Lviv Ірина Миронова підкреслила, що такі пакети можна використовувати для збору органічних відходів, адже вони піддаються компостуванню. "Наявність біорозкладних пакетів не лише спростить роздільний збір органічних відходів і, сподіваємося, заохочуватиме ще більше містян долучатися до роздільного збору органіки. Крім того, поширення біорозкладних пакетів істотно спростить запровадження такої практики і в інших містах і буде стимулом до будівництва компостувальних станцій в Україні", – сказала вона.

Автори зазначили, що надлегкі пакети завдають шкоди довкіллю. Їх розносить вітер, вони застрягають на гіллі дерев, забивають каналізаційні стоки тощо. Окрім того, поліетиленові пакети виготовляють з нафтопродуктів, а основним світового постачальника нафти і газу є рф.

Вони наголосили, що органічні відходи, які потрапляють на полігон, теж мають глобальний негативний вплив і є чинником зміни клімату. На сміттєзвалища припадає 20% світових викидів метану, більш небезпечного парникового газу, ніж вуглець.

А роздільний збір й компостування є ефективним інструментом зменшення викидів парникових газів.  “Крім біорозкладних, альтернативами пластиковим пакетам також можуть бути багаторазові торбинки, а готову їжу зручно купувати у власні контейнери чи лотки”, – підкреслили екоактивісти.

Новини

3 Лютого 2023

Запоріжсталь знизила виробництво товарів у січні

ВАКС конфіскував титановий кар'єр російського олігарха Шелкова

Екстрадиція Жеваго: французький суд знову переніс слухання

Мексиканська Ahmsa залучить нового ключового інвестора

Туреччина зменшила імпорт металобрухту

Експорт сталі з ЄС впав на 15%

Вантажні перевезення залізницею України у січні виросли на 11%

Індійська марганцева MOIL збільшила прибуток на 45%

Газпром змінив обсяг транзиту газу через Україну

НБУ прогнозує дефіцит електроенергії до кінця 2024 року

ДБР виявило російські мінеральні добрива вартістю 9 млн грн в порту на Одещині

Україна продовжить розвивати логістику на кордоні з ЄС у 2023 році — Кубраков

Кабмін розірвав угоду між Україною та Росією про повітряне сполучення

Міжнародна торгівля металобрухтом скоротилася у 2022 році

British Steel планує закрити коксові батареї в рамках руху до декарбонізації

Бухгалтеру "Укртатнафти" повідомили про підозру у привласненні 40 млрд грн

ВСІ НОВИНИ ⇢