США зберегли статус другого за величиною у світі джерела викидів парникових газів після Китаю
Екологія НовиниВикиди парникових газів у США зросли у 2022 році, незважаючи на ухвалення владою країни масштабних кліматичних програм.
Згідно з попередніми оцінками консалтингової компанії Rhodium Group, обсяг викидів збільшився на 1,3% порівняно з попереднім роком і становить 5,6 млрд тонн CO2-еквівалента, передає агентство “Інтерфакс-Україна”.
Таким чином США зберегли за собою статус другого за величиною у світі джерела викидів парникових газів після Китаю.
Зростання на 74 млн тонн CO2-еквівалента перевищує загальний обсяг викидів деяких європейських країн. Проте, його темпи скоротились порівняно з 2021 роком, коли показник збільшився на 350 млн тонн (6,5%) за зняттям карантинних обмежень, введених у період пандемії.
Збільшення викидів продовжується та віддаляє США від кліматичних цілей, поставлених адміністрацією президента країни Джо Байдена, зазначається в доповіді Rhodium.
“США, як і раніше, запізнюються у русі до мети зниження викидів на 50-52% до 2030 року порівняно з рівнями 2005 року, які були поставлені у рамках Паризької угоди щодо клімату”, – йдеться у доповіді.
Минулого року викиди були лише на 15,5% нижчими від рівня 2005 року.
Газета Financial Times зазначає, що рух США до кліматичних цілей у 2022 році ускладнив глобальну енергетичну кризу.
Обсяги експорту нафти зі США минулого року зросли, і урядові експерти очікують збільшення обсягів видобутку сировини до рекордного максимуму у 2023 році. Показники виробництва та експорту природного газу у Штатах також досягли рекордів минулого року.
Субсидії для виробників “чистої” енергії, передбачені законом Inflation Reduction Act (IRA), почнуть сприяти скороченню викидів у США вже у поточному році, якщо влада США прискорить їх реалізацію, вважають у Rhodium.
На думку експертів компанії, країні потрібна “агресивніша політика”, щоб досягти кліматичних цілей до 2023 року.
Підпишіться на Minprom у Telegram, щоб залишатися в курсі важливих новин
Відкрити Telegram