Укренерго просять виплатити борги підприємствам зеленої енергетики

Екологія Економіка Новини
Укренерго просять виплатити борги підприємствам зеленої енергетики

Інвестори у відновлювану енергетику закликали компанію "Укренерго" почати цільове використання коштів, які надали ЄБРР та Європейський інвестиційний банк для відновлення інфраструктури, поліпшення ліквідності та на здійснення виплат підприємствам "зеленої" енергетики. Про це заявив співзасновник Української асоціації відновлюваної енергетики Ігор Тинний, який повідомив, що "Укренерго" не здійснює необхідні виплати за диспетчерські обмеження ВДЕ.

"На словах нам обіцяли, що 50% від отриманих європейських кредитів буде йти на відновлення електроінфраструктури, ще 50% - на підвищення ліквідності на ринку. В тому числі і на оплату послуг по примусовому відключенню", - сказав Тинний.

"На даний момент ще жодних виплат здійснено не було. Ми очікуємо на них. Порушення обіцянки поки ще не відбулось, але не відбулось і виконання. Будемо ініціювати чергову зустріч з Регулятором та "Укренерго"", - додав інвестор.

Також він підкреслив, що повна оплата електричної енергії з відновлюваних джерел енергії так і не була відновлена, щомісяця заборгованість зростає.  "Зараз оплачується в середньому на 85-87%. Але щомісяця заборгованість зростає… Тому заборгованості зростають меншим темпом. Зараз мова не йде про банкрутство галузі, як було на початку війни. Але хронічна проблема не вирішується", - вказує Тинний.

Також, Тинний розповів про складність у поверненні кредитних коштів, які були залучені для будівництва потужностей відновлюваної енергетики, через курсову різницю, бо станції будувались за позикові кошти в іноземній валюті. "Наприклад, моїй компанії "Гарантований покупець" заборгувала близько 230 млн грн. По курсу 27 це була одна сума, по курсу 40 - вже зовсім інша. Але повертати державним банкам ж потрібно валюту", - підкреслив інвестор.

Нагадаємо, держпідприємство "Гарантований покупець" не розрахувався з "зеленою" генерацією за половину виробленої 2022 року електрики. Водночас заборгованість НЕК "Укренерго" перед ДП "Гарантований покупець" за послугу зі збільшення частки відновлюваних джерел енергії досягла 12,3 млрд грн, за примусові відключення станцій – ще близько 3 млрд грн. 

Новини

2 Лютого 2023

Порятунок ГМК є питанням національної і економічної безпеки – Кінах

Головбуха Полтавського ГЗК підозрюють у несплаті податків на 2 млрд грн

Висока облікова ставка НБУ поглиблює кризу у промисловості – Кінах

У Мінфіні оцінили потребу в міжнародному інвестуванні на рівні 3 млрд дол щомісяця

Укренерго підвищує ліміти споживання електроенергії

Норвегія профінансує закупівлю газу для України майже на 200 млн євро

1 Лютого 2023

Японія направить на відновлення України 170 млн долл

Канадська Ivanhoe Mines планує наростити виробництво міді в Конго

У 2023 році економіка Росії зростатиме, а не падатиме - The New York Times

Болгарія почала будівництво трубопроводу до Сербії

В Україні впав попит на нові автомобілі

Фонд підтримки енергетики України зібрав 144 млн євро 

СБУ викрила привласнення 40 млрд в Укрнафті та Укртатнафті

Австрія передасть 5 млн євро для відновлення енергосистеми України

Китай збільшив експорт та імпорт нержавіючої сталі

В січні середня ціна на російську нафту впала нижче 50 дол/бар

ВСІ НОВИНИ ⇢