Укренерго просять виплатити борги підприємствам зеленої енергетики

Екологія Економіка Новини
Укренерго просять виплатити борги підприємствам зеленої енергетики

Інвестори у відновлювану енергетику закликали компанію “Укренерго” почати цільове використання коштів, які надали ЄБРР та Європейський інвестиційний банк для відновлення інфраструктури, поліпшення ліквідності та на здійснення виплат підприємствам “зеленої” енергетики. Про це заявив співзасновник Української асоціації відновлюваної енергетики Ігор Тинний, який повідомив, що “Укренерго” не здійснює необхідні виплати за диспетчерські обмеження ВДЕ.

“На словах нам обіцяли, що 50% від отриманих європейських кредитів буде йти на відновлення електроінфраструктури, ще 50% – на підвищення ліквідності на ринку. В тому числі і на оплату послуг по примусовому відключенню”, – сказав Тинний.

“На даний момент ще жодних виплат здійснено не було. Ми очікуємо на них. Порушення обіцянки поки ще не відбулось, але не відбулось і виконання. Будемо ініціювати чергову зустріч з Регулятором та “Укренерго””, – додав інвестор.

Також він підкреслив, що повна оплата електричної енергії з відновлюваних джерел енергії так і не була відновлена, щомісяця заборгованість зростає.  “Зараз оплачується в середньому на 85-87%. Але щомісяця заборгованість зростає… Тому заборгованості зростають меншим темпом. Зараз мова не йде про банкрутство галузі, як було на початку війни. Але хронічна проблема не вирішується”, – вказує Тинний.

Також, Тинний розповів про складність у поверненні кредитних коштів, які були залучені для будівництва потужностей відновлюваної енергетики, через курсову різницю, бо станції будувались за позикові кошти в іноземній валюті. “Наприклад, моїй компанії “Гарантований покупець” заборгувала близько 230 млн грн. По курсу 27 це була одна сума, по курсу 40 – вже зовсім інша. Але повертати державним банкам ж потрібно валюту”, – підкреслив інвестор.

Нагадаємо, держпідприємство “Гарантований покупець” не розрахувався з “зеленою” генерацією за половину виробленої 2022 року електрики. Водночас заборгованість НЕК “Укренерго” перед ДП “Гарантований покупець” за послугу зі збільшення частки відновлюваних джерел енергії досягла 12,3 млрд грн, за примусові відключення станцій – ще близько 3 млрд грн. 

Новини

24 Червня 2024

У травні бізнес отримав 2,4 млрд грн кредитів за держгарантіями

Запоріжкокс отримав 400 млн грн прибутку

В Україні розбудовують понад 30 проєктів вітрової генерації

Укргазвидобування може скоротити темпи буріння через постачальника китайських труб

Світове споживання вугілля досягло історичного максимуму

Rio Tinto та Baowu розпочали видобуток руди на спільному підприємстві в Австралії

Еквадор планує збільшити видобуток міді

ЄС знайшов спосіб, як обійти вето Угорщини на підтримку України

Наступного тижня Україна отримає 2,5 млрд євро від заморожених російських активів

Лідери добувної промисловості збільшили доходи на 13%

Через неплатежі Гарантований покупець нарощує борги в енергетиці 

Металургійні підприємства України скоротили експорт довгого прокату на 47,3%

На АМКР внаслідок відключення відбувся викід шкідливих речовин в атмосферу

21 Червня 2024

Уряд рекомендував збільшити терміни повернення валютного виторгу від експорту металу та зерна

Імпорт довгого прокату в Італії впав на 40,9%

На Донеччині припинено електропостачання шахти Добропіллявугілля

ВСІ НОВИНИ ⇢