Кому дістанеться Демуринський ГЗК після суду?

Економіка Металургія Новини
Кому дістанеться Демуринський ГЗК після суду?

23 січня Вищий Антикорупційний Суд України має розпочати вирішальне засідання і стягнути в санкційному порядку на користь держави “Демурінський гірничо-збагачувальний комбінат” та інші активи, які знаходяться під контролем росіян, повідомляє у своєму матеріалі Comments.ua

Відомо, що окрім держави, на володіння активами Демурінського ГЗК претендує також кіпрська компанія Bolatico Limited, яка у розпал російського військового наступу на Україну, купила за 3750 євро у російської провідної титанової корпорації «ВСМПО-Авісма» 75% акцій компанії Limpieza Limited і стала власником 100% корпоративних прав «Демурінського гірничо-збагачувального комбінату» (Дніпропетровська обл.). Компанією Bolatico Limited, якій до верезня 2022 р. вже належало 25% акцій Limpieza Limited, володіє зареєстрована у Відні (Австрія) громадянка України Світлана Ільтьо. 

За інформацією яку наводять ЗМІ, Світлана Ільтьо була серед фігурантів розслідування НАБУ, яке виявило злочинні схеми із продажу продукції ОГХК її колишніми менеджерами Р.Журило та Ю.Перцевим, які спричинили державі фінансові збитки на суму 300 млн. грн. 

Також, як пише видання, С.Ільтьо мала безпосереднє відношення до діяльності компанії Bollwerk Finanzierungs-Ung Industriemanagement AG, яка займалася продажем продукції ОГХК впродовж 2016-2020 р.р. За її участі було організовано та забезпечено збут титанової сировини за заниженими цінами та виведено майже 13 млн. дол. на рахунки компаній First Railway Company (акціонери Світлана Ільтьо, Журило Руслан) та Bolatico Limitеd, де Світлана Ільтіо нині є директором та акціонером. Через Bollwerk українську титанову сировину продавали російській корпорації «ВСМПО-Авісма», до складу якої входить низка підприємств ОПК, зокрема АТ «Вертольоти Росії». До сьогодні Bollwerk має несплачений багатомільйонний валютний борг перед українською державою. 

Без участі С.Ільтьо не обійшлися також схеми із продажу титанової сировини виробництва Демурінського ГЗК на підсанкційні території впродовж 2020-2021 р.р. через компанію Osttor Beteiligungs- und Handelsgesellschaft mbH (100% акціонер Ю.Перцев, а його дружина Марія є директором компанії). Так, 2021 року через Osttor понад 80% усієї продукції ДемГЗК постачалося підприємствам російського ОПК за цінами на 20-25% нижче ринкових. Всього, у 2021 році російським підприємствам було поставлено 19760 тон ільменіту, 5959 тон рутилу та 2786 тон циркону виробництва ДемГЗК. 

Підсумовуючи наявну інформацію, видання дійшло висновку, що на офіційне володіння українським титановим активом претендує особа, яка: неодноразово опинялася у полі зору правоохоронців та була фігурантом низки резонансних справ щодо нанесення фінансових збитків українській державі; має багаторічні зв’язки із громадянами України та РФ, які мають безпосереднє відношення до титанового бізнесу та постачань титанової сировини на підприємства ОПК Росії; не була і не може вважатися легальним гравцем титанового ринку, натомість є професійним «номіналом» з тривалою історією, строкатою біографією та очевидною належністю до пулу компаній екс-ТОП-менеджерів ОГХК Р.Журило та Ю.Перцева, щодо яких досі тривають антикорупційні розслідування в Україні. 

Сьогодні, у самий розпал війни з РФ, цій групі вистачає нахабства, аби претендувати на легалізацію та легітимне володіння одним з ключових титанових активів в інтересах ворога – зазначає видання. 

Новини

30 Листопада 2023

Ціни на руду наступного року можуть зрости до 150 дол/тонну

Vale не зможе уникнути позову про катастрофу на Маріанській греблі

У листопаді Україна отримала 2 млрд дол зовнішнього фінансування

Понад 160 суден пройшли українським морським коридором

Гарантований покупець за 11 місяців сплатив виробникам зеленої енергії 27 млрд

Промислове виробництво Японії у вересні зросло на 0,2%

Україна в 2024 році отримає від Нідерландів додаткові 2,5 млрд дол

Туреччина може запровадити анти демпінг на г/к рулон з чотирьох країн

УЗ в грудні підвищує ціни на зерновози і піввагони

У листопаді бензин та дизпаливо подешевшали на гривню

Економіка США продемонструвала швидке зростання

Укренерго прогнозує дефіцит в енергосистемі у вечірні години

Liberty Ostrava домоглася мораторію на виплату боргів за електроенергію

ArcelorMittal закриває два заводи в ПАР

Британські профспілки пропонують Tata Steel альтернативний шлях декарбонізації комбінату Port Talbot

Польща вимагатиме відновити дозвільну систему для українських перевізників 

ВСІ НОВИНИ ⇢